شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:14 منتشر شده در مورخ: 1399/10/05 شناسه خبر: 1681041
قهرمان ورزش پهلوانی:

شهید سلیمانی الگوی بارزی در فرهنگ پهلوانی است

شهید سلیمانی الگوی بارزی در فرهنگ پهلوانی است
مهدی سلیمی، قهرمان ورزش پهلوانی گفت: از نظر فرهنگ پهلوانی، شهید سلیمانی جهان پهلوان نامیده می‌شود چراکه با کار پهلوانانه‌ای که انجام داد در تمام دنیا مطرح شد و همه افراد این شهید بزرگوار را شناختند که همه ما ورزشکاران قطعا ادامه‌دهنده راه این شهید خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی صبح قزوین، درباره ویژگی‌های اخلاقی سردار شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: شخصیتی همچون شهید سلیمانی یک الگوی نمونه برای همه افراد در تمامی زمینه‌ها است به طوری که این شهید والامقام در سن ۲۰سالگی در ورزش زورخانه‌ای فعالیت می‌کردند و عکسی از او با لباس ورزشی در زورخانه عطایی کرمان موجود است.

وی درباره فضائل اخلاقی ویژه این شهید، افزود: شهید قاسم سلیمانی با فضائل اخلاقی ویژه‌ای که داشتند به درجه شهادت رسیدند و ما ورزشکاران پهلوانی، این شهید بزرگوار را جهان پهلوان می‌دانیم.

قهرمان ورزش پهلوانی کشور بیان کرد: از نظر فرهنگ پهلوانی، شهید سلیمانی جهان پهلوان نامیده می‌شود چراکه با کار پهلوانانه‌ای که انجام داد در تمام دنیا مطرح شد و همه افراد این شهید بزرگوار را شناختند که همه ما ورزشکاران قطعا ادامه‌دهنده راه این شهید خواهیم بود.

شهید سلیمانی یک الگوی نمونه اخلاقی است

سلیمی تاکید کرد: در تمامی مراحل زندگی خود با مراجعه به سیره اخلاقی، از خودگذشتگی، تواضع و فروتنی این شهید بزرگوار قدم برمی‌دارم؛ شهید سلیمانی هرگز به دنبال دیده شدن نبود اما با کارهای بزرگی که انجام داد و ساده‌زیستی که داشت در همه دنیا نام این شهید بر سر زبان‌هاست.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی همیشه در مقابل رهبر معظم انقلاب، در حال انجام احترام نظامی یک دست خود را بر روی سینه می‌گذاشت و واقعا این حرکت فرای ادب برایم به عنوان ورزشکار بسیجی یک الگوی نمونه اخلاقی است.

قهرمان ورزش پهلوانی با بیان اینکه جوانان دیروز و امروز ایران اسلامی تا همیشه پشتیبان ولایت فقیه و انