شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 09:11 منتشر شده در مورخ: 1399/10/02 شناسه خبر: 1679836
آیت الله فلاحتی در جلسه تجلیل از برگزیدگان گیلانی مسابقات قرآنی کشور:

کسی که همیشه با قرآن رابطه داشته باشد، بی نیاز است/ وجود اهالی قرآنی از برکات جامعه اسلامی

کسی که همیشه با قرآن رابطه داشته باشد، بی نیاز است/ وجود اهالی قرآنی از برکات جامعه اسلامی
آیت الله فلاحتی یکی از برکات جامعه اسلامی را وجود اهالی قرآن در آن عنوان کرد و گفت: کسی که همیشه با قرآن رابطه داشته باشد، بی نیاز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان صبح امروز در مراسم تجلیل از برگزیدگان و مقام آوران گیلانی چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، گفت: هرکسی هر کاری برای قرآن می کند، اولین نفعش به او و بعد به جامعه می رسد.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه احترام به اهل قرآن مورد سفارش ائمه معصومین(علیهما سلام) است افزود: قرآن در سه گروه تاثیر گذار است و نخستین گروهی که از قران متاثر می شوند کسانی هستند که با قرآن رابطه دارند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه نخستین گروهی که قرآن برای آنها جایگاه معنوی می سازد خود اهل قرآن هستند خاطرنشان کرد: گروه دومی که قرآن در آنها تاثیر گذار است خانواده اهل قرآن اوست و سومین گروه افراد جامعه است.

وی با بیان اینکه علمی بالاتر از علم قرآنی نیست، گفت: ملاصدرا، علامه طباطبایی و آیت الله جوادی آملی از فلاسفه مشهور با وجود شهرت در رشته فلسفه، در خدمت قرآن بودند و تفسیر نوشتند.

نماینده ولی فقیه در گیلان اذعان کرد:وی گفت: قرآن اکسیر اعظم است و مانند دارویی که وقتی به انسان تزریق می شود چه بخواهد و چه نخواهد در رفع بیماری موثر است، قرآن در هر نفسی که در او نشست تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: جامعه ای که در آن بخشی از مردم به دنبال قرآن هستند، دیگر آحاد جامعه از نور به وجود آمده تاثیر می پذیرند.

امام جمعه رشت، اهل قرآن را اهل الله توصیف کرد و گفت: از برکات جامعه وجود اهل قرآن، قاریان، خافظان و مفسران و دارندگان رابطه با قرآن است.

وی اضافه کرد: کسی که با قرآن رابطه داشته باشد بی نیاز است و این بی نیازی به معنای غنای روحی است

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه از بلاهایی که دامن بشریت را گرفته فقر معنوی است، اظهار داشت: قرآن هادی برای کسی است که اهتدا و طلب هدایت کند.

گفتنی است در این مراسم با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان از رضا جانی پور نفر اول حفظ 20 جز، امید رضا رحیمی، نفر چهارم حفظ کل، مژگان نجفی نفر سوم رشته تفسیر و هاجر خورشیدی نفر دوم رشته دعاخوانی مسابقات سراسری قران کریم تقدیر شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1679836
ارسال نظر
نظرات