شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1399/10/03 شناسه خبر: 1680434
مدیر کمیته امداد خوزستان خبر داد:

توزیع 4 هزار دستگاه تبلت در استان خوزستان/ 53 هزار دانش‌آموز، تحت پوشش کمیته امداد خوزستان است

توزیع 4 هزار دستگاه تبلت در استان خوزستان/ 53 هزار دانش‌آموز، تحت پوشش کمیته امداد خوزستان است
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی در خوزستان گفت: مرکز نیکوکاری مداد رنگی با توجه به 53هزار دانش‌آموز نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در خوزستان وظیفه دارد، خدمات خود را صرف این دانش‌آموزان کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جمال شیبه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار رهیاب، اظهارکرد: در حال حاضر یکی از اولویت های کمیته امداد امام خمینی(ره)، حرکت به سمت مردمی شدن کمیته امداد است بدین معنی که ارائه خدمات به محرومین توسط مردم انجام بپذیرد. 

شیبه با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی کمیته امداد امام خمینی ره، راه اندازی مراکز نیکو کاری است، افزود: این مراکز در محلات، ادارات و مساجد تاسیس می شوند و از ظرفیت های مردمی در جهت خدمت به محرومین حداکثر استفاده می شود.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان گفت: در این سال‌های اخیر ۲۵۰مرکز نیکو کاری تا به امروز تاسیس شده و چشم انداز این است که تا پایان سال جاری 50 مرکز نیکوکاری دیگر در استان راه اندازی شود.
 
وی عنوان کرد: گام دوم کمیته امداد امام خمینی ره این است که مراکز نیکوکاری یک خدمت ویژه و تخصصی را پیگیری و انجام دهند به عنوان مثال مرکزی که فقط به تامین مسکن بپردازد یا در راستای فعالیت های فرهنگی خدمات دهد.
 
شیبه بیان کرد: مرکز نیکوکاری مداد رنگی با توجه به 53هزار دانش آموز نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ره درخوزستان وظیفه دارد، خدمات خود را صرف این دانش آموزان کند.
 
وی  ادامه داد: با کمک خیرین و برخی دستگاه ها تابه امروز 4 هزار دستگاه تبلت بین دانش آموزان بی بضاعت استان توزیع شده است همچنین تفاهم نامه ای برای تهیه 25 هزار تبلت منعقد شده است که 15 هزار تبلت را استاندار و مابقی را کمیته امداد تقبل کردند، اگر این اتفاق مبارک رخ دهد می توانیم بگوییم دیگر دانش آموزی از خدمات آموزشی بی بهره نخواهد بود.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره در خصوص جبران خسارت آبگرفتگی خانوارهای نیازمند بندر امام خمینی ره و ماهشهر عنوان کرد: از همان ساعات اولیه آبگرفتگی در بندر امام خمینی ره، حضور پیدا کردیم و در بحث غذای گرم، بسته های معیشتی، وسایل گرمایشی، فرش، پتو و خدمات ارزنده ای ارائه دادیم.
وی ادامه داد: همچنین حدود 500 دستگاه تبلت بین دانش آموزان بندر امام خمینی توزیع شد و سعی کردیم آلام مردم را به حداقل برسانیم.
 
شیبه اضافه کرد: درحال حاضر دغدغه مدیران استان این است که برخی از ساکنین بندر امام خمینی از سکونت‌گاه‌های غیر رسمی خارج و به محل های امن انتقال داده شوند زیرا عمده افرادی که درآبگرفتگی های اخیر آسیب دیدند در مناطق غیر رسمی ساکن بودند.
 
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره گفت: 176 واحدمسکن مهر در بندر امام وجود دارد که به پیشرفت فیزکی 95درصدی رسیده است و مشکلش فقط  خدمات شرکت آب و فاضلاب است، اگر این خدمات تامین شود تا قبل از پایان سال  می توانیم این واحدها را تحویل مردم بدهیم.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1680434
ارسال نظر
نظرات