شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 20:44 منتشر شده در مورخ: 1399/09/23 شناسه خبر: 1677144
کارشناس مسائل سیاسی و امور بین‌الملل:

پایان اشغال قره‌باغ مقدمه‌ای برای آزادسازی فلسطین است/چالش بین همسایگان ایران طرحی برای کم کردن خشم از اسرائیل!

پایان اشغال قره‌باغ مقدمه‌ای برای آزادسازی فلسطین است/چالش بین همسایگان ایران طرحی برای کم کردن خشم از اسرائیل!
جعفر قنادباشی پایان اشغال قره‌باغ را زنگ خطری جدی برای اسرائیلی‌ها دانست و گفت: آنان هرگز خواهان این نبودند منطقه اشغالی قره‌باغ آزاد شود، چراکه این رویه‌ای برای آزادسازی دیگر مناطق اشغالی می‌شود، بنابراین هر طرحی برای کم کردن موج خشم و نفرت از این رژیم را می‌ریزند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر قنادباشی، کارشناس مسائل سیاسی و امور بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهمدان، اظهار کرد: آنچه از زبان آقای اردوغان ادا شد، درواقع خطایی بود که واکنش‌های گسترده را از سوی مردم به دنبال داشت و این نشان‌دهنده‌ی حساسیت آنان نسبت به کشورشان است.

وی گفت: مردم به‌رغم تمام مشکلات به‌خصوص کرونا در عرصه دفاع از کشور و خنثی کردن تهدیدات بسیار آماده هستند و در واقع آمادگی و هوشیاری دارند که شاید کمتر در هر جای دنیا شاهد آن باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی و امور بین‌الملل تصریح کرد: صحبت آقای اردوغان یک ابزاری شد برای نمایش قدرت دفاعی که در ایران مبتنی بر خواست مردم است و یکی از بزرگ‌ترین اهرم‌های دفاعی هر کشور برای دفع هر نوع تهدید یا شعاری است.

وی با بیان اینکه آقای اردوغان اشتباهی که کرد و البته اعلام کردند که یک حاشیه بود و با ما دشمن نیست، گفت: به‌هرحال ما خطاهای زیادی از وی دیده‌ایم اما بخشی از این خطاها به بلندپروازی‌های نادرست و تلاش آن‌ها برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات و شکست‌هایی که خوردند.

قنادباشی خاطرنشان کرد: اینکه چرا آقای اردوغان درصدد برآمد تا این مسائل در خارج مطرح شود، یکی شکست‌ها در بحث سوریه و عدم تحقق همه وعده‌ها در مورد سوریه بود که وی داد و ناکام مانده است.

وی یادآور شد: آقای اردوغان شکست‌هایی که از سنت لیبی اخیراً متحمل شده و بلندپروازی‌هایی که برای تسلط بر منابع نفتی و دریای مدیترانه داشت، متوقف‌شده است و البته وی خواستار این بود که ترکیه به عضویت اروپا دربیاید که این هم تحقق پیدا نکرد درواقع همه آنچه در فضای خارجی مطرح کرده با شکست روبرو شده است.

این کارشناس مسائل سیاسی و امور بین‌الملل گفت: چیزی که بسیار مهم است و در حال حاضر اسرائیلی‌ها از آن نگران هستند این است که هرگز خواهان این بودند منطقه اشغالی قره‌باغ آزاد شود، به دلیل اینکه اگر این منطقه آزاد شود مناطق دیگر نیز آزاد می‌شود.

وی یادآور شد: سیاست ایران سیاست بسیار هوشمندانه‌ای بود که ما خواستار پایان هرگونه اشغالی در آذربایجان هستیم و موفق شدند که این زمین‌ها را پس بگیرند و این‌یک رویه‌ای است که اسرائیلی‌ها خیلی نگران هستند که سرزمین‌های اشغالی آزاد شود.

قنادباشی اذعان کرد: اسرائیلی‌ها علاقه‌مند بودند جنجالی به وجود بیاید که آذربایجان به قره‌باغ نرسد، و این امر به‌منظور آن است که موج فشار خشم و نفرت از این رژیم کم کنند.

وی با بیان اینکه در قضیه آذربایجان یک قضیه بسیار مهم‌ترین اتفاق افتاد که یک تهدید جدی برای اسرائیلی‌ها است، گفت: آن این است زمانی که قره‌باغ موفق می‌شود، منطقه اشغالی خود را پس بگیرد، پس کشورهای عربی هم باید موفق شوند شهرهای اشغالی را پس بگیرند و اسرائیلی‌ها اصلاً خواهان این نبودند که آزادسازی مناطق اشغالی صورت بگیرد.

این کارشناس مسائل سیاسی و امور بین‌الملل تأکید کرد: پایان اشغال قره‌باغ یک زنگ خطر جدی برای اسرائیلی‌هاست که اشغالگر هستند و یا می‌توان گفت پایان اشغال قره‌باغ مقدمه‌ای برای پایان اشغال فلسطین به‌خصوص قسمت جولان است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1677144
ارسال نظر
نظرات