شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1399/09/27 شناسه خبر: 1678440
مدیر جهاد کشاورزی جاجرم خبر داد:

کمک بلاعوض ۶۰ میلیارد ریالی برای سامانه‌های نوین آبیاری کشاورزی

کمک بلاعوض ۶۰ میلیارد ریالی برای سامانه‌های نوین آبیاری کشاورزی
ابوالفضل عباسیان گفت: مبلغ ۶۰ میلیارد ریال اعتبارات بلاعوض استانی جهت تجهیز چاه‌های کشاورزی شهرستان به سامانه‌های آبیاری نوین جذب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل عباسیان،مدیر جهاد کشاورزی جاجرم در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم اظهار کرد: اقلیم خشک و نیمه خشک شهرستان جاجرم  و همچنین تجربیات گذشتگان سبب شد با برنامه‌ریزی مصرف آب را مدیریت کنیم تا در زمان خشک‌سالی و فصل‌هایی که بارشی نداریم دچار کمبود آب نشویم.

وی افزود: سامانه هوشمند آبیاری باهدف حفظ منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت آب سبب بهبود آبیاری مزارع و زمین‌های کشاورزی می‌شوند به‌طوری‌که  آبیاری نوین توسط تجهیزات تحت‌فشار به دو شکل قطره‌ای و کم‌فشار انجام می شود و این سامانه‌ها تا ۷۵ درصد بازدهی دارند.

مدیر جهاد کشاورزی جاجرم تصریح کرد: این مجموعه باهمت کشاورزان و مشاورین و کارشناسان آبیاری توانسته از ابتدای سال در بخش سامانه‌های آبیاری  مبلغ ۶۰ میلیارد ریال اعتبارات بلاعوض استانی را جهت تجهیز چاه‌های کشاورزی شهرستان به سامانه‌های آبیاری نوین را جذب کند.

وی افزود: استفاده و ترویج هرچه بیشتر از سیستم‌های آبیاری نوین کشاورزی، تغییر نگرش کشاورزی سنتی و الگوی کشت جهت استفاده بهینه از منابع آبی به‌منظور توسعه وضعیت اقتصادی و معیشتی کشاورزان از مهم‌ترین اهداف بخش آب‌وخاک و ترویج کشاورزی است به‌نحوی‌که  تولید محصولات در این نوع مزارع و باغات نیز ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

عباسیان خطاب به کشاورزان گفت: هر چاه کشاورزی سطح شهرستان که متقاضی استفاده از این اعتبارات بلاعوض باشد به ازای هر هکتار آبیاری کم‌فشار ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و هر هکتار آبیاری قطره‌ای ۲۲ میلیون و  ۵۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض دولتی دریافت می‌کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1678440
ارسال نظر
نظرات