شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 08:11 منتشر شده در مورخ: 1399/09/23 شناسه خبر: 1676793
کارشناس سیاسی:

توهین اردوغان یک طرح صهیونیستی است

توهین اردوغان یک طرح صهیونیستی است
مزگی‌نژاد با بیان این‌که در میدان یک پروژه صهیونیستی بازی می‌کند، گفت: با توجه به ارتباطی که کشور ایران با کشورهای همسایه دارد رژیم صهیونیستی به دنبال این است که بتواند بین کشور ایران و ترکیه به اختلافاتی دامن بزند که باعث تنش و بحران بین کشورها شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی مزگی‌نژاد کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خاورستان، در مورد توهین اردوغان به ایران در خصوص جدایی آذربایجان از ایران اظهار کرد: یکی از بحث‌ها و آرمان‌هایی که سیاست خارجه ترکیه در دست اجرا دارد دفاع از ترکستان بزرگ است.

وی افزود: ترکیه مدعی است که بخش‌هایی از کشور ایران که تُرک‌نشین هستند مال آنها است و این ادعا را نسبت به بخش‌های ترک‌نشین عراق و سوریه نیز دارد.

کارشناس سیاسی بیان کرد: ترکیه با این ادعاها به دنبال این است که به سیاست‌های پوشالی و خودخواهانه‌اش که به شکست انجامیده، برسد.

مزگی‌نژاد عنوان کرد: در جریان جنگ قره باغ با توجه به شرایط و سیاست‌هایی که در صحنه داشتند به دنبال این بودند که به قول خودشان بتوانند مانوری در مقابل جمهوری اسلامی ایران انجام دهند که هشداری برای جمهوری اسلامی باشد و کشور ایران بداند که ترکیه در آینده به دنبال این برنامه‌ها و شرایط است.

وی با بیان این‌که این اقدام اردوغان یک طرح صهیونیستی است، اظهار کرد: نفوذ صهیونیست‌ها در آذربایجان را به راحتی می‌توان دید؛ ایجاد پایگاه‌های نظامی، فرستادن پهبادهایی از آذربایجان به داخل کشور ایران، نیروهایی که در مرزهای شمالی کشور ما مشاهده می‌شوند و ... نشان از حضور رژیم منحوس صهیونیستی در کشور آذربایجان و توطئه علیه کشور جمهوری اسلامی ایران است.

کارشناس سیاسی گفت: بحث‌ها و صحبت‌هایی که هر از گاهی توسط اردوغان و امثالش مطرح می‌شود به این دلیل است که می‌خواهند ژست گرفته و خودی نشان دهند.

دولت‌مردان وظیفه دارند در برابر حرافی‌ها، بدگویی‌ها و زبان درازی‌ها موضع قوی بگیرند

مزگی‌نژاد تاکید کرد: در این شرایط دولت‌مردان ما وظیفه دارند در برابر این حرافی‌ها، بدگویی‌ها و زبان درازی‌هایی که هر از گاهی علیه جمهوری اسلامی توسط عده‌ای مطرح می‌شود موضع قوی گرفته و جواب دندان شکنی به اردوغان، رژیم صهونیستی و دیگرانی که به دنبال توطئه هستند، بدهند.

وی در خصوص واکنش نشان دادن نسبت به این اقدامات و فریب مردم از صهیونیست، تصریح کرد: این موضوع بر می‌گردد به دیدگاه وزارت امور خارجه کشور ما که بر این موضوع و این مسئله تسلط دارند و این‌که آیا به دنبال این هستند که می‌خواهند این کار را انجام دهند؟

کارشناس سیاسی افزود: تا امروز فقط واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه و احضار سفیر ترکیه به وزارت امور خارجه را شاهد بودیم و دیدگاه و موضع‌گیری قوی دیگری از سوی دولت‌مردان در این خصوص مشاهده نشده است.

