شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 17:50 منتشر شده در مورخ: 1399/10/04 شناسه خبر: 1680723
تشریح برنامه حوزه هنری در سالگرد شهادت سردار سلیمانی:

از تولیدات بین المللی تا تدوین تاریخ شفاهی تشییع سردار دل‌ها در اهواز

از تولیدات بین المللی تا تدوین تاریخ شفاهی تشییع سردار دل‌ها در اهواز
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان گفت: حوزه هنری استان، برای نخستین سالگرد شهادت ایشان برنامه های مختلفی را در دو بخش شهادت و حضور وی در جریان سیل سال 97 خوزستان در نظر گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شهباز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار رهیاب با اشاره به برنامه های حوزه هنری خوزستان ویژه سالگرد شهادت سردار سلیمانی، اظهار داشت: حوزه هنری استان، برای نخستین سالگرد شهادت ایشان برنامه های مختلفی را در دو بخش شهادت و حضور وی در جریان سیل سال 97 خوزستان در نظر گرفته است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان عنوان کرد: در فصل هنرهای نمایشی، درحال تدوین تاریخ شفاهی شهادت و تشییع به یاد ماندنی حاج قاسم در اهواز از زبان مردم هستیم و در بخش تئاتر نیز باتوجه به همزمانی سالگرد شهادت با ایام فاطمیه، اجراهایی با این مضامین در مناطق حاشیه ای اهواز خواهیم داشت.

 

این جوان هنرمند انقلابی بیان داشت: فراخوان برگزاری جشنواره شعر ویژه جریان مقاومت در نظر گرفته شده است که هم اکنون بسیاری از هنرمندان کشور اشعار خودشان را برای این فراخوان ارسال کرده اند که امیدواریم با بتوانیم به دو صورت مجازی و حقیقی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، این حشنواره را برگزار نماییم.

شهباز گفت: دو کتاب ویژه بیان تاریخ شفاهی تشییع حاج قاسم در اهواز و دیگر شهرهای کشور آماده شده اند که حوزه هنری در این امر مشارکت داشته است و به زودی رونمایی خواهند شد.

رئیس حوزه هنری استان خوزستان خاطرنشان کرد: در کارگروه کتاب، برنامه ریزی کردیم تا مردم روایت هایی هرچند کوتاه از حاج قاسم سلیمانی برای ما ارسال کنند و پس از بررسی، روایت های برتر انتخاب و راویان آنها به مدت دوماه تحت آموزش داستان نویسی حرفه ای قرار می گیرند تا این روایت ها تبدیل به آثار فرهنگی مانند کتاب، مستند و فیلم شوند.

 

وی افزود: همچنین ویژه نامه ای فرهنگی - هنری شامل اشعار و متون ادبی ویژه شهادت حاج قاسم تدارک دیده ایم که به زودی رونمایی خواهد شد.

محمد شهباز گفت: به لطف خدا یک اثر شعرخوانی بسیار فاخر و ارزنده برای حاج قاسم با استفاده از اِلمان های خوزستان درحال آماده سازی هستیم که با عنوان قاسم خوانی منتشر خواهند شد.

وی ادامه داد: در حوزه بین الملل نیز فعالیت های خوبی در حال شکل گیری است و در این زمینه هنرمندان خوب و حرفه ای در کشورهای مختلف منطقه مانند بحرین و کویت شناسایی شده اند و درحال رایزنی برای برقراری ارتباط فرهنگی و هنری با این عزیزان هستیم.

 

شهباز در ادامه گفت: در هفته های اخیر، کارگاه چند روزه ای با حضور هنرمندان ایرانی و عراقی در اهواز برگزار کردیم که امیدواریم در سالگرد شهادت حاج قاسم، نخستین تولیدات فیلم کوتاه و گرافیکی مشترک این هنرمندان رونمایی می شود.

وی افزود: از دیگر برنامه های حوزه هنری استان خوزستان در نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، انتشار کلیپ، استوری موشن، پادکست، تصاویر گرافیکی، نصب اِلمان تایپوگرافی در سطح شهر و.... اشاره کرد.

شهباز در پایان گفت: شهادت سردار سلیمانی باید هرساله با اهمیت بالایی گرامی داشته شود و هنرمندان متعهد خوزستانی نیز در این مسیر ادای دینی به شخصیت بالای این شهید سرافراز اسلام و انقلاب خواهند داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1680723
ارسال نظر
نظرات