شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1399/10/03 شناسه خبر: 1680590
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد؛

هم‌افزایی لازم برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد/ شناسایی ۵۰ دانش‌آموز قزوینی در معرض خطر

هم‌افزایی لازم برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد/ شناسایی ۵۰ دانش‌آموز قزوینی در معرض خطر
حسنعلی اصغری گفت: برگزاری کارگاه‌هایی برای توانمندسازی خانواده‌ها در نظر داریم که البته همه این فعالیت‌ها نیازمند همکاری دستگاه‌هاست؛ اما هم‌افزایی لازم بین دستگاه‌هایی اجرایی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، حسنعلی اصغری عصر امروز(چهارشنبه) در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به طرح یاری‌گران زندگی اظهار کرد: استان قزوین در کشور یکی از استان‌های برتر است به گونه‌ای که توانستیم در جشنواره نوجوان سالم رتبه اول را کسب کنیم.

وی افزود: در طرح یاری‌گران زندگی، با همراهی والدین، مدرسه و ذی‌نفعان تمامی مراحل رفتارهای پرخطر دانش‌آموزان را شناسایی و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: اقدامات مناسبی از جمله آموزش مجریان، توجیه مدیران و مربیان، پیگیری و نظارت بر اجرای فعالیت‌ها انجام شده و هدف از اجرای طرح، استفاده از ظرفیت تمام مدیران منطقه‌ای و ذی‌نفعان در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

اصغری عنوان کرد: با تشکیل کمیته پیشگیری از آسیب‌ها، ۵۰ دانش‌آموز در معرض آسیب‌های اجتماعی از ۵۰۴ مدرسه استان را شناسایی کرده و در حال تولید محتواهایی هستیم که برای دانش‌آموزان و معلمان موثر واقع شود.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌هایی برای توانمندسازی خانواده‌ها درنظر داریم که البته همه این فعالیت‌ها نیازمند همکاری تمام دستگاه‌هاست؛ اما هم‌افزایی لازم بین دستگاه‌هایی اجرایی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد.

اصغری در پایان یادآور شد: در طرح یاری‌گر زندگی می‌خواهیم یاری‌گر دانش‌آموزان باشیم؛ اگر بخواهیم مسائل اجتماعی حل شود نیازمند همکاری بیشتر دستگاه‌هاست.

راه‌اندازی مرکز جامع ترک اعتیاد در اقبالیه

علیرضا وارثی نیز در ادامه این جلسه عنوان کرد: اجرای دو طرح غربالگری از جمله تشخیص اعتیاد و کرونا را درنظر داریم که این دو امر با نظم مشخص انجام شده و بیش از ۵۰۰ نفر جمع آوری شدند.

وی افزود: باتوجه به اینکه نیروی انتظامی مسئول جمع‌آوری معتادان در سطح استان قزوین است، براساس مصوبه ستاد کرونا، باید تعداد جمع‌آوری کمتر از ۱۰ نفر نباشد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین بیان کرد: بدهی‌های بهزیستی در ماده۱۶ از سوی شهرداری پرداخت شده است که از مسئولان شهری در این خصوص تشکر داریم. ۲۰۰ نفر از افرادی که دستگیر شدند فاقد دفترچه بیمه بودند که صاحب دفترچه شدند؛ ۵۴ نفر نیز به کمیته امداد استان معرفی و جذب شده‌اند.

وارثی با بیان اینکه هیچ مورد کرونایی در حوزه اعتیاد در استان قزوین را نداریم، گفت: تشکیل مرکز ماده ۱۶ بهزیستی توسط بسیج کشور در اولویت قرار داده نشده است و از مسئولان درخواست داریم پیگیری‌ها در این باره صورت بگیرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: کمپ بانوان تاسیس شد و میانگین پذیرش بانوان ۳۰ تا ۴۰ سال است؛ کمپ بانوان، شلتر و گرمخانه را در استان داریم و کسانی که نیاز به توانمندسازی باشند در مرکز توانمندسازی استان نگهداری می‌شوند.

وارثی تصریح کرد: اجرای مرکز ماده ۱۵ متفاوت از مرکز ماده ۱۶ است و بنا شد کسانی که دارای شرایط مرکز ماده ۱۶ هستند در مرکز ماده ۱۵ نگهداری شوند.

وی اضافه کرد: افراد مورد پذیرش مرکز ماده ۱۵ ما دچار محرومیت شدند، لذا درخواست داریم هم‌افزایی از شعار به شعور تبدیل شود و از ظرفیت فضاهای خالی که در دستگاه‌ها وجود دارد برای راه‌اندازی کمپ‌ها استفاده شود.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین در پایان گفت: مرکز جامع ‌ترک اعتیاد در اقبالیه راه‌اندازی شده که به صورت رسمی در سطح ملی افتتاح خوهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1680590
ارسال نظر
نظرات