شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:33 منتشر شده در مورخ: 1399/09/24 شناسه خبر: 1677417
یک فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی مطرح کرد؛

جهش کرونا، عوامل ژنتیکی و اکتسابی؛ 3 عامل برای ابتلا به کووید 19/ ویروسی که بیماری‌های زمینه‌ای را از کنترل خارج می‌کند

جهش کرونا، عوامل ژنتیکی و اکتسابی؛ 3 عامل برای ابتلا به کووید 19/ ویروسی که بیماری‌های زمینه‌ای را از کنترل خارج می‌کند
مرضیه توکل گفت: شهروندان البرز توجه داشته باشند که کرونا در برخی خانواده ها با علائم خفیف تری بروز می کند که ناشی از عوامل ژنتیکی است، البته عوامل بیرونی هم روی سیستم ایمنی بدن تاثیر دارند که از جمله می توان به استرس، شرایط تغذیه ای، آلودگی هوا و سن اشاره کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی درباره تفاوت علائم کرونا در افراد، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: عفونت های ناشی از ویروس کرونا می تواند تظاهرات مختلفی را ایجاد کند و به صورت علائم گوارشی، تنفسی، قلبی – عروقی یا بدون علامت  باشد.

مرضیه توکل با اشاره به اینکه در آسیب شناسی بیماری کووید 19، عوامل بسیار متعددی نقش دارند، افزود: یکی از مهم ترین عوامل پاسخ سیستم ایمنی ما به کرونا است، با توجه به نقش ویژه عوامل ژنتیکی، دیده شده در برخی از خانواده‌ها چند نفر دچار عوارض شدید شده و فوت کرده اند.
 
وی با تاکید بر اینکه کرونا در برخی خانواده ها با علائم خفیف تری بروز می کند، اظهار داشت: به جز عوامل ژنتیکی عوامل بیرونی هم روی سیستم ایمنی بدن تاثیر دارند که از جمله می توان به استرس، شرایط تغذیه ای،آلودگی هوا و سن اشاره کرد.
 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز تصریح کرد: با توجه به اینکه جهش های متعددی در ویروس کرونا ایجاد شده است، طیف علائم متفاوتی را از خود نشان می دهد، بعضا دیده شده بیماری زمینه ای در افراد بر اثر ویروس کرونا   مانند بیماری قلبی، بیماری های ناشی از استعمال سیگار و بیماری تنفسی از کنترل خارج می شود.
 
توکل با اشاره به اینکه در دستورالعمل ها به استفاده از مکمل ها و ویتامین هاتوصیه شده است، گفت: ویتامین ث، ویتامین دی، زینک، سلنیوم دوره بیماری را کوتاه کرده و شدت بیماری و التهاب را به حداقل می رساند در نتیجه بعضا توسط پزشکان توصیه خواهد شد.
 
وی با تاکید بر اینکه افراد از استفاده خودسرانه این مکمل ها بپرهیزند، افزود: مردم با نظارت پزشک و مشورت با آنها کمبود ریز مغذی ها را جبران کنند و حتما با استفاده از تغذیه مناسب که شامل انواع میوه جات و سبزی و .... کاستی ها را از بین ببرند.
 
توکل در خاتمه اظهار داشت: شهروندان البرز از استرس اجتناب کنند و ورزش، تغذیه مناسب و استراحت کافی را در دستور کار قرار دهند، همچنین با رعایت اصول و پروتکلهای بهداشتی مانع از ابتلای خود به کرونا شوند یا در صورت ابتلا دوره درمان را با عواض خفیف تری سپری کنند.
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1677417
ارسال نظر
نظرات