شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1399/10/02 شناسه خبر: 1680024
رئیس سازمان صمت استان اردبیل:

تولید تخم مرغ در اردبیل کمتر از نیاز استان است/ممنوعیت صادرات قیمت بازار را کاهش می دهد

تولید تخم مرغ در اردبیل کمتر از نیاز استان است/ممنوعیت صادرات قیمت بازار را کاهش می دهد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: برای تنظیم بازار، صادرات تخم مرغ از کشور ممنوع اعلام شده است و امیدواریم با عرضه بیشتر در روزهای آتی، شاهد کاهش قیمت ها باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رامین صادقی در گفتگو با خبرنگار سبلان ما، با اشاره به گرانی مرغ و تخم مرغ در بازار، اظهار داشت: با توجه به اینکه در ماه های گذشته، وقفه ایجاد شده در تامین نهاده های دامی موجب بروز مشکلاتی در تولید مرغ گوشتی و تخم مرغ شد که آثار آن امروز در بازار ملموس است.

وی با بیان اینکه اکنون مشکل تامین نهاده های دامی برطرف شده است، افزود: معمولا در شش ماهه دوم سال، مصرف تخم مرغ افزایش می باید و گرانی این روزها فقط برای امسال نیست؛ در سالهای گذشته نیز در نیمه دوم سال شاهد افزایش قیمت تخم مرغ بودیم ولی نه در این حد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به اینکه تمهیدات لازم در ستاد تنظیم بازار کشور و استان برای مهار گرانی اندیشیده و قیمت برای تخم مرغ 14500 تومان مصوب شده است، گفت: اما قیمت این محصول در بازار روز 19 هزار تومان گزارش می شود.

صادقی با بیان اینکه حدود پنجاه درصد تخم مرغ مصرفی استان در داخل استان تولید می شود، اذعان کرد: با توجه به جلسات روزهای اخیر با سازمان جهاد کشاورزی استان، مقرر شد پس از مشخص شدن میزان دقیق تولید تخم مرغ استان، در محل های مشخص شده با قیمت مصوب در اختیار هم استانی ها قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید تخم مرغ کشور بیش از نیاز مصرفی است، تصریح کرد: برای تنظیم نیاز و قیمت بازار، صادرات تخم مرغ از کشور ممنوع اعلام شده است و امیدواریم با عرضه بیشتر در روزهای آتی شاهد کاهش قیمت ها باشیم.

 

انتهای پیام/آ


 

https://www.dana.ir/1680024
ارسال نظر
نظرات