شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1399/10/04 شناسه خبر: 1680811
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی عنوان کرد:

آماده باش خراسان شمالی برای مقابله با خطرات احتمالی وقوع سیلاب

آماده باش خراسان شمالی برای مقابله با خطرات احتمالی وقوع سیلاب
جواد نظری با اشاره به وقوع سیلاب و پیامدهای خسارت زای آن به استان طی چند سال اخیر گفت: برای مدیریت بحران سیلاب در استان اقداماتی انجام شده است اما هنوز با استانداردهای لازم خیلی فاصله داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد نظری، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به وقوع سیلاب و پیامدهای خسارت زای آن به استان طی چند سال اخیر اظهار کرد: متاثر از تجربه دو یا سه سال گذشته، تصمیم گرفته شد تا نقاط پر خطر و در معرض آسیب سیلاب در استان شناسایی شوند که انجام شد.

 

نظری گفت: در نیمه آبان ماه امسال نیز نوزدهمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان را با حضور معاونت عمرانی استانداری خراسان شمالی تشکیل شد و برای مقابله با وقوع سیلاب های احتمالی در فصل بارش امسال تمهیداتی را اتخاذ کردیم.

 

وی تامین و ذخیره سازی سوخت برای مناطقی که احتمال اختلال در تردد آنها بر اثر بارش ها وجود دارد را از جمله این تمهیدات عنوان کرد و آماده سازی بیمارستان ها و داروخانه ها، دستگاه های خدمات رسان و بالگرد اورژانس هوایی استان را از دیگر تصمیمات جلسه اخیر ستاد مدیریت بحران استان برشمرد.

 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی همچنین خاطر نشان کرد: فرمانداران نیز به اتخاذ تمهیدات لازم و به موقع برای کاهش خطرات احتمالی ناشی از سیل و بکارگیری ظرفیت دهیاری ها و رسانه ها برای اطلاع رسانی به موقع و سریع از گزارشات هواشناسی به مردم در شهرستان ها ملزم شده اند.

 

نظری در خاتمه تصریح کرد: برای مدیریت بحران سیلاب در استان اقداماتی انجام شده است اما هنوز با استانداردهای لازم خیلی فاصله داریم.

 

انتهای پیام/ قهرمانی

https://www.dana.ir/1680811
ارسال نظر
نظرات