شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:43 منتشر شده در مورخ: 1399/10/03 شناسه خبر: 1680478
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و پزشکی عنوان کرد؛

طرح «شهید سلیمانی» نقطه عطف درمان و پیشگیری از کرونا/ نظام مراقبت فعال در این طرح مدنظر است

طرح «شهید سلیمانی» نقطه عطف درمان و پیشگیری از کرونا/ نظام مراقبت فعال در این طرح مدنظر است
لاری در گرگان با بیان اینکه نظام مراقبت فعال در طرح شهید سلیمانی موردنظر است، گفت: معتقدیم اگر این طرح زودتر در کشور اجرا می شد، وضعیت شیوع کرونا در کشور بهتر بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ سیما سادات لاری امروز در نشست هم اندیشی با رییس و اعضای هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی گلستان که به صورت ویبنار در سالن شهید آوینی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد، اظهار کرد: در بخش بهداشت و درمان طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی یکی از نقاط قوت کشور بود.

وی افزود: در پی شیوع کرونا در کشور، طرح‌های مختلفی اجرا شد اما طرح شهید سلیمانی می تواند به‌عنوان نقطه عطف درمان و پیشگیری از کرونا بیانجامد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و پزشکی با بیان اینکه نظام مراقبت فعال در طرح شهید سلیمانی موردنظر است، تصریح کرد: معتقدیم اگر این طرح زودتر در کشور اجرا می شد، وضعیت شیوع کرونا در کشور بهتر بود.

وی بیان کرد: تا به امروز، اقدامات خوبی در زمینه طرح شهید سلیمانی در استان گلستان اتفاق افتاده است.

لاری یادآورشد: بحث مشارکت‌های اجتماعی با ابزار قانون، فقه و ... در حوزه بهداشت و درمان بسیار مهم است، این طرح موضوع مشارکت های اجتماعی مردم را به همراه سایر ارگان‌ها در مدیریت و مبارزه با کرونا، پیگیری می‌کند.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و پزشکی در پایان با گرامی داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت به خصوص شهدای مدافع سلامت استان گلستان، تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم با مدیریت خوب در زمینه کووید 19 روح این عزیزان را شاد کنیم.

گلستان؛ موج‌های دوم و سوم را با ثبات بهتری پشت سرگذاشت

در ادامه رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: طی ۱۱ ماه گذشته، فراز و نشیب‌های در زمینه برخورد با ویروس کرونا داشتیم

رئیس علوم پزشکی استان گلستان هم در ادامه اظهار کرد: استان گلستان در اسفندماه سال گذشته جزو ۳ استان اول کشور از لحاظ شیوع کرونا در کشور بود.

عبدالرضا فاضل افزود: تا به امروز ۳ موج شیوع کرونا در استان گلستان رخ داد که موج اول یعنی اسفندماه وضعیت استان از لحاظ شیوع و آمار جانباختگان، بحرانی بود

وی اذعان کرد: خوشبختانه با مدیریت مدبرانه در حوزه پیشگیری و مقابله با کووید ۱۹ در استان، موج‌های دوم و سوم را با ثبات بهتری پشت سرگذاشتیم.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1680478
ارسال نظر
نظرات