شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1399/10/03 شناسه خبر: 1680597
معاون استاندار قزوین:

مواد مخدر نقطه آغاز جرائم و جاده صاف‌کن سایر تخلفات است

مواد مخدر نقطه آغاز جرائم و جاده صاف‌کن سایر تخلفات است
منوچهر حبیبی گفت: مواد مخدر منشا تمام آسیب‌های اجتماعی، نقطه آغاز جرائم و جاده صاف کن سایر تخلفات است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، منوچهر حبیبی عصر امروز(چهارشنبه) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان که در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: موضوع اعتیاد بین دانش‌آموزان، دانشجویان و واحدهای کارگری در اولویت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر باشد و لازم است آخرین وضعیت اعتیاد دانش‌آموزان توسط آموزش و پرورش به شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر ارائه شود.

وی افزود: موادمخدر منشا تمام آسیب‌های اجتماعی، نقطه آغاز جرائم و جاده صاف کن سایر تخلفات است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: شهرداران همکاری لازم را با بهزیستی در حوزه معتادان داشته باشند که البته هم‌اکنون شش مرکز در شهرستان برای جمع‌آوری این افراد در اولویت قرار دارد.

هدایت‌الله جمالی‌پور نیز در این جلسه بیان کرد: هر اندازه مشکلات اقتصادی افزایش یابد مشکلات اجتماعی نیز افزایش می‌یابد؛ لذا یک عزم همگانی برای حل این مشکلات نیاز است.

وی افزود: امروز مسئله موادمخدر یک مسئله مهم است؛ چراکه یکی از تهدیدات کشور و جامعه، محسوب می‌شود و باتوجه به اینکه مقام رهبری در این حوزه ورود کردند، نشان از اهمیت آن است لذا باید همه ظرفیت‌ها را برای رفع آسیب‌های اجتماعی بسیج کنیم.

عدم توجه به آسیب‌های اجتماعی قطار توسعه را متوقف می‌کند

استاندار قزوین بیان کرد: اگر به تهدیدات توجه نکنیم این عدم توجه می‌تواند توسعه و پیشرفت را کُند و گرفتاری‌های جدی ایجاد کند لذا بخشی از فعالیت‌های شهرداری باید در این حوزه باشد.

جمالی‌پور اضافه کرد: بخش قابل توجه ماموریت‌های دستگاه‌ها از جمله شهرداری باید در حوزه توجه به آسیب‌های اجتماعی باشد ما نیز باید در این مسئله بیشتر ورود کنیم؛ مرحله بعد از ترک اعتیاد نیز مهم و نیاز به توجه جدی دارد؛ برای بعد از ترک اعتیاد باید برنامه مدونی داشته باشیم و کمیته‌ای در این خصوص تشکیل شود.

این مقام مسئول گفت: بخش صنعت باید مسئولیت اجتماعی بپذیرد و امروز ماموریت ما باید توجه به موضوعی باشد که در حال تبدیل شدن به یک بحران است.

جمالی‌پور یادآور شد: ما امروز مسئله اصلی کشور را توجه به آسیب‌های اجتماعی می‌دانیم که این بخش در سایر حوزه‌ها نیز اثرگذار است؛ این پدیده و موضوع باید در اولویت نخست مدیران و مسئولان قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: هر مدیری که بدون هماهنگی در جلسات و کارگروه‌ها غیبت کند تخلف کرده است و معاون استانداری ماموریت پیگیری این غیبت‌ها را برعهده دارد.

مدیران باید به موضوعات اجتماعی توجه کنند

محمد قاسمی نیز در این جلسه عنوان کرد: تا زمانی که موضوع آسیب‌های اجتماعی، دغدغه مدیران نباشد وضعیت نامناسب در این حوزه همچنان باقی خواهد ماند، لذا یک مدیر حتما باید به موضوعات اجتماعی توجه کند.

وی افزود: ممکن است افراد جامعه با مشکل آسیب‌های اجتماعی مواجه شوند؛ لذا باید تمام مدیران به آن توجه کنند؛ برای نمونه استفاده از موادمخدر شیشه خطرناک است و برای آینده خانواده خطرساز است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شامل ابعاد مختلف نظارتی و اجرایی است و باید یک برنامه‌ای مناسب در این خصوص شکل بگیرد و کمیته‌های تشکیل شده در آن باید بازخوانی شود.

قاسمی عنوان کرد: بُعد سیاست‌گذاری در شورای مبارزه با موادمخدر نیز وجود دارد و باید آمار و اطلاعات دقیق در دسترس داشته باشیم و درخواست داریم گزارش‌ها کاربردی‌تر باشد.

وی اضافه کرد: درمان آسیب‌های اجتماعی مانند یک زنجیره است که اگر قطعه‌ای نادیده گرفته شود مجموع زنجیره قطع خواهد شد؛ از تمامی دستگاه‌ها انتظار می‌رود همکاری یکپارچه در حوزه توجه به کاهش آسیب‌های اجتماعی صورت بگیرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان گفت: سازمان‌هایی متولی زیرساخت مرکز ماده ۱۶ باید کار را با جدیت شروع کنند و از امروز آمادگی لازم برای تحقق این مرکز را داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1680597
ارسال نظر
نظرات