شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 09:56 منتشر شده در مورخ: 1399/09/30 شناسه خبر: 1679251
یک کارشناس فوتبال اردبیل:

AFC، بازنده اصلی لیگ قهرمانان آسیا است/خوی استکبار ورزشی آل سعود در آسیا بیش از پیش عیان شد

AFC، بازنده اصلی لیگ قهرمانان آسیا است/خوی استکبار ورزشی آل سعود در آسیا بیش از پیش عیان شد
یک کارشناس ورزشی اردبیل بازی قهرمانانه جوانان کشورمان برابر زور و تزویر استکبار ورزشی آسیا را ستود و گفت: برای ملت ایران این بازی بُرد بود چراکه تیم پیروزی ایران علی رغم نداشتن بازیکنان کلیدی خود در این رقابت ورزشی، با زور و تزویر آل سعود در حاشیه این رقابت نیز به مبارزه پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نوین فتحی یکی از کارشناسان ورزشی و داوران فوتبال استان اردبیل در گفتگو با سبلان ما ، به تحلیل بازی فینال لیگ قهرمانان اسیا پرداخت و گفت: این بازی بیشتر از آنکه یک مسابقه سالم ورزشی باشد تحت ارعاب و تطمیع آل سعود تبدیل به بازی  سیاسی از پیش تعیین شده بود.

وی به توطئه های آل سعود پس از شکست تیم عربستانی برابر نماینده ایران اشاره کرد و گفت: ال سعود تمام هجمه خود را بر کنفدراسون آسیا وارد کرد تا با محروم کردن مهاجم تیم پرسپولیس، بدور از روحیه ورزشی  و قهرمانی، انتقام سیاسی خود را از فوتبال ایران بگیرد.

فتحی با بیان اینکه پس از فینالیست شدن تیم ایرانی، آل سعود با زر و زور خود علیه تیم ایرانی جنجال آفرینی کرد، گفت: به جای اینکه تیم عربستانی  از نماینده غرب آسیا در فینال لیگ قهرمانان حمایت کند، سنگ اندازی کرد، گفت: آل سعود این بار پا فراتر گذاشته بود و خواستار تحریم پخش زنده فوتبال برای مردم ایران نیز شده بود که این اوج حماقت آل سعود بود.

این داور اردبیلی با بیان اینکه بازی روز گذشته تیم پیروزی ایران برابر حریف کره ای تحت شدیدترین عملیات های روانی آل سعود برگزار شد، بازی قهرمانانه جوانان کشورمان برابر زور و تزویر استکبار ورزشی آسیا را ستود  و گفت: برای ملت ایران این بازی بُرد بود چراکه تیم پیروزی ایران که بازیکنان کلیدی خود را در میدان نداشت با روحیه خودباوری پا به میدانی گذاشت که استکبار ورزشی آسیا با جو سازی های روانی چند روز پیش از آغاز این بازی سناریوی شکست تیم ایرانی را چیده بود.

وی با بیان اینکه پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا سه بازیکن کلیدی خود را نداشت و مسلماً حضور عیسی آل‌کثیر، وحید امیری و احسان پهلوان خیلی تاثیرگذار بود گفت: در آن سوی میدان تیم اولسان کره‌جنوبی بدون این که محرومی داشته باشد و با تمام نفرات اصلی خود مقابل پرسپولیس قرار گرفت ضمن آنکه داور نیز نگاهی مهربانانه تر نسبت به آنها داشت.

فتحی در بخش دیگری از سخنان خود به عبرت های تاریخی در عرصه های اجتماعی و سیاسی پرداخت و گفت: امروز جوانان ایران در همه عرصه های جهانی سربلند و سرافراز هستند چراکه با وجود همه فشارهای بین المللی در میادین مختلف حضور آگانه و شجاعانه دارند و توانستند با روحیه پهلوانی خود برخلاف جهت رودخانه وحشی حرکت کنند و فاتح میادین علمی، ورزشی، سیاسی و حتی نظامی شوند.

وی با بیان اینکه سردمداران کنفدراسیون آسیا به ویژه آل سعود که دستی در سیاست نیز دارند فرجام اردوغان در کنش سیاسی وی در چند روز پیش علیه ملت ایران را از یاد برده اند، تصریح کرد: مردم ایران ملتی واحد است که در برابر خوی استکباری در همه عرصه ها، قهرمانانه و پهلوانانه ایستاده اند وبه بزودی ال سعود را نیز از این اقدام پلید خود پشیمان خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1679251
ارسال نظر
نظرات