شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1399/09/24 شناسه خبر: 1677348

بهره‌برداری از ۸ واحد زلزله‌زده در شهرستان رامیان

بهره‌برداری از ۸ واحد زلزله‌زده در شهرستان رامیان
فرماندار رامیان گفت: پس از سه ماه از زلزله شهرستان رامیان که باعث تخریب منازل روستایی شد، ۸ واحد مسکونی در این روستاها به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، جواد صادقلو فرماندار در جلسه بررسی آخرین وضعیت ساخت و سازهای روستاهای زلزله‌زده عنوان کرد: بعد از زلزله ۱۷ شهریور امسال که تاکنون ۹۷ روز از آن می‌گذرد؛ ۸ واحد مسکونی بازسازی و مورد بهره‌برداری زلزله زدگان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر اثر زلزله شهریور ماه سالجاری تعداد ۲۱۱ واحد مسکونی در سطح ۱۰ روستای کوهستانی بخش مرکزی تخریب و بلافاصله در دستور کار بازسازی قرار گرفت که خوشبختانه تاکنون برای ۲۰۰ واحد پروانه ساختمانی صادر شده، ۱۹۶ پرونده به بانک عامل معرفی شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه ۱۸۱ مورد انعقاد قرارداد با اهالی صورت گرفته و در حال حاضر نیز ۵۹ واحد در مرحله فونداسیون، ۳۵ واحد در مرحله احداث ستون، ۲۹ واحد نیز در مرحله احداث سقف، ۲۱ واحد در مرحله دیوار چینی، شیب بندی و نصب درب و پنجره هستند که ۸ واحد نیز تاکنون به اتمام رسیده و در حال بهره‌برداری است. 

فرماندار رامیان در خصوص آخرین وضعیت اسکان موقت اهالی زلزله‌زده منطقه نیز گفت: با عنایت به زمان وقوع زلزله که در آستانه فصل سرما در مناطق کوهستانی شهرستان به وقوع پیوست و لزوم مدیریت و اسکان موقت و سریع مردم خوب و شریف روستاهای زلزله‌زده، پیگیر دریافت کمک‌های بلاعوض اسکان موقت از طریق بنیاد مسکن استان و تهران بودیم.

صادقلو افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های استاندار محترم و مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مبلغ ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اسکان موقت به زلزله‌زدگان تعلق گرفت که در حال حاضر این مبلغ به حساب کلیه افراد واریز شده است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری و مدیریت شوراها و دهیاران بویژه در روستاهای ویرو و قورچای که بیشترین خسارت را دیده‌اند، تقریباً کلیه زلزله زدگان نسبت به اسکان موقت ساماندهی شدند و برخی در منازل اقوام و فامیل و برخی در روستاهای همجوار اسکان یافته اند تا در زمستان خانواده این عزیزان در چادر نباشند و دچار هیچ مشکلی نشوند.

فرماندار شهرستان رامیان در پایان تأکید کرد: عملیات ساخت و ساز هم با قوت، قدرت و همکاری همه مسئولین اجرایی در حال انجام است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1677348
ارسال نظر
نظرات