شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:25 منتشر شده در مورخ: 1399/10/03 شناسه خبر: 1680420
رئیس دفتر جنبش حماس در ایران:

فرماندهی فراتر از مرزها که با استکبار سر آشتی نداشت/امنیت طلبی در خاورمیانه هدف سلیمانی ها

فرماندهی فراتر از مرزها که با استکبار سر آشتی نداشت/امنیت طلبی در خاورمیانه هدف سلیمانی ها
خالد قدومی گفت: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نشان داد که بر اساس اعتقادات اسلامی، ظلم در عراق، لبنان، سوریه، فلسطین و هر کجا که باشد وظیفه تک تک مسلمانان است که به پا خیزند و هرگز لحظه ای سر آشتی با استکبار نداشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان،خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در ایران در آستانه اولین سالگرد سردار جبهه های عراق و شام گفت: اول امر طلب رحمت می کنم برای شهدا علی الخصوص شهید قدس و مقاومت، حاج قاسم سلیمانی و از دعوت شما در اولین سالگرد این شهید عزیز تشکر می کنم.

وی افزود: حقیقت این است که وقتی ما ابعاد شخصیت حاج قاسم را جستجو می کنیم، شخصیت ایشان از جهات مختلف فکری و سیاسی و فنی شخصیت تکوین یافته ای بود.

نماینده جنبش حماس گفت: از جهت فکری فکر صحیحی داشت که اعتقادش او را به جهاد و مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم امر می کرد؛ این آن چیزی بود که حاج قاسم بدان اعتقاد داشت.

قدومی ادامه داد: هم چنین همین اعتقاد بود که او را حامی قدس و قبله اول مسلمین کرده بود؛ تا جایی که اگر تمام جهان این مساله را فراموش کنند او این مساله را هیچگاه فراموش نکرد. این حمایت او از باب مصلحت و منفعت طلبی نبود بلکه واقعا ناشی از اعتقاد دینی و قلبی او بود.

وی تاکید کرد: اما از جهت سیاسی فهم او این بود که مساله فلسطین عامل وحدت امت اسلامی است و یک مساله شرعی برای تمام مسلمانان اس؛ این وحدت سبب می شود که مسلمانان جلوی دشمن مشترک یکپارچه شوند.

قدومی افزود: این یکپارچگی نه تنها باعث امنیت فلسطین بلکه باعث آرامش و امنیت تمام منطقه می شود و این هدفی بود که حاج قاسم جان خود را در این راه فدا کرد.

نماینده جنبش حماس گفت: از جنبه انسانی حاج قاسم شخصیتی بی نظیر بود و تمامی مجاهدان را دوست داشت. او بارها در میان مجاهدان در خطوط مقدم و جنگ حضور پیدا می کرد و تواضع عجیبی داشته و به حرف مجاهدان به خوبی گوش می کرد.

قدومی با بیان اینکه سردار سلیمانی به خوبی درک می کرد که محور مقاومت از او چه می خواهد و باید چه کاری انجام دهد، گفت: او از جهت قضایای فنی و عملیاتی قدرتمند بود و به خوبی تجربیات جنگی و میدانی خود از جبهه های مختلف جنگ را به فرماندهان منتقل می کرد؛ همچنین نظریات جنگی و فنی خود را به طور دقیق و عملیاتی مانند تعداد و کیفیت و استعداد دشمن به فرماندهان فلسطینی برای مقابله با صهیونیست ها انتقال می داد.

رئیس دفتر جنبش حماس در ایران در پایان تاکید کرد: سردار قاسم سلیمانی به خوبی دین خود را به اسلام ادا کرد و هدفی که او برای آن شهید شد، برگرداندن عزت و شوکت به مومنین و بالا بردن پرچم اسلام و مسلمین و آزادی قدس از بحر تا نهر بود که از خدا می خواهیم ما را در این امر مقدس و مبارزه با اسراییل که دشمن اول مسلمانان است مورد عنایت و توفیق خود قرار دهد.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1680420
ارسال نظر
نظرات