شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:21 منتشر شده در مورخ: 1399/09/27 شناسه خبر: 1678521
مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی اعلام کرد:

وصول ۱۲۴ درصد از مالیات پیش بینی شده امسال، طی هشت ماه/عمده مالیات وصولی از سه شرکت صنعتی استان

وصول ۱۲۴ درصد از مالیات پیش بینی شده امسال، طی هشت ماه/عمده مالیات وصولی از سه شرکت صنعتی استان
یوسف یعقوبی نژاد گفت: طی هشت ماهه امسال 341 میلیارد تومان مالیات از مودیان استان وصول کردیم که این میزان از وصول شامل 124 درصد از درآمد مالیاتی پیش بینی شده برای امسال بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  خبرنگار عصر اترک، یوسف یعقوبی نژاد، مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این مطلب که در استان فرآیند تسلیم اظهار نامه مالیاتی و پرداخت مالیات ها کاملا الکترونیکی شده است، اظهار کرد: امسال 27 هزار و 647 فقره اظهار نامه مشاغل از سوی اشخاص حقیقی و هزار و 794 فقره اظهار نامه مشاغل از سوی اشخاص حقوقی دریافت کرده ایم.

یعقوبی نژاد اعلام کرد: طی هشت ماهه امسال 341 میلیارد تومان مالیات وصول کردیم که 252 میلیارد تومان آن مالیات مستقیم و 89 میلیارد تومان آن مالیات بر ارزش افزوده بوده اند.

وی همچنین افزود: طی هشت ماهه امسال 64 میلیارد و 200 میلیون تومان نیز عوارض ارزش افزوده دریافت کردیم.

وی یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح ارزش افزوده تا به کنون 486 میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده را وصول و به حساب شهرداری و دهیاری های استان واریز کرده ایم.

یعقوبی نژاد در ادامه درباره ترکیب وصول درآمد مالیاتی استان در هشت ماه امسال اظهار کرد: 33 درصد از مالیات وصولی در استان از اشخاص حقوقی ( یا همان شرکت ها)، 30 درصد از مالیات وصولی در استان از محل حقوق کارمندان دولتی و بخش خصوصی، پنج درصد از مالیات وصولی در استان از محل مشاغل، و پنج درصد از مالیات وصولی در استان از محل مستغلات، نقل و انتقالات املاک و سرقفلی ها و یک درصد از مالیات وصولی در استان از محل ارث بوده اند.

وی همچنین افزود: 26 درصد دیگر از درآمد مالیات حاصل شده از محل مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

وی بیان کرد: پیش بینی شده بود که در هشت ماهه امسال 275 میلیارد تومان مالیات وصول شود که طی این مدت 341 میلیارد تومان را وصول کرده ایم و این مبلغ معادل 124 درصد از تحقق درآمد مالیات پیش بینی شده، بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی درباره این رشد در وصول مالیات در استان طی هشت ماهه امسال اعلام کرد: برای اینکه در بحران شیوع بیماری کرونا، هیچ فشاری بر روی مودیان حقیقی و حقوقی در زمینه تسویه مالیات آنها وارد نشود، در همین راستا، با سه شرکت صنعتی بزرگ استان ( شرکت های پتروشیمی، آلومینا و سیمان) گفت و گو کردیم که پرداخت مالیات امسال خود را از فروردین ماه به صورت اقساطی آغاز کنند.

وی خاطر نشان کرد: هر چند که این سه شرکت بزرگ صنعتی در استان، این پرداخت مالیات خود را می بایست از پس از تسلیم اظهار نامه مالیاتی در شهرویور ماه امسال آغاز می کردند.

وی گفت: این سه شرکت صنعتی این همکاری را پذیرفتند و عمده تامین درآمد مالیاتی استان طی هشت ماهه امسال بر دوش این سه شرکت بزرگ صنعتی بود.

یعقوبی نژاد یادآور شد: این سه شرکت مشمول جایزه خوش حسابی شدند که این جایزه کسر دو و نیم درصد از مالیات آنها در هر ماه بوده است.

وی در بخش دیگری از سخن خود، اعلام کرد: ستاد ملی کرونا در کشور مصوب کرده است که مهلت تسویه مالیات عقب افتاده اشخاص حقیقی تا دهم بهمن ماه امسال تعیین شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی به مودیان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیز اشاره کرد و گفت: مهلت تسلیم اظهار نامه و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده این مودیان تا 15 بهمن ماه امسال تعیین شده است.

انتهای پیام/قهرمانی  

https://www.dana.ir/1678521
ارسال نظر
نظرات