شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1399/09/24 شناسه خبر: 1677330
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امدادخراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

بهره‌مندی بیش از 3 هزار بیمار خاص و صعب العلاج از خدمات حمایتی کمیته امداد/ "شفا" طرحی برای حمایت از بیماران نیازمند

بهره‌مندی بیش از 3 هزار بیمار خاص و صعب العلاج از خدمات حمایتی کمیته امداد/ "شفا" طرحی برای حمایت از بیماران نیازمند
نخعی از ارائه خدمات حمایتی به ۳۱۳۰ بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، علی اکبر نخعی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سه هزار و ۱۳۰ بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت این نهاد از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند شدند.

وی افزود: سلامت مددجویان برای توانمند شدن آنها بسیار مهم است و بر این اساس کمیته امداد با در نظر گرفتن یک بسته بیمه مکمل، توانسته بسیاری از هزینه‌های درمانی این افراد را تامین کند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: در راستای حمایت از مددجویان تحت حمایت، با برنامه ریزی‌های صورت گرفته هزینه‌های درمانی بیماران سرطانی و شیمی درمانی تا ۱۰۰ درصد در بخش بستری و در بحث هزینه‌های دارو تا ۹۵ درصد تامین می‌شود.

نخعی عنوان کرد: علاوه بر موارد فوق در راستای بهبود هر چه سریعتر این مددجویان به آنان کمک‌های مختلفی از قبیل سبد غذائی، هزینه‌های ایاب و ذهاب و ... ارائه می‌شود.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون ۱۲۴ بیمار خاص تحت حمایت امداد هستند، اظهار کرد: این تعداد بیمار شامل ۵۶ بیمار دیالیزی، ۳۰ بیمار پیوند کلیه، ۲۱ بیمار هموفیلی و تالاسمی و  ۱۷ بیمار ام‌اس می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: امیدواریم با مشارکت مسئولان دستگاه‌های اجرایی، مردم خیر و نیکوکاران بتوانیم شرایط زندگی بیماران را به بهترین نحو ممکن بهبود بخشیم.

نخعی گفت: برای تسهیل در ارائه ی بهتر خدمات درمانی به بیماران خاص و صعب العلاج ، اطلاعات تمام بیماران در سامانه‌ای به نام "سبا" ثبت و برای شناسایی به افراد فوق کارت ویژه داده شده که از مراکز درمانی منتخب می‌توانند بصورت رایگان خدمات دریافت کنند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تمام خیرینی که با این نهاد همکاری می‌کنند، افزود:خیرین می‌توانند در راستای کمک به بیماران صعب العلاج در قالب طرح شفا، این بیماران نیازمند را مورد حمایت قرار دهند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: طی هشت ماهه سال جاری برای کمک به درمان مددجویان تحت حمایت بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از سوی این نهاد هزینه شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1677330
ارسال نظر
نظرات