شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:03 منتشر شده در مورخ: 1399/09/30 شناسه خبر: 1679326
پیگیری‌هایی که در روز پرستار جواب داد؛

رئیس دادگستری البرز به پرونده بیمارستان امام خمینی کرج ورود کرد/ آوار چک‌های بلامحل مالکان و وعده‌های نخ‌نما شده بر سر کادر درمان البرز

رئیس دادگستری البرز به پرونده بیمارستان امام خمینی کرج ورود کرد/ آوار چک‌های بلامحل مالکان و وعده‌های نخ‌نما شده بر سر کادر درمان البرز
پس از تجمع چندین باره پرسنل و بازنشستگان بیمارستان امام خمینی کرج، رئیس دادگستری البرز از ورود به پرونده این مرکز برای احقاق حق پرنسل خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، روز یکشنبه 24 آذرماه سال جاری بود که جمعی از پرسنل و بازنشستگان بیمارستان امام خمینی کرج با تجمع در خانه ملت و حضور در دفتر علیرضا عباسی نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی خواستار احقاق حق خود شدند.

به گفته این بازنشستگان و پرسنل، آنها در دوره یکساله خسروی مالک کنونی بیمارستان هم علاوه بر اینکه از حقوق ماهیانه خود بی بهره بوده اند  مزایای بازنشستگی و حق سنوات خود را هم دریافت نکرده اند، تمام حرف آنها این بود؛ "پاسخ ما و خانواده های ما و تبعات ناشی از این رفتار ناپسند ایشان را کدام یک از مسئولان می دهند.
 
جناب آقای دادستان ما به چه شکلی باید مشکلاتمان را عنوان کنیم؟ ما بازنشستگان با کوله باری از مشکلات به واسطه فاصله گرفتن از کار حداقل می توانیم پیش مسئولین رفته و درد خود را بگوییم اما دلمان به حال ۳۰۰ پرسنلی می سوزد که در بیمارستان هستند، حقوق نمی گیرند و از ترس اخراج هیچ کاری از دستشان بر نمی آید.
 
اقای خسروی همیشه از پرداخت مطالبات بازنشستگان صحبت می کنند، اگر حرفای ایشان درست و مطالبات ما پرداخت شده باشد در این روزای سرد برای چه چیزی در به در دنبال مسئولان می گردیم و به  آنها التماس می کنیم، چکهای بلامحلی که در دست داریم نشان از چه چیزی دارند؟
 
البته باید از طلبکاران دیگری نیز نام برد که گاها با بازنشستگان در حیاط بیمارستان دیده می شوند، پیمانکار داروخانه که قریب به ۶ ماه داروی بیمارستان را تامین می کند اما پول وی را هم نداده اند و به جمع طلبکاران اضافه شده است. به داد ما برسید."
 
پس از این تجمع علیرضا عباسی نماینده مردم کرج در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: "در جلسه ای که با استاندار البرز داشتم درباره مشکلات بیمارستان امام خمینی صحبت کردم و از این مسئله حمایت می کنیم تا مطالبات پرسنل پرداخت شود. هدف ما این است که علاوه بر حل معضلات کادر این مجموعه، بیمارستان در اختیار مردم قرار گیرد.
 
وی اظهار داشت: احساس مسئولیت ما را مکلف به پیگیری مشکل پرسنل بیمارستان امام خمینی کرده است و امیدواریم به سرانجام برسد، در جلسه تعیین تکلیف بیمارستان تصمیم به رفتن خسروی گرفته شده و قطعا ماندنی در کار نیست.
 
عباسی تصریح کرد: پروسه رفتن مالک فعلی بیمارستان طولانی نیست که برخی مدعی هستند ممکن است چند سال طول بکشد، این روند هر چه سریعتر به اتمام می رسد و رفتن مهدی خسروی قطعی است و زمان این پروسه طولانی نخواهد شد.
 
وی گفت: در مورد بیمارستان امام خمینی نباید اشتباهات گذشته تکرار شود، باید تمام حساسیت‌ها را در مورد نفر بعد یا مجموعه ای که قرار است این مرکز درمانی را بگیرد به خرج داد تا بیمارستان در دست افرادی قرار بگیرد که دنبال بازی های حاشیه ای نباشند.
 
عباسی با اشاره به اینکه علاوه بر رعایت حق و حقوق پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج باید به مردم ارائه خدمات دهد، افزود: دغدغه ما حل مشکل و مطالبات کادر این مجموعه هستیم و به دنبال این نیستیم که فرد خاصی این مرکز را در اختیار بگیرد.
 
وی اظهار داشت: کرج در حال حاضر با کمبود تخت‌های بیمارستانی دست و پنجه نرم می کند در نتیجه به دنبال این هستیم که پرسنل بیمارستان در اختیار مردم قرار گیرد و حساسیت لازم را برای انتخاب جایگزین داشته باشیم چرا که نباید مردم و پرسنل متضرر شوند.
 
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در خاتمه با اشاره به اینکه آمار پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج متفاوت است، خاطرنشان داشت: مهدی خسروی باید به تعهد خود در راستای پرداخت مطالبات عمل می کرد اما آن را انجام نداده است".
 
در حالی که در آستانه یلدا همه کارمندان با دست پر و دریافت حقوق و مزایا به جمع خانواده خود می روند، پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج به دلیل عدم دریافت مطالبات معوقه حقوق چندین ساله روز 29 آذر هم مجبور به تجمع اعتراض آمیز جهت شنیدن صدای خود به گوش همه مردم در خیابان شهید بهشتی شدند و ساعتی آنجا تجمع کردند.
 
و اما امروز 30 آذر حسین فاضلی هریکندی رئیس دادگستری استان البرز همزمان با روز پرستار، در دیدار با علیرضا عباسی نماینده خبر از ورود به پرونده بیمارستان امام خمینی کرج داد و گفت: بعد از قطعیت رای صادر شده و در راستای حفظ حقوق بیت المال، نتیجه در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
 
حال باید منتظر ماند و دید که بلاتکلیفی پرسنل یمارستان امام خمینی کرج ادامه پیدا خواهد کرد یا با ورود قاطع دادگستری البرز که نوید بخش اتفاقاتی خوب است، این مرکز درمانی به روزهای خوش بازمی گردد.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1679326
ارسال نظر
نظرات