شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 22:30 منتشر شده در مورخ: 1399/09/25 شناسه خبر: 1677959
نماینده مجلس ترکیه:

شعرخوانی اردوغان، تصادفی نبود/ یک بازی راه انداختید که خودتان قربانی شدید

شعرخوانی اردوغان، تصادفی نبود/ یک بازی راه انداختید که خودتان قربانی شدید
نماینده مجلس ترکیه در واکنش به شعرخوانی اردوغان در جمهوری آذربایجان واکنش نشان داد و گفت: یک بازی راه انداختید که خودتان قربانی شدید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما ، تولای حاتیموغولولاری نماینده آدانا مجلس ترکیه نسبت به شعرخوانی اردوغان رئیس جمهور این کشور در جشن و رژه جمهوری آذربایجان واکنش نشان داد و گفت: این وظیفه وزیر امور خارجه بود که با روابط دیپلماتیک گندکاری رئیس جمهور را پاک کند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان می رود و یک شعر می خواند و همه چیز را برهم زده  و آشفته می کند، گفت:: وظیفه حل مشکل بوجود آمده بر عهده وزیر امور خارجه بود، وظیفه پاک کردن گندی که  رئیس جمهور زده بود بر عهده وی بود.

این نماینده مجلس ترکیه با بیان اینکه وظیفه گفتگو با ایران بر عهده وزیر امور خارجه بود، گفت: زمانیکه وزیرخارجه ایران می گوید مگر می شود یک رئیس جمهور معنای شعری را که خوانده است نداند (رود ارس را با ماسه پر کردند)، در این موقع وزیر خارجه کشور ما باید وارد عمل می شد و تلاش می کرد مشکل را از راه دیپلماتیک حل کند.

وی با بیان اینکه هرکاری می کنید، بکنید ولی می بینید که این رژیم تک نفری، سیاست خارجی را نابود کرده است و اکنون تلاش می کند در رابطه با ایران پیشکش جدید و تازه ای به ما تقدیم کند گفت: من بر این باورم این شعر خیلی تصادفی هم خوانده نشده است البته نمی دانیم ولی زمان همه چیز را به ما نشان خواهد داد.

حاتیموغولولاری سرو سامان دادن مشکلات کنونی را بر عهده وزیر خارجه ترکیه دانست و گفت: ولی این مشکل سرو سامان داده نمی شود.

نماینده مجلس ترکیه در پایان سخنان خود با انتقاد از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورش گفت: اینجا این حکومت و رژیم یک نفره ترکیه، با آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و ایران با موج سواری روی آوتک سیاست سرانجام به این نقطه رسید، گفتید یک بازی راه می اندازیم ولی قطعا خودتان  قربانی این بازی شدید که من بر این باورم این شعر خیلی تصادفی هم خوانده نشده بود البته نمی دانیم ولی زمان این را به ما نشان خواهد داد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1677959
ارسال نظر
نظرات