شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:39 منتشر شده در مورخ: 1399/09/24 شناسه خبر: 1677386
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان:

سایت تاریخی سلطانیه در فهرست طرح مدیریت گردشگری قرار می‌گیرد

سایت تاریخی سلطانیه در فهرست طرح مدیریت گردشگری قرار می‌گیرد
امیر ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: پایگاه جهانی سلطانیه به عنوان یکی از سایت‌های تاریخی جهان در طرح مدیریت گردشگری سایت‌های تاریخی قرار می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر ارجمند امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: سایت‌های تاریخی که در فهرست آثار جهانی ثبت شده‌اند در طرح مدیریت گردشگری مورد توجه قرار می‌گیرند.

 
وی با بیان اینکه سلطانیه به عنوان پایگاه جهانی بوده و به صورت مستقل و زیر نظر اداره کل پایگاه‌های جهانی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اداره می‌شود، یادآورشد: در طرح ارائه شده از سوی وزارت میراث فرهنگی سلطانیه نیز در لیست طرح گردشگری سایت‌ها و محوطه های تاریخی قرار می‌گیرد.
 
این مسئول بیان داشت: برای مدیریت مسائل فنی در گنبد سلطانیه گروهی مستقر بوده و مابقی فعالیت‌ها از جمله کارهای پرنسلی و پرداخت‌ها برعهده استان است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از ثبت اثر دیگری در استان زنجان به عنوان پایگاه ملی خبرداد و گفت: در آذرماه امسال پروژه مهم باستان‌شناسی استان به عنوان پایگاه ملی ثبت شد.
 
ارجمند با بیان اینکه مجموعه معدن چهرآباد که مربوط به دوره هخامنشی بوده و 6 مرد نمکی از آن کشف شده است، به عنوان پایگاه ملی ثبت شد،افزود: مدیریتی برای این مجموعه در نظر گرفته و برنامه‌های اجرایی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه استان زنجان ظرفیت های مطلوبی در حوزه گردشگری دارد، بیان داشت: پایگاه‌های ملی می‌تواند در رونق گردشگری و توسعه فضاهای گردشگری استان زنجان موثر واقع شده و به رونق صتعت گردشگری در استان کمک گند.
 
این مسئول از برگزاری جشنواره یلدا به صورت مجازی در استان زنجان خبرداد و گفت: این جشنواره شامل سنت‌ها و آیین‌های مردم زنجان در یلدا خواهد بود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1677386
ارسال نظر
نظرات