شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 18:27 منتشر شده در مورخ: 1399/10/01 شناسه خبر: 1679826
فعالان رسانه ای استان همدان مطرح کردند؛

خادمی اهل بیت و ذوب شدن در ولایت، مدال افتخار یک فرمانده/انقلابی بودن و انقلابی ماندن، تاکید سردار ابوحمزه بود

خادمی اهل بیت و ذوب شدن در ولایت، مدال افتخار یک فرمانده/انقلابی بودن و انقلابی ماندن، تاکید سردار ابوحمزه بود
فعالان رسانه ای استان همدان با شنیدن خبر رحلت شهادت گونه سردار ابوحمزه، مشاور رئیس سازمان بسیج مستضعفین درباره ابعاد شخصیتی آن جانباز رشید اسلام اذعان دارند که او مدال افتخار خادمی اهل بیت بر گردن انداخته و ذوب در ولایت برای جذب جوانان با مهربانی می کوشید و با قاطعیت و پیگیری های مجددانه بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن تاکید داشت، تاجایی که در این راه عملکرد ضعیف برخی مدیران اجرایی را هم به آنان گوشزد می کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهمدان؛ روز گذشته بود که خبر رحلت سردار غلامعلی ابوحمزه، فرمانده اسبق سپاه انصارالحسین(ع) همدان و رئیس سازمان بسیج مستضعفین همه را متاثر کرد.

ابوحمزه؛ سرداری شجاع

او را به عنوان فرمانده ای شجاع می شناسند که شامگاه ۲۹ آذر ماه در سن ۶۱ انصارالحسین(ع) پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از جانبازی دوران دفاع مقدس و بیش از یک سال دست و پنجه نرم کردن با سرطان، در تهران دارفانی را وداع گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

سردار غلامعلی ابوحمزه مشاور رئیس سازمان بسیج مستضعفین متولد استان سمنان بود و فرماندهی استان‌های قزوین و اراک و دو دوره فرماندهی سپاه روح‌الله استان مرکزی را در کارنامه دارد.

این سردار پرافتخار از آذر ماه سال ۹۱ به مدت سه سال فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان بود و پس از آن از ۲۸ تیر ماه ۹۶ به‌عنوان فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان را عهده‌دار شد.

سردار غلامعلی ابوحمزه ۱۵ اسفند ۹۸ به‌عنوان مشاور رئیس سازمان بسیج مستضعفین منصوب شد.

از وی سه فرزند به یادگار مانده که دو فرزند ایشان طلبه و دختر وی نیز پرستار هستند.

رحلت شهادت گونه سردار ابوحمزه

پس از اعلام رحلت شهادت گونه سردار ابوحمزه سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران و بسیاری از مقامات نظامی انتظامی در کشور عروج آسمانی او را تسلیت گفتند.

به گفته فرمانده کل سپاه “بی‌شک یاد، نام و خاطره آن سردار دلاور و شجاع که جبهه‌های دفاع مقدس در هشت سال جنگ تحمیلی و سپس جای جای میهن اسلامی از جمله استان‌های سمنان، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، همدان و کرمان کانون جوشش و درخشش این «مجاهد فی سبیل الله» و پاسدار تراز انقلاب در فداکاری و جانبازی برای اسلام و وطن عزیز در میدان تکلیف و تعهد بود، برای همیشه زنده و روشنی بخش راه خطیر نسل‌های امروز و فردای نهاد مقدس و مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بلکه خیل عظیم جوانان غیور و غیرتمند این سرزمین خواهد بود.

خبر درگذشت این سردار رشید اسلام رسانه های همدان را هم متاثر کرد.

ارادت مثال زدنی سردار ابوحمزه به اهل بیت و ذوب شدن او در ولایت/خادمی اهل بیت، مدال افتخار سردار ابوحمزه

در این باره «غلامرضا فریدونی» سرپرست روزنامه کیهان در همدان و عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات این استان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: سردار ابوحمزه رئیس هیئت رزمندگان همدان نیز بود، ارادت خاص او به اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه سیدالشهدا(ع) برکسی پوشیده نیست و مدالش افتخار را خادمی این خان مطهر می دانست.

وی با تاکید بر ولایتمداری مطلق آن جانباز اسلام، اظهار کرد: سردار ابوحمزه ذوب در ولایت بود تا جایی که هر گاه رهبر انقلاب سخنرانی داشتند، با دقت تمام سر تا پا گوش به فرمان ولایت بود، نکات سخنرانی را ریز به ریز تحلیل می کرد و آنجا که مرتبط با وظایف و در حوزه کاری اش بود، مجددانه به دنبال تحقق و تبیین منویات رهبری در جامعه گام بر می داشت.

سرپرست روزنامه کیهان در همدان افزود: به جرات می توان گفت که ۷۰ درصد گفته های آن سردار بزرگوار برگرفته از کلام رهبری بود و همیشه سعی در اشاعه و تبیین فرمایشات مقام والای ولایت در جامعه به ویژه برای نسل جوان داشت.

عملکرد ضعیف مدیران اجرایی دل سردار ابوحمزه را به در می آورد

فریدونی با بیان اینکه سردار ابوحمزه خودش نیز اهل تفکر، اندیشه و راستی و صداقت بود و حرف های بسیار برای گفتن داشت، تصریح کرد: او استوارانه بر روی اعتقادات، آرمان ها و ارزش های والای اسلامی _ انقلابی می ایستاد و همیشه بی هیچ واهمه ای ضعف عملکردی مدیران اجرایی را گوشزد می کرد.

