شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 22:30 منتشر شده در مورخ: 1399/09/27 شناسه خبر: 1678539
حجت الاسلام محمود اصغری :

ضرورت گوشزد آسیب های فضای مجازی به کودکان/مسئولان فرهنگی در تراز انقلاب کار نکرده اند

ضرورت گوشزد آسیب های فضای مجازی به کودکان/مسئولان فرهنگی در تراز انقلاب کار نکرده اند
کارشناس مسائل فرهنگی و استاد دانشگاه های اردبیل گفت: مسئولان فرهنگی ما که در امورات فرهنگ سازی دخیل هستند، در این 42 سال کاری در تراز انقلاب اسلامی انجام نداده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمود اصغری در گفتگو با خبرنگارسبلان ما، اظهار داشت: سند های همچون 20.30  مغایر با فرهنگ غنی ایرانی  و اسلامی کشوری است که هزاران سال تمدن دارد.

وی افزود: وزارت ارتباطات و دست اندرکاران فرهنگی باید ابتدا خود را اصلاح کنند تا در اصلاح امور جامعه موفق شوند و این افراد باید در زمینه کاری خود تخصص داشته باشند.

استاد دانشگاه های اردبیل گفت: امروز در تمامی ابعاد بخصوص در فضای مجازی هجمه های فرهنگی سنگینی بر جوانان و کودکان ما حاکم شده است و البته باید گفت مسائلی که پیرامون این قضایا مطرح می شود به هیچ عنوان مقصر جوانان نیستند بلکه این مسئولان هستندکه کم کاری کرده اند.

وی تصریح کرد: مسئولان فرهنگی ما همچون حوزه ،دانشگاه، وزرات ارشاد و آموزش و پرورش و کسانی که در امورات فرهنگی دخیل هستند، در این 42 سال کاری در تراز جمهوری اسلامی انجام نداده اند.

کارشناس مسائل فرهنگی ابراز داشت: برخی مسئولان دچار روزمرگی هستند، صبح اداره می روند و ظهر نیز به خانه های خود بر می گردند و می خوردند و طرحی نیز در این لابه لا ارائه می دهند، اما با این رویه نمی توان فرهنگ ناب محمدی را پیاده کرد.

وی ابراز داشت: فضای مجازی همچون اکسیژن در محیط پیرامون ماست، نمی توان کسی را از آن منع کرد بلکه برای استفاده درست از این محیط که از جهان حقیقی ما نیز وسیع تر است باید آسیب شناسی کرد و به کودکان و نوجوان گوشزد شد.

حجت الاسلام اصغری افزود: وزارت ارتباطات و دستگاه های فرهنگی دخیل باید اول خودشون را اصلاح کنند، کسی که خود را مسئول می داند باید از خود شروع کند و دوم باید تخصص داشته باشد؛ در مسائل فرهنگی باید متخصص به میدان بیایند تا این هجمه های فرهنگی که دنیا به آن روی آورده ،جوانهای ما مقابل آن ایستادگی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان گفت: خود فضای مجازی یک دنیا است که رهبر معظم انقلاب نیز بارها در این زمینه تاکید کرده اند، برخی پدران و ماردان ایرانی نگران فرزندان خود هستند، ولی باید استفاده درست از این فضا را به آنها یاد داد.

تصریح کرد: در این زمینه از اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه ها، انتظار بالاتر از این مسائل است و باید توجه ویژه به این امر شود.

انتهای پیام/م


 

https://www.dana.ir/1678539
ارسال نظر
نظرات