شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1399/09/28 شناسه خبر: 1678697
شب چله آخرین دورهمی‌تان نشود؛

جشن یلداهایی که به بیمارستان ختم می‌شود/ پرستاران در مبارزه با کرونا از جان خود گذشته اند

جشن یلداهایی که به بیمارستان ختم می‌شود/ پرستاران در مبارزه با کرونا از جان خود گذشته اند
سختی کار پرستاران به ویژه در شرایط فعلی که بیماری کرونا در سطح جامعه شیوع پیدا کرده، چندین برابر شده است، برگزاری جشن یلدای امسال یعنی نادیده گرفتن از خودگذشتگی آنان، پس برای قدردانی از زخمات پرستاران دور دور همی یلدا را خط بزنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ امسال میلاد حضرت زینب(س) که به عنوان روز پرستار شناخته می شود، مصادف با شب یلدا شده است، یلدا همیشه با خود شادی و نشاط می آورد، حتی اگر خانواده ای تنها یک سیب برای تقسیم بین خود داشته باشند این شب را که از گذشته های دور برجای مانده، گرامی می دارند به امید زمستانی پر بارش برای سرزمینشان.

عرصه را بر مدافعان سلامت تنگ نکنیم

می گویند روز پرستار را باید قدر نهیم، پرستارانی که با وجود شیوع کرونا از سنگر خدمت به مردم به عنوان مدافعان سلامت ذره ای عقب نشینی نکرده اند، شیب تند شیوع کرونا بر همگان روشن است، اینکه هر نوع دورهمی، تعداد مبتلایان و در نهایت حتی آمار مرگ و میر مبتلا به این ویروس منحوس را افزایش می دهد هم بر کسی پوشیده نیست پس چرا باید با دورهمی خودمان عرصه را بر مدافعان سلامت تنگ کنیم؟!

زحمات پرستاران را با جشن شب چله به باد ندهیم

آیا روا این است که بی توجه به زحمات شبانه روزی و شب نخوابی های پرستاران و به ویژه دوری چند هفته ای و گاه گاهی چند ماهه آنان از خانواده هایشان بیاییم و یلدای امسالمان را با دورهمی برگزار کنیم؟ جشن یک شبه ای که زحمات چند ماهه پرستاران را به باد بدهد؟ به چه قیمت قرار است جشنی برگزار کنیم که یا خود گرفتار کرونا شویم و یا دیگران را گرفتار این بیماری!

شب چله آخرین دورهمیتان نشود

دورهمی های شب یلدای در سال جاری می تواند آخرین دورهمی های ما باشد.

به پاس قدردانی از زحمات پرستاران تویسرکانی به سراغ «زهرا زبده» مسئول بسیج جامعه پزشکی تویسرکان رفتیم تا به نمایندگی از کادر درمانی این شهرستان گفت و گویی با او داشته و درد و دل های این روزهای پرستاران را از زبان او بشنویم.

فعالیت ۲۴۰ پرستار در تویسرکان

زبده در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه ۲۴۰ پرستار بیمارستان تویسرکان فعالیت دارند، می گوید: پرستاری آمیخته با صداقت پاکی و اخلاص بوده و هنری است بی نظیر و تخصصی و البته بی‌همتا.

او از پرستاری به عنوان آمیختن طبابت جسم با طبابت روح سخن می گوید و عنوان می کند که روشن نگه داشتن چراغ حیات بیمار، درخشان کردن خورشید ایمان و اعتمادش به زندگی کار همین پرستار است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی تویسرکان ادامه می دهد که حرفه مقدس پرستاری علاوه بر مراقبت از علائم حیاتی بیمار و حراست از مرزهای حیات بیمار، دمیدن روح زندگی در تن و روح رنجور او و وزش نسیم محبت و جاری کردن زلال امیدواری در جسم دردمند بیماران است.

پرستاران در مبارزه با کرونا از جان خود گذشته اند

زبده با تأکید بر اینکه پرستار حافظ جان و تقویت روح و التیام بخش زخم های بیمار است، تصریح کرد: در این ایام با شیوع ویروس کرونا، این حرفه ای خطیر آمیخته شده با ایثار و از جان گذشتن پرستاران که با تلاش و کوشش فراوان و با توسل به خالق هستی در جبهه مبارزه با این بیماری فعالیت می کنند.

