شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/09/29 شناسه خبر: 1679072

واکنش نماینده تالش به عدم دسترسی دانش آموزان و دانشجویان روستای بسک به اینترنت/ حل مشکل تا ۱۵دی ماه

واکنش نماینده تالش به عدم دسترسی دانش آموزان و دانشجویان روستای بسک به اینترنت/ حل مشکل تا ۱۵دی ماه
حسن محمدیاری با اشاره به عدم دسترسی دانش آموزان و دانشجویان روستای بسک تالش به اینترنت، گفت: طبق وعده مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری گیلان، قرار است این پروژه تا ۱۵دی ماه به اتمام برسد و مشکل اینترنت دانش آموزان این روستا برطرف شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، روستای بسک در دهستان جوکندان آخرین روستایی است که در مسیر جاده سوباتان تالش برق رسانی شده اما از قابلیت آنتن دهی اینترنت در این روستا خبری نیست.

این روستا قابلیت پوشش دهی اینترنت ندارد و دانشجویان و دانش آموزان آن مجبورند در شرایط نامساعد آب و هوایی هر روز مسافت طولانی از روستا تا دامنه کوه را طی کنند تا بتوانند در کلاس‌های مجازی شرکت کنند و برخی دانش آموزان که از گوشی هوشمند برخوردار نیستند در بهتری حالت اگر برق قطع نباشد فقط باید از طریق تلویزیون آموزش ببینند.

دانشجویان و دانش آموزان ساکن روستای بسک در بالاترین نقطه کوه که قابلیت آنتن دهی دارد آلاچیقی را ساخته اند تا بتوانند در کلاس‌های مجازی شرکت کنند، آلاچیقی که در اوج سرما برپا شده و هیچ گونه امکاناتی ندارد.
 
حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در گفتگو با خبرنگار 8دی، در واکنش به این موضوع با اشاره به تماس خود با فرزاد توکلی، مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری گیلان مبنی بر پیگیری موضوع مشکلات دانش آموزان روستای ییلاقی بسک جوکندان، اظهار کرد: طبق اظهارات توکلی، این روستا در تعهد پوشش اینترنت ایرانسل و همراه اول نیست.

وی با بیان اینکه این موضوع جزء تعهدات شرکت‌های وب است که باید در روستا دکل نصب کنند خاطرنشان کرد: این روستا مشکل برق دارد.

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر با اشاره به اینکه طبق هماهنگی‌های انجام شده، با هماهنگی اداره برق شهرستان تالش، کنتور در منطقه نصب شد تصریح کرد: در حال حاضر، منتظر ارسال تجهیزات از تهران به استان هستیم تا اقدامات نهایی را انجام دهیم.

محمدیاری عنوان کرد: طبق وعده مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری گیلان، قرار است این پروژه تا ۱۵دی ماه به اتمام برسد و مشکل اینترنت دانش آموزان این روستا برطرف شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1679072
ارسال نظر
نظرات