شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:26 منتشر شده در مورخ: 1399/09/26 شناسه خبر: 1678051
یادداشت؛

قانون؛ بازدارنده‌ای برای کندن دندان طمع غاصبان اراضی ملی در البرز

قانون؛ بازدارنده‌ای برای کندن دندان طمع غاصبان اراضی ملی در البرز
این روزها مناطق خوش آب و هوای البرز جولانگاه متصرفین برای بالاکشیدن اراضی ملی شده است، سرمایه ای که جزء بیت المال بوده و برخوردهای قانونی با آن را می طلبد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، این روزها مناطق خوش آب و هوای البرز جولانگاه متصرفین برای بالاکشیدن اراضی ملی شده است، سرمایه ای که به هر شکل حساب کنیم جزء بیت المال بوده و برخوردهای قانونی با آن را می طلبد.

همین چند روز پیش بود که کمالی دهقان شهردار منطقه 10 کرج از رفع دیوارکشی با حکم قضائی در این کلانشهر خبر داد، ماجرا از این قرار بود که افراد سودجو با دیوارکشی اراضی عمومی حریم منطقه 10 کرج اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز گرفته بودند.
 
اما حکم قضائی و برخورد قانونی شهرداری یک هکتار از اراضی را از دست متصرفان غیرقانونی آزاد کرد تا هم از حق عمومی صیانت شود و هم مقابله لازم با ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شود.
 
گویا دست و پا زدن های آقازاده ها و برخی خواص برای تغییر کاربری اراضی در مناطق مختلف البرز تمامی ندارد چرا که به گفته فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان، متصرفین در منطقه طالقان هم دست به کار شده اند.
 
البته سید مجتبی موسوی آزادسازی 20 هزار متر مربع از اراضی تغییرکاربری داده شده طالقان را هم خبر خوبی در راستای برخورد قانونی با متصرفین می داند، چرا که بر اساس مصوبات قرارگاه صیانت از بیت المال حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی ضرورت دارد.
 
بدون شک هماهنگی های قانونی مدیریت جهاد کشاورزی طالقان با حوزه  قضایی قلع و قمع بناهای غیر مجاز را در این اراضی به دنبال داشته است، هر چند سیستم ماهواره ای و اخبار سامانه 131 هم در شناسایی و دریافت حکم قضائی برای برخورد بی تاثیر نیست.
 
در همین روزهای اخیر هفت مورد ساخت و ساز غیر مجاز در ۲ هکتار از اراضی باغی طالقان تخریب شده است، در کنار این اقدام، مصالح فروشی ها و مشاوران املاکی که در حاشیه اراضی یا حوالی روستاها به ساخت و ساز غیر مجاز می پردازند هم در امان نیستند.
 
بدون شک وجود 400 هکتار اراضی ملی در استان البرز آنقدر سرمایه با ارزشی است که چشم طمع عاملین ساخت و ساز غیر مجاز همیشه به دنبال تصرف آن است در نتیجه تنها برخورد قانونی و تخریب می تواند دندان طمع این سودجویان را بکند.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1678051
ارسال نظر
نظرات