شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:50 منتشر شده در مورخ: 1399/09/29 شناسه خبر: 1679006
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیروان:

۱۹ تراکتور به کشاورزان شیروانی اختصاص یافت

۱۹ تراکتور به کشاورزان شیروانی اختصاص یافت
مهران حیاتی گفت: پس از بررسی غریب به یک هزار پرونده متقاضی تراکتور سهمیه ای، تعداد 19 تراکتور طبق سهمیه ای که پیش از این استان اعلام کرده بود به واجدین شرایط اختصاص داده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهران حیاتی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیروان در گفتگو با خبرنگار عصراترک در این باره اظهار داشت: هر ساله وزارت جهاد کشاورزی در خصوص سهمیه تراکتورها تعدادی را به استان ها تخصیص می دهد و متعاقبا سازمان ها هم سهمیه ای را به شهرستان ها تخصیص می دهند.

وی ادامه داد: در سال معمولا دو مرتبه در نیمه اول و نیمه دوم سال این سهمیه اختصاص داده می شود.

وی افزود: در نیمه اول سال جاری قیمت ها آنچنان تفاوت با بازار آزاد نداشت و حتی متقاضی زیادی هم نداشتیم اما متاسفانه اختلاف قیمت بالا در نیمه دوم سال که الان در آن قرار داریم ایجاد شده مثلا اگر  قیمت تراکتور سهمیه ای 250 میلیون تومان باشد، همان تراکتور در بازار آزاد به قیمت 500 الی 550 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

حیاتی با بیان اینکه 19 سهمیه برای شهرستان شیروان در نظر گرفته شد، گفت: علاوه بر آن بخشنامه ای برای هر شهرستان صادر شد که متقاضیان باید فارغ التحصیلان بخش کشاورزی باشند یا اینکه فرد 50 هکتار دیم و 30 هکتار زمین آبی داشته باشد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال حدود یک هزار نفر متقاضی تراکتور در شهرستان شیروان نام نویسی کردند که 90 درصد آنها هم شرایط لازم را داشتند لذا برای اینکه حق و ناحق نشود برای متقاضیان طبق شاخصه های عمومی و تخصصی امتیازی تعیین کردیم و درخواست ها را در بین 4 مرکز کشاورزی شهرستان توزیع کردیم.

مدیر جهاد کشاورزی شیروان با بیان اینکه پراکنش محلی و میزان ضریب اسب بخار هر منطقه را نیز در نظر گرفتیم، گفت: پس از دریافت فرم خود اظهاری متقاضیان، جلسه ای با حضور معاونین و حراست اداره شهرستان، روسای مراکز کشاورزی شهرستان، نماینده فرماندار، نماینده دکتر جدی، بانک کشاورزی، رئیس اداره عشایری و سایر مرتبطین انجام شد و به تنهایی در این خصوص تصمیم گیرنده نبودیم.

حیاتی تاکید کرد: در این جلسه متقاضیانی که  بالاترین امتیازها را کسب کرده بودند احصاء و دعوت شدگان در راستای تصمیم گیری کشاورزی نظر دادند و افرادی که صلاحیت این سهمیه را از نظر تمام جوانب داشتند انتخاب و در نهایت صورت جلسه افراد انتخاب شده که با رای همه افراد بود به بانک معرفی و هم اکنون در سیر مراحل بانکی هستند.

وی با بیان اینکه در این دوره حق به حق دار رسید، خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته روستایی مثل جنگاه که اصلا سهمیه ای نداشته اما در این دوره تخصیص و از این میزان دو سهمیه نیز به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی اختصاص داده شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1679006
ارسال نظر
نظرات