مزگی‌نژاد ادامه داد: دولت‌مردان باید در مقابل این توهین موضع‌گیری قوی انجام داده که دشمن فکر نکند ما نسبت به این مسئله، خاک و کشور خود حساس نیستیم و به فکر طمع برای تصرف خاک ایران باشد و شاهد اتفاقاتی باشیم که نباید باشیم.

 اردوغان و امثال او بازیگران صحنه‌ها هستند

وی خاطرنشان کرد: اردوغان و امثال او بازیگران صحنه‌ها هستند و با توجه به ارتباطی که کشور ایران با کشورهای همسایه در بحث تجارت و ... دارد رژیم صهیونیستی به دنبال این است که بتواند بین کشور ایران و ترکیه به اختلافاتی دامن بزند که باعث تنش و بحران بین کشورها شود.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: از طرف دیگر دولت‌مردان کشور ایران نباید نسبت به حرف‌های اردوغان بی‌خیال باشند و فکر کنند به دلیل داشتن رابطه بین کشورها می‌توان از حق جمهوری اسلامی ایران گذشت.

مزگی‌نژاد عنوان کرد: علاوه بر این‌که روابط گذشته بین کشورها باید دوام داشته و قدرت بگیرد باید تمامیت ارضی خود را به طور گسترده به کشورهای منطقه برسانیم که اگر اینگونه نباشد و نسبت به تمامیت ارضی کشور واکنش نشان ندهیم باعث خیانت به کشور و تکرار بی احترامی‌ها خواهد شد.

حامیان دشمن دل در گرو خارج از مرزها دارند

وی در خصوص موضع برخی از چهره‌های اصلاحات در خصوص توهین اردوغان، اظهار کرد: برخی از اینها دل در گرو خارج از مرزها دارند و اگر موضع حمایتی از دشمن داشته باشند، طبیعی است.

کارشناس سیاسی بیان کرد: برخی‌ها هنگام انتخابات آمریکا به شدت دنبال این بودند که بایدن رای بیاورد و بتوانند در سایه بایدن به زعم خودشان به اهداف مختلفشان برسند.

مزگی‌نژاد ادامه داد: این‌گونه افراد به دنبال رضایت مردم و داخل کشور نیستند و به دنبال رضایت خارج از مرزها هستند تا بتوانند با توجه به شرایط اگر فرصتی پیش بیاید به نفع خود استفاده کرده و به منافع خود برسند لذا طبیعی است زمانی که به نفع جمهوری اسلامی است موضع نگیرند و جایی که موضوع به ضرر جمهوری اسلامی است و باید به مباحث مهمی از جمله رژیم اشغالگر صهیونیستی پرداخته شود به موضوعات ساده‌ای از جمله سخنان بی تدبیری و بی مسئولیتی اردوغان پرداخته شود اینها به دنبال ایجاد تنش بین قومیت‌ها هستند و می‌خواهند از آب گل آلود ماهی گرفته و به اهداف خود برسند.

وی در خصوص حمله به منشاءاصلی فرمان دهنده بیان کرد: این مسئله به سیاست خارجه کشور ما برمی‌گردد که سیاست خارجه‌ای که در صحنه داریم و باید به خوبی نقش ایفا کند در میدان چه کسی بازی می‌کند؛ در میدان اصلاح طلبان بازی می‌کند یا در میدان افرادی که به فکر برهم زدن روابط بین کشورهای همسایه هستند یا این‌که نه واقعا در میدان انقلاب اسلامی و عملکرد فی مابین ملت‌های همسایه که بر اساس حق است نقشش را انجام می‌دهد.

کارشناس سیاسی عنوان کرد: ممکن است عده‌ای دنبال ایجاد تنش باشند که در این بین به اهداف خودشان برسند.

مزگی‌نژاد بیان کرد: با توجه به شرایطی که وجود دارد وزارت خارجه باید طوری عمل کند که رژیم صیهونیستی نتواند به نفع خود بهره‌برداری کرده و به اهدافش برسد.

