شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 19:57 منتشر شده در مورخ: 1399/09/25 شناسه خبر: 1677940
مدیران رسانه گریز، اتاق خواب اصناف؛

مدیری که از حال و روز بازارش خبر ندارد/پاس کاری مسئولین در پاسخگویی و شفافیت

مدیری که از حال و روز بازارش خبر ندارد/پاس کاری مسئولین در پاسخگویی و شفافیت
با قرار گرفتن در آستانه شب یلدا در کمتر از دو روز قیمت انار در بازار روز همدان سه برابر شد که نسبت به شهرهای اطراف رشد زیادی را داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ برای بررسی افزایش قیمت ها در سطح بازار همدان با هر مسئولی تماس گرفتیم پاسخگو نبودند و هر کدام پاسخگویی و شفافیت را به دیگری سپردند.

رضا البرزی، رییس میوه و تره بار همدان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: امسال در قیمت هندوانه کاهش قیمت داشتیم و هر کیلو هندوانه حدود ۴ هزار تومان است که نسبت به پارسال نصف قیمت است.

وی افزود: در توزیع انار هیچ گونه کمبودی در سطح بازار نداریم و قیمت ها چون در میدان بار افزایش یافته و به طبع در بازار همدان افزایش یافته است.

البرزی ادامه داد: مغازه دارانی که تحت پوشش ما هستند مجازند ۱۵ تا ۳۵ درصد بر روی کالاهای خریداری شده سود اعمال کنند که بازرسان در بازار حضور دارند و رصد می کنند که طبق آن فاکتورها باید درصدهای سود رعایت شود و اگر خلاف آن باشد پرونده تشکیل و به مراجع معرفی می شوند.

رییس اتحادیه میوه و تره بار گفت: تعیین کننده قیمت اتحادیه نیست و میدان بار قیمت تعیین می کند و آن هم نسبت به عرضه و تقاضا بالا و پایین می شود و اتحادیه بار فروشان باید پاسخگو باشد.

حسین محرابی، رئیس اتاق اصناف همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، افزایش قیمت میوه ها در آستانه شب یلدا را اول به رییس میوه و تره بار همدان محول کردند و بعد از اینکه بیان شد وی پاسخگو نیستند رئیس اتحادیه میدان بار را بعنوان مسئول پاسخگو در این زمینه معرفی کردند .

ناگفته نماند رئیس اتاق اصناف به عنوان پل ارتباطی بین اصناف و مردم نه تنها باید از قیمت محصولات و کالاها در سطح بازار اطلاع داشته باشند بلکه نسبت به هر مشکلی در هر صنفی باید پاسخگو باشند.

اما بارها در تماس با رسانه اصلا از قیمت اطلاعی ندارند که سو مدیریت و ضعف این حوزه را نشان می دهد.

و ما این پاس کاری بین مسئولین اصناف ادامه داشت تا با حسن قاسملو، رئیس اتحادیه بار‌فروشان همدان به گفتگو پرداختیم.

حسین قاسملو در گفتگو با خبرنگار ما گفت: افزایش قیمت میوه ها در بازار طبیعی است و چون تقاضا در آستانه شب یلدا افزایش داشته قیمت میوه ها چندین برابر شده است.

وی افزود: افزایش قیمت میوه به ما چندان ربطی ندارد و به کشاورزی که بار را برای ما ارسال می کند بستگی دارد.

برای روشن شدن موضوع بارها با رئیس صنعت و معدن همدان تماس گرفتیم تا علت را جویا شویم اما متاسفانه پاسخگو نبودند .

به گزارش عصر همدان؛ گویا افزایش قیمت میوه در همدان داشتیم و دلیلش به گفته کارشناسان، نبود افرادی است که از هفته های قبل بار همدان را تهیه می کردند و حالا نیستند.

در این بحبوحه افرادی از این فرصت استفاده می کنند تا بارشان را گرانتر بفروشند و نبود نظارت کافی و نداشتن مدیران جهادی تنظیم بازار همدان را در مناسبت ها و ایام خاص دچار مشکل می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1677940
ارسال نظر
نظرات