شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:08 منتشر شده در مورخ: 1399/09/29 شناسه خبر: 1678960

هدر رفت بیت‌المال در سایه غفلت مسئولین کلاله

هدر رفت بیت‌المال در سایه غفلت مسئولین کلاله
در سایه غفلت مسئولین، شاهد از بین رفتن نزدیک به ۴۰ کیسه سیمان در پروژه ای در شهرستان کلاله هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، بسیار لازم است همانطور که برای خرید یک وسیله برای خود و با هزینه شخصی بسیار حساس هستیم، دقت می کنیم و تمام تلاش خود را برای سالم نگاه داشتن آن وسیله به کار می بریم، برای حفظ اموال دیگران و بیت المال نیز به همان میزان حساسیت داشته باشیم.

نکته جالب در این جریان این است که اگر در نگهداری اموال دیگری سهل‌انگاری کرده باشیم و این سهل انگاری مشخص و آشکار باشد، آن فرد می تواند در محاکم قضایی از ما شکایت کرده و خسارت بگیرد. این حق برای بیت المال نیز به همین شکل در قانون تعریف شده است ولی مشخص نیست که چرا برخورد با اسراف کنندگان بیت‌المال به فراموشی سپرده شده است.

اهمال در برخورد با اسراف کنندگان اموال بیت المال به شکلی است که امروزه به راحتی برخی اسراف می کنند و به قولی "کک‌شان هم نمی گزد"!

این اسراف کردن‌ها در برخی پروژه‌های عمرانی کاملا آشکار است. یک نمونه‌اش  پلی که بعد از روستای صالح آباد در حال احداث است که متاسفانه در کنار آن نزدیک به ۴۰  پاکت سیمان ساختمانی زیر باران تبدیل به سنگ شده است.

برخی از اهالی روستا نیز از مسئولین این پروژه گلایه کرده و می گویند: همین اتفاقات در این وضعیت اقتصادی کشور است که موجب می شود اموال بیت المال در کنار یک پروژه این گونه تخریب شود و پروژه بعدی که یک پل چند کیلومتر آن طرف تر است به همان شکل تخریب‌شده باقی بماند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1678960
ارسال نظر
نظرات