اهدافی برای کسب رای در انتخابات 1400

وی افزود: دولت‌مردان باید در مقابل افرادی که دنبال تنش داخلی بوده و افرادی که در آستانه انتخابات 1400 می‌خواهند آرام آرام خودشان را طرفدار ملت نشان داده تا بتوانند در عرصه انتخابات کسب رای کنند و به نتایج دلخواه برسند، واکنش نشان دهند.

کارشناس سیاسی در خصوص گاف داروغه‌زاده در مورد پیش کشیدن مواضع ضد صهونیستی ایران، تصریح کرد: این‌گونه افراد که به دنبال این مسائل هستند در میدان مبارزه واقعی شکست خورده، مغلوب دشمن شده و باخته‌اند.

مزگی‌نژاد عنوان کرد: اما در مقابل عده‌ای نیز علی‌رغم تمام مشکلات و تحریم‌ها توانستند از تهدیدها فرصت ساخته و موفق شوند.

وی خاطرنشان کرد: امثال داروغه زاده‌ها کسانی هستند که در میدان واقعی باختند و امروز دشمن به راحتی می‌تواند اندیشه خودش را به این‌ها تحمیل کرده و به منافع خودش برسد.

کارشناس سیاسی گفت: به گفته مقام معظم رهبری "برخی‌ها عقلانیت را در عقب نشینی در مقابل دشمن دانسته و عقب نشینی می‌کنند" در حالی که کشور ایران 40 سال شده در مقابل دشمن موضع قوی گرفته و در اهداف خودش به نقطه مطلوبی رسیده و هرگز در مقابل دشمن کوتاه نیامده است.

مزگی‌نژاد افزود: اینها افرادی هستند که خودشان را بازنده انقلاب اسلامی و مردم دیده و لذا چاره‌ای ندارند جز این‌که حرف‌های دشمن را بزنند و آب به آسیاب دشمن بریزند که دشمن فکر کند سرپل‌هایی در کشور دارد که می‌تواند از این سر پل‌ها برای رسیدن به منافع خود استفاده کند.

داروغه زاده و نقشش در فتنه 88

وی خاطرنشان کرد: داروغه‌زاده فردی است که در فتنه 88، فتنه‌های دیگر، گروگان های آمریکایی در خلیج فارس و ... موضع گرفته و به دنبال این است که با این حرف‌ها خود را ناجی مردم معرفی کند غافل از این‌که این صحبت‌ها و نظرات همه کهنه شده و حنای امثال او برای مردم ایران رنگی ندارد.

کارشناس سیاسی تاکید کرد: دولت‌مردان باید هوشیار باشند و ما نیز باید هوشیاری خود را حفظ کنیم چراکه دشمن به دنبال ضربه زدن از داخل کشور به کشور است.

مزگی‌نژاد بیان کرد: دشمن برای رسیدن به اهداف خود از جمله ترور شهید فخری زاده، مسائل نژاد پرستی و...می‌خواهد امنیت داخلی کشور را بر هم زند که باید مراقب باشیم کلاهی که سر برخی کشورها رفته بر سر ما نرود.

وی افزود: گاهی که برخی‌ها عمدا یا از روی غفلت موضوعاتی را مطرح کرده و اظهار نظر می‌کنند باید نسبت به آنها واکنش نشان داد که احساس نکنند ما خیلی بی‌خیال هستیم و دخالت آنچنانی نخواهیم داشت.

مراقب امنیت داخلی کشور باشیم

کارشناس سیاسی عنوان کرد: باید حرف درست خود را به طور کامل به طرف مقابل بزنیم و به فکر امنیت داخلی کشور، قومیت دینی و مذهبی باشیم تا همان‌گونه که دشمن تاکنون نتوانسته با تمام اقداماتش امنیت داخلی کشور را بر هم بزند بعد از این نیز موفق نشود و در مقابل، کشور ایران روز به روز به موفقیت‌ها و اهدافش دست پیدا کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1676793
ارسال نظر
نظرات