شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1399/09/25 شناسه خبر: 1677749
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز:

شیرینی شب یلدا با دورهمی‌های کرونایی در البرز تلخ می‌شود

شیرینی شب یلدا با دورهمی‌های کرونایی در البرز تلخ می‌شود
مهرداد بابائی گفت: توصیه می‌کنیم مردم شب یلدا را در خانه بمانند چراکه دورهمی‌ها ممکن است موجب بازگشت سیر صعودی ابتلا به کرونا شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز امروز سه شنبه با اشاره به اینکه در صورت بی تفاوتی برخی از شهروندان استان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی ممکن است امسال یلدا آخرین یلدایی باشد که افراد مسن در میان ما خواهند بود، در جمع خبرنگاران گفت: شرایط کرونایی البرز شکننده است.

مهرداد بابایی با تاکید بر اینکه با توجه به قرار گرفتن در فصل سرد سال، شاهد بسته شدن در و پنجره‌‌ها هستیم و این امر فضای مناسبی برای شیوع کرونا ایجاد خواهد کرد، افزود: توصیه می کنیم مردم شب یلدا را در خانه بمانند چراکه دورهمی‌ها ممکن است موجب بازگشت سیر صعودی ابتلا به کرونا شود.
 
وی تهویه هوا را عاملی موثر در راستای کاهش شیوع ویروس کرونا دانست و اظهار داشت: مردم باید در فضاهای بسته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، همچنین شهروندان توجه داشته باشند دیدار با بزرگترها و افراد مسن فامیل در شب یلدای کرونایی ممکن است برای آنها خطر ساز باشد.
 
بابایی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر آمار فوتی‌های کرونایی البرز ثابت شده است و امیدواریم همکاری مردم موجب به صفر رسیدن این رقم شود، تصریح کرد: پیشنهاداتی در زمینه اعمال محدودیت از ساعت شش عصر و حتی تعطیلی شنبه و یکشنبه ارائه شده که در صورت نهایی شدن ابلاغ می شود.

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز در خاتمه خاطرنشان داشت: استفاده از ماسک هم در فضای بسته در صورت دورهمی های طولانی موجب انتقال ویروس کرونا خواهد شد در نتیجه باید به این همه توجه ویژه کرد چرا که موج سوم کرونا ناشی از بی توجهی مردم به پروتکل های بهداشتی در دورهمی‌های خانوادگی بود.

 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1677749
ارسال نظر
نظرات