شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 16:51 منتشر شده در مورخ: 1399/09/28 شناسه خبر: 1678743
استاندار اردبیل:

شناسایی 1600 مشکوک کرونایی در خلخال/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب حذف سریع محدودیت‌ها می‌شود

شناسایی 1600 مشکوک کرونایی در خلخال/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب حذف سریع محدودیت‌ها می‌شود
استاندار اردبیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم را موجب تسریع در حذف محدودیت‌ها و رونق گرفتن کسب و کار و اقتصاد دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما، اکبر بهنام جو ظهر امروز جریان سفر به شهرستان خلخال در جمع گروه های مجری طرح شهید سلیمانی، اظهار داشت: بالای ۹۰ درصد مردم شهرستان خلخال و مطب پزشکان این شهرستان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

وی با اشاره به همکاری ایثارگرانه بسیجیان و کادر بهداشتی در اجرای طرح سپهبد سلیمانی از شناسایی هزار و ۶۰۰ نفر مشکوک به کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: برخی از این افراد به مراکز بیمارستانی و برخی نیز به نقاهتگاه ها اعزام شده اند.

استاندار اردبیل با اشاره به وضعیت نارنجی شهرستان خلخال اظهار امیدواری کرد با رعایت پروتکل ها این شهرستان به سمت زرد و سفید پیش رود. 

وی با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا و یادآوری سنت های پیشینیان در برگزاری دورهمی ، خواستار پرهیز از همنشینی در این شب با توجه به وضعیت کرونایی و احتمال ابتلا به این بیماری شد و افزود: هر زمانی که دورهمی داشته ایم بعد از ۱۵ روز تعداد بستری های بیمارستان ها افزایش یافته است.

بهنام جو با اشاره به اینکه آموزش روش های صحیح تغذیه، ورزش و آگاهسازی مردم نسبت به این موضوع از جمله نکات مهمی است که باید بخشی از اقدامات ما در جریان اجرای این طرح باشد، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشتر بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها دارای بیماری زمینه ای ناشی از تغذیه نامناسب و عدم ورزش بوده اند، اطلاع رسانی این موضوع به مردم می تواند در افزایش آگاهی ها موثر باشد.

وی برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی در خصوص بروز بیماری های زمینه ای از جمله فشار خون و دیابت را در راستای اطلاع رسانی به مردم ضروری دانست و گفت:  اجرای طرح سپهبد سلیمانی و مشارکت پایگاههای محله ای، تاثیر گذاری این اقشار را در بین مردم محله مناسب است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: بسیج محلات می توانند با تاثیر گذاری در بین اهالی محل از برگزاری مراسم غیر ضروری و جشن عروسی جلوگیری کرده و مردم این افراد را زودتر پذیرش کرده و از پیشنهادات آنان استقبال می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1678743
ارسال نظر
نظرات