وی افزود: امسال با توجه به شیوع گسترده کرونا، امیدواریم مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به خاطر قدردانی از کادر درمان در خانه‌های خود بمانند و در مهمانی‌ها به ویژه دورهمی های شب یلدا شرکت نکنند.

کادر درمان برای ضربه فنی کردن کرونا به همراهی مردم نیاز دارند

مسئول بسیج جامعه پزشکی تویسرکان گفت: امسال بهتر اسن روز پرستار را به فرصتی برای قدردانی از پرستاران تبدیل کنیم به گونه‌ای که خستگی این ماه‌های پر مشغله از این قشر زحمتکش گرفته شود آن هم با عدم برگزاری هر نوع دورهمی.

زبده با بیان اینکه پرستاران با کار بزرگی که برای مقابله با کرونا انجام دادند مردم به وجود آنها افتخار می‌کنند، تصریح کرد: همراهی مردمی نقش عمده ای در به نتیجه رسیدن زحمات کادر درمان در مقابله با کرونا دارد.

لغو دورهمی های شب یلدا بهترین هدیه مردم به پرستاران

وی با اشاره به اینکه روند به ظاهر نزولی کرونا بسیار شکننده است، گفت: لغو دورهمی شب یلدا می تواند بهترین هدیه مردم روز پرستار برای کادر درمان باشد و البته در اینجا اقدامات و برنامه های مسئولان ادارات و نهادهای دولتی هم بسیار مؤثر است.

مسئول بسیج جامعه پزشکی تویسرکان تأکید کرد: عزم ملی برای زمین گیر کردن کرونا ضرورت جامعه امروز ماست، چرا که اگر ساده انگاری در رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در پیش گیریم، بستر شیوع بیش از پیش کرونا را به گونه فراهم ساخته ایم که تا ماه ها و حتی تا سال ها امکان دارد صدمات جبران ناپذیری به جامعه وارد کند.

زبده با اشاره به اینکه وضعیت فعلی و کاهش مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا بسیار ناپایدار است، افزود: بنابراین با توجه به این شرایط باید بیش از همیشه از افراد دارای بیماری های زمینه ای و سالمندان مراقبت کنیم و یادمان نرود که دورهمی های شب یلدا وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی را از بین می برد.

با در خانه ماندن توپخانه کرونا را هدف قرار دهیم

وی ادامه داد: در این دورانی که شعار خانه ماندن مطرح شده، پرستاران نه تنها نمی توانند در خانه بنشینند بلکه باید در خط مقدم این جنگ و دست در تیررس توپخانه دشمن ای به نام ویروس کرونا کار کنند، ماه‌ها است که جانشان را کف دستشان گرفته به نبرد تن به تن با این دشمن نامرئی رفته‌اند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی تویسرکان افزود: ویروس کرونا ما را به یاد قیامت می اندازد روزی که همه از هم گریزان هستند خواهر از برادر فرزند از پدر و مادر، امسال باید با دوری از دورهمی قدر یکدیگر را بدانیم.

جشن یلدای امسال، نادیده گرفتن از خودگذشتگی پرستاران/برای قداردانی از پرستاران دور دورهمی یلدا را خط بزنیم

به گزارش عصر همدان؛ برای تکریم پرستاران و قدردانی از زحمات آن‌ها، به جای آنکه فقط یک روز را با عنوان روز پرستار نامگذاری کنند، یک هفته را با عنوان هفته پرستار نام نهاده اند و البته سختی کار پرستاران به ویژه در شرایط فعلی که بیماری کرونا در سطح جامعه شیوع پیدا کرده، نیز چندین برابر شده است، برگزاری جشن یلدای امسال و دورهمی ما یعنی نادیده گرفتن از خودگذشتگی پرستاران، پس برای قدردانی از زخمات پرستاران دور دور همی یلدا را خط بزنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1678697
ارسال نظر
نظرات