شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:51 منتشر شده در مورخ: 1399/09/30 شناسه خبر: 1679240
کارشناس مذهبی:

پرستاری مدافعان سلامت وطن مانند یتیم‌نوازی زینب(س) در تاریخ ثبت می‌شود/ بهترین هدیه به پرستاران؛ پرهیز از دورهمی‌‌های شب یلدا

پرستاری مدافعان سلامت وطن مانند یتیم‌نوازی زینب(س) در تاریخ ثبت می‌شود/ بهترین هدیه به پرستاران؛ پرهیز از دورهمی‌‌های شب یلدا
حجت الاسلام محمدعلی انصاری گفت: پرستاران و کادر درمان با تاسی از مکتب حضرت زینب(س) کرونا را شکست می‌دهند لذا صبوری، استقامت و پرستاری از بیماران کرونایی توسط مدافعین سلامت وطن، مانند پرستاری یتیمان کربلا توسط حضرت زینب(س) در تاریخ ماندگار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس مذهبی در گفتگو با تیتریک، گفت: حضرت زینب(س) بانوی فداکار اسلام در روز پنجم سال ششم هجری چشم به جهان گشودند. ایشان فرزند سوم خاندان وحی و رسالت بودند.

حجت الاسلام محمد علی انصاری ادامه داد: این بانوی بزرگوار با زندگی الهام بخش خود و تحمل رنج بسیار، درس ایثار و شجاعت را به جهانیان دادند. از مهمترین القاب ایشان می توان به عالمه غیر معلمه و عقیله بنی هاشم اشاره کرد.

وی افزود: در واقعه عاشورا بعد از اسارت به کوفه ایشان طوری سخنرانی کردند که هیچ مردی جرئت بیان این سخنان را نداشت در حقیقت سخنان این بانو برای همه بهت‌آور بود و یادآور سخنوری و سیاستمداری پدر بزرگوارشان حضرت امام علی(ع) بود؛ ایشان با این سخنرانی حقانیت واقعیت کربلا را به گوش جهانیان رسانند.

ایشان تاکید کرد: از ویژگی های خاص دیگر حضرت زینب الگوی بارزی از یک زن فعال در جامعه و اجتماع است چرا که بخشی از عمر با برکت خود را صرف تربیت زنان شهر کوفه کرد، اما به خاطر روحیه بالای ایشان در صبر، بردباری در برابر مشکلات و بلاها و همچنین پرستاری از برادران و برادر زادگان خود باعث شد تا سال روز ولادتش را مزین به روز پرستار نمایند.

حجت الاسلام انصاری گفت: نباید تنها حضرت زینب(س) را پرستار کربلا نامید شاید این کوچک‌ترین مسئولیت این بانوی بزرگوار باشد هرچند شغل پرستاری وظیفه سنگین و ارزشمندی است با توجه به مقام حضرت زینب(س) او را پرستار نهضت و انقلاب حسینی نامید و این فلسفه نام‌گذاری روز پرستار است.

این کارشناس تصریح کرد: ولادت حضرت زینب فرصتی شد تا از کادر درمان و به طور خاص پرستاران میهن عزیزمان قدردانی کنیم ، آنانی که در ایام کرونا سر از پا نشناخته و با عشق و علاقه در صحنه خدمت حاضر هستند و چه خوب مقام معظم رهبری درباره آنها فرمودند: "حرفه پرستاری، ترکیب عجیبی است از یک سو، ترکیبی است از رحمت ، عطوفت ، مهربانی و مراقبت و از سوی دیگر، دانش و معرفت و تجربه".

وی ادامه داد: چه خوش سعادتی است شغل پرستاری که نصیب آن دسته از افرادی شده است که قدرت تحمل ، بردباری و انگیزه بسیار بالایی دارند و از محبوبیت اجتماعی بالایی برخوردارند.

حجت الاسلام انصاری افزود: پرستاران و کادر درمان با تاسی از مکتب حضرت زینب(س) کرونا را شکست خواهند داد لذا صبوری، استقامت وپرستاری از بیماران کرونایی توسط مدافعین سلامت وطن، مانند پرستاری یتیمان کربلا توسط حضرت زینب(س) در تاریخ ماندگار می شود.

وی خاطر نشان کرد: ضمن تبریک این روز بزرگ به ملت ایران باید به این نکته مهم توجه کرد ، امسال تقارن شب یلدا و روز ولادت همراه شده با آمدن مهمان ناخوانده و شومی به نام کرونا که مشکلات فراوانی را در جامعه به وجود آورده است و توصیه اکید دلسوزان بر این است امسال همه به پویش شب چله مجازی بپیوندیم و از راه دور با عزیزانمان گفتگو کنیم و برای سلامتی همدیگر و بزرگترها ارزش قائل شویم و همچنین باری از دوش پرستاران کشورمان برداریم.

این کارشناس در خاتمه خاطرنشان کرد: بهترین و ارزشمندترین هدیه مردم شریف به پرستاران عزیز و زحمتکش، پرهیز از برپایی دورهمی‌های شب یلدا و خانه نشینی خواهد بود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1679240
ارسال نظر
نظرات