شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1399/09/30 شناسه خبر: 1679244
بین‌الملل؛

آتش‌سوزی در بیمارستانی در ترکیه ۹ بیمار کرونایی را به کام مرگ برد

آتش‌سوزی در بیمارستانی در ترکیه ۹ بیمار کرونایی را به کام مرگ برد
وزیر بهداشت ترکیه گفت: طی روزهای اخیر در جنوب ترکیه یک سیلندر اکسیژن در بخش مراقبت های ویژه برای بیماران کرونایی منجر به کشته شدن ۹ نفر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک بر اساس اعلام یورونیوز؛ خبرگزاری دولتی انادولو گفت: آتش سوزی در بیمارستان دانشگاه سانکو در گازین تپه واقع در جنوب شرقی استانبول اتفاق افتاده است. طبق بیانیه ای که بیمارستان منتشر کرد تمام قربانیان بین ۵۶ تا ۸۵ سال داشتند و آتش سوزی سریعا کنترل شده است.

۱۴ بیمار که تحت مراقبت بودند به بیمارستان های دیگر منتقل شدند. تحقیقات هنوز ادامه دارد، وزیر بهداشت فاهرتین کوکا با انتشار توئیتی اعلام کرد که در این آتش سوزی ۹ نفر کشته شده اند، این در حالی است که بیمارستان و فرمانداری گازین تپه تعداد کشته شدگان را ۸ نفر اعلام کرده بودند.

به گفته استاندار، ۱۹ بیمار در زمان حادثه (۴:۴۵صبح)در بخش مراقبت های ویژه بودند که به غیر از ۹ نفر جان باخته، بقیه افراد هیچ صدمه ای ندیده اند.

بر اساس آمار های دولت ترکیه ۷۴ درصد ظرفیت بیمارستان های این کشور را بیماران کرونایی تشکیل داده اند. اگرچه انجمن های  پزشکی این رقم را بالاتر می دانند.

عصر روز جمعه وزارت بهداشت ترکیه ۲۶۴۷۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد، مجموع مبتلایان این کشور از ماه مارس حدود ۲ میلیون نفر است. البته این رقم فقط بیماران علائم دار را نشان می دهد. آنکارا طی چهار ماه منتهی به اواخر ماه نوامبر بیماران بدون علائم را گزارش نکرده که همین امر باعث انتقاداتی شده است که میزان شیوع این ویروس را پنهان می کند.

دولت ترکیه ۲۶۴ مورد مرگ ناشی از این ویروس در یک شبانه روز را اعلام کرده است که به طور کلی ۱۷۶۱۰ نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند.

 
 
 
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1679244
ارسال نظر
نظرات