شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1399/10/04 شناسه خبر: 1680761
یاداشت:

اسطوره ی ایرانی

اسطوره ی ایرانی
سردار سلیمانی توسط پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به همراه ابو مهدی المهندس به شهادت رسیدند. خبر کوتاه بود ولی اتفاقی که رخ داد به عظمت تاریخ شجاعت ها، صداقت ها و دلاورمردی های ایرانیان در طول تاریخ بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ ۱۳ دی ماه خبری کوتاه منتشر شد. سردار سلیمانی توسط پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به همراه ابو مهدی المهندس به شهادت رسیدند. خبر کوتاه بود ولی اتفاقی که رخ داد به عظمت تاریخ شجاعت ها، صداقت ها و دلاورمردی های ایرانیان در طول تاریخ بود.

از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، پرورش اسطوره های بزرگی بود که اگر غیر از این دو رویداد بزرگ قرن بیستم نبود این اسطوره ها نه ظهور می کردند و نه کشف می شدند. تاریخ کشور ایران با دلاوری و شجاعت، پهلوانی و ظلم ستیزی عجین شده است.

نمی توان تاریخ ایران را ورق زد و در لابلای صفحات آن، شجاعت، ایمان و میهن دوستی را مشاهده نکرد. سردار سلیمانی مجسمه و نموداری راستین و عینی از چهره یک انسان مسلمان ایرانی است. سردار سلیمانی تجسم همه ی آرزوها و بلندپروازی های ایرانیان در طول تاریخ است. رفتار و اخلاق و شجاعت و پایمردی سردار سلیمانی همه افسانه های فردوسی را که با آمال و آرزو به نظم درآورده بود عینیت بخشید.

سردار سلیمانی یک استثنا در تاریخ ایران اسلامی نیست یک حقیقت ناب و سندی زنده از توان، ظرفیت و رویای ملتی است که اراده کرده است در تاریخ سرافراز بماند، ننگ تسلیم را نپذیرد و همواره بر توسن عزت سوار شود و بی محابا به سوی قله ی افتخار و رهایی بتازد و به پیش رود.

درست است که آمریکایی های جنایتکار این اسطوره بزرگ را به ظاهر از ما گرفتند ولی غافل از آنکه ملت ایران دوباره آن را به دست آورد. خون سردار سلیمانی در رگ های هر ایرانی غیرتمند به جوش آمده و راه عزتمندی را که در پیش پای خود گشوده بود با استواری بیشتر ادامه می دهد.

شهید سلیمانی یک مکتب است. مکتبی که انعکاسی عینی و عملی از اسلام است. به عبارتی سردار سلیمانی انسان مکتب تراز انقلاب اسلامی است.

تصور واهی دشمن این بود که با به شهادت رساندن سردار سلیمانی مسیر مقاومت دچار ایستایی شود و خاموشی به سراغ هم پیمان‌های ایران در متطقه می آید. غافل از آنکه راهی را که سردار سلیمانی برای مقاومت گشود تحت هیچ شرایطی به بن بست نخواهد رسید.

همان طور که دشمن در جنگ تحمیلی و ترورها و حوادث بزدلانه نتوانست در تقابل با ایران به اهدافش برسد، بدون تردید در ترور سردار سلیمانی نیز نخواهد رسید.

جنگ مدرسه ی بزرگی بود که شهید سلیمانی ها، همت ها، خرازی ها، صیاد شیرازی ها، بروجردی ها، مهدوی ها، زین الدین ها و صدها اسطوره ی فراموش ناشدنی در دامن آن تربیت شدند. با شهادت هریک از این اسطوره ها اسطوره هایی دیگر روییدند و خواهند رویید.

خون سردار سلیمانی در منطقه همچنان در جوشش است و همان طور که با فرماندهی و محوریت او داعش به زباله دانی رفت بقیه عوامل آمریکا در منطقه نیز چنین سرنوشتی پیدا خواهند کرد.

این پیام همیشگی سردار سلیمانی آویزه ی گوشمان است که ما ملت شهادتیم. ما ملت امام حسینیم. ملتی که شهادت آرزویش باشد اسارت در قاموس او راه نخواهد داشت.

نصرالله شفیعی

انتهای پیام//

https://www.dana.ir/1680761
ارسال نظر
نظرات