شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1399/09/23 شناسه خبر: 1676992
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی خبر داد؛

خسارت ۲۶ میلیارد تومانی کرونا به مشاغل مددجویان

خسارت ۲۶ میلیارد تومانی کرونا به مشاغل مددجویان
مجید الهی راد با اشاره به اینکه ۹۴۴ طرح اشتغال زایی و کارآفرینی مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی به دلیل محدودیت های کرونا آسیب دیدند، گفت: میزان خسارت این طرح ها ۲۶ میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد  خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با بیان اینکه  کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خراسان شمالی در راستای کمک به آسیب دیدگان کرونادر استان ۸۰۰ میلیون  تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرد افزود:  ۹۴۴ طرح اشتغال زایی و کارآفرینی مددجویان به دلیل محدودیت های کرونا آسیب دیدند. 

وی میزان خسارت این طرح ها را ۲۶ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد:  این نهاد  در تلاش است تا این آسیب ها را در قالب تسهیلات قرض الحسنه جبران کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این خسارات بیشتر در حوزه دامپروری، خدماتی و صنفی و صنعتی بوده است، یادآور شد: توزیع بسته های معیشتی بین ۴۶ هزار و ۸۱۴ خانوار مددجوی استان از دیگر اقدامات این نهاد با شروع رزمایش همدلی بوده است.

الهی راد با بیان اینکه کمیته امداد تا کنون اقدامات بسیاری برای کمک به آسیب دیدگان کرونا انجام داده است، افزود: این نهاد از ابتدای شیوع کرونا ۷۰۰ میلیون تومان برای هزینه های معیشتی، نگهداری و درمانی بیماران زمین گیر، صعب العلاج و سالمند استان کمک کرده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین  ۶۰۰میلیون تومان نیز برای افراد نیازمند و غیر مددجوی استان و بازماندگان فوتی ویروس کرونا کمک کرده است.

الهی راد افزود: کمیته امداد خراسان شمالی برای رفاه حال خانواده های بیماران کرونایی متوفای زیرپوشش در صورت سرپرست بودن مددجو، چهار میلیون تومان و در غیر این صورت دو میلیون تومان می پردازد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1676992
ارسال نظر
نظرات