تاکید سردار ابوحمزه؛ انقلابی بودن و انقلابی ماندن بود

وی عنوان کرد: آن جانباز دوران دفاع مقدس؛ جدیت در کار، صلابت در بیان، روراستی با همگان، استقامت بر اعتقادات و راسخ بودن بر مبانی انقلابی فوق العاده ای داشت‌ و در این زمینه ها به ویژه انقلابی بودن و انقلابی ماندن تاکید می کرد.

این فعال رسانه ادامه داد: ایمان و اخلاص سردار ابوحمزه زبانزد خاص و عام بود، اینکه برای اسم و رسم کار نمی کرد و هدفش تحقق آرمان انقلاب و مبانی و ارزش های انقلابی بود و تمایلی نداشت در انجام کارها اسمی از او یاد شود.

سردار ابوحمزه، مجاهدی مهربان و قاطع

پروین قادری دانشمند مدیر خبرگزاری بازار در همدان و نیز مدیر سابق خبرگزاری مهر این استان در گفت و گو با خبرنگار ما با ابراز همدردی با خانواده سردار ابوحمزه، گفت: همین چند روز پیش بود که از کنار سپاه عبور کردیم و همسرم از سردار ابوحمزه یاد کرد.

وی اظهار کرد: سردار ابوحمزه در لباس مجاهدان اسلام بیش از حد مهربان و به موقع قاطع بود و این گونه در اوج صلابت، عطوفتی بزرگ منشانه داشت.

سردار ابوحمزه بی تحقیق حرفی نمی زد

مدیر خبرگزاری بازار در همدان پیگیر بودن و قاطعیت در عمل را از دیگر ویژگی های سردار ابوحمزه برشمرد و افزود: هر گاه سخنی نزد آن سردار والا مقام مطرح می شد، تا مسئله را موشکافانه بررسی نمی کرد و مطمئن نمی شد سخنی نمی گفت و تاکید داشت که اجازه بدهید بررسی کنم بعد جواب بدهم.

قادری دانشمند عنوان کرد: برقراری ارتباط موثر و مفید با مخاطب، وقت شناسی، ولایی بودن در رفتار و کردار و در یک کلام ولایت پذیری در عمل سردار موج می زد.

قاطعیت در کار و قلبی مهربان از ویژگی های سردار ابوحمزه

مهرداد حمزه، عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات استان همدان نیز در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ گفت: سردار ابوحمزه انسان وارسته، بلند فکر و بلند اندیشه ای بود، تا جایی که توام با صلابت و قاطعیت در انجام کار قلب رئوف و مهربانی داشت و این را به وضوح در مصاحبه های اختصاصی با او درک کردم.
وی اظهار کرد: سردار ابوحمزه پذیرای جوانان بود و اعتماد و لبخند همیشگی او به جوانان سبب شد که این گونه در اذهان ما یاد و خاطره درخشانی بماند.

عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات همدان افزود: بی تردید ویژگی های بارز شخصیتی آن سردار بزرگوار بر همگان روشن است، او یکی از فرماندهان عالی سپاه بود و امروز از فراقش ناراحت و متأثر شده ایم.

سردار ابوحمزه، فرمانده ای پاسخگو همچون یک پدر

مریم شهابی باهر، مدیر خبرگزاری فارس در همدان و عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات این استان هم در گفت و گو با خبرنگار ما از آرامش، صبوری، نظم و انضباط و استواری در گفتار و عمل سردار ابوحمزه یاد کرد و گفت: اگر او حرفی می زد بر روی حرفش ثابت قدم و بسیار پیگیر بود.

وی با بیان اینکه سردار ابوحمزه همیشه پاسخگوی تمام اقشار مختلف بود، اظهار کرد: اگر کسی با او تماس می گرفت و امکان پاسخگویی در لحظه برایش ممکن نبود، پس از جلسه بلافاصله و در اسرع وقت پیگیر می شد تا بداند چه کسی با تماس گرفته و ارتباط می گرفت.

مدیر خبرگزاری فارس در همدان افزود: پس از شنیدن خبر رحلت آن سردار بزرگوار نخستین مطلبی که به ذهن عمده خبرنگاران رسید پاسخگو بودنشان بود و این بسیار ارزشمند است و این گونه یاد مردان خدا در دل ها باقی می ماند.

شهابی باهر عنوان کرد: سردار همیشه بانوان خبرنگار را با عنوان دخترم صدا می زد و احترام خاصی برای بانوان قائل بود.

پایگاه خبری تحلیلی عصر همدان؛ عروج ملکوتی جانباز سرافراز فرمانده عالی قدر سپاه سرتیپ دوم پاسدار غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سابق سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان و آن سرباز همیشه در رکاب ولایت را به محضر مبارک امام عصر(عج) فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) و خانواده مکرمشان تسلیت می گوید.

بی تردید سال ها مجاهدت آن سردار رشید اسلام به ویژه جانبازی در راه اسلام و انقلاب، سبب شده که رحلت او شهادت گونه رقم بخورد و دل های اقشار مختلفی را در غم و اندوه فرو ببرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1679826
ارسال نظر
نظرات