شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:37 منتشر شده در مورخ: 1399/09/27 شناسه خبر: 1678394
معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی خبر داد:

کرونا ۶ باشگاه خصوصی بجنورد را تعطیل کرد / پرداخت ۵۴۷ میلیون تومان تسهیلات به باشگاه های استان

کرونا ۶ باشگاه خصوصی بجنورد را تعطیل کرد / پرداخت ۵۴۷ میلیون تومان تسهیلات به باشگاه های استان
محمد بروحی با اشاره به اینکه بعد از بحران کرونا خسارت های زیادی به حوزه ورزش وارد شده است، گفت: از بین 208 باشگاه فعال استان، در بجنورد تعداد 6 باشگاه به دلیل نداشتن توان برای پرداخت اجاره بها تعطیل شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد بروحی، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: در استان خراسان شمالی بالغ بر 208 باشگاه ورزشی شامل همگانی، رزمی، آمادگی جسمانی، بدنسازی فعالیت داشتند که در ایام کرونا و مشکلاتی که برای باشگاه داران پیش آمد در مرکز استان 6 باشگاه پروانه را باطل و اقدام به تعطیلی کردند.

وی با اشاره به اینکه کرونا آسیب جدی را به حوزه ورزش به ویژه در بخش ورزش خصوصی وارد کرده است، گفت: در این حوزه در بخش دولتی باتوجه به اینکه اجاره ها بخشیده شد، متحمل خسارت زیادی نشدند اما در بخش خصوصی خسارت های جبران ناپذیر زیادی به باشگاه ها وارد شد.

بروحی با بیان اینکه حدود 6 هزار مدرک مربی گری در استان صادر شده است، گفت: این آمار بیان کننده این موضوع نیست که تمامی افراد در حال حاضر مشغول به کار مربی گری هستند، بلکه از این تعداد یک هزار نفر فعال بوده و حرفه مربی گری را دنبال می کنند که با تعطیلی برخی از باشگاه ها آنها نیز بیکار شده اند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در مرحله نخست، تسهیلاتی با مبلغ 6 میلون و هشت میلیون تومان برای باشگاه داران نظر گرفته شد، که تاکنون 82 پرونده باشگاه تشکیل شده است.

بروحی با اشاره به اینکه 96 نفر موفق به فعال کردن جریان تسهیلات کرونایی شده اند، گفت:  براین اساس مبلغ 850 میلیون تومان برای پرداخت به این افراد برآورد شده است که از این مبلغ 547 میلیون تومان به متقاضیان وام پرداخت شده است.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی  یادآور شد: همچنین طی هفته گذشته وزارت رفاه و وزارت ورزش و جوانان مجدد مبلغ تسهیلاتی با رقم 16 میلیون تومان را به باشگاه هایی که تمایل دارند پرداخت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه قطعا این مبالغ نمی تواند خسارت های وارد شده به باشگاه ها را جبران کند، گفت: باشگاهداران دارای مجوز  ابتدا باید در سایت وزارت ورزش ثبت نام کنند و بعد از تایید به وزرات رفاه سامانه کارا معرفی می شوند و روال دریافت انجام خواهد شد.

این مقام مسئول بسیاری از خسارت های وارد شده در حوزه ورزش را جبران ناپذیر خواند و گفت: بازماندن بسیاری از افراد از لیگ های قهرمانی کشور و المپیاد های استعداد های برتر یکی از این خسارت های جبران ناپذیر است.

وی گفت: علاوه بر این در حوزه ورزشکاران سهمیه المپیک نیز تمرینات نامنظم، تعطیلی ها، نداشتن حریف تمرینی قطعا آسیب های فراوانی را به این امر وارد خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ رحمانی

https://www.dana.ir/1678394
ارسال نظر
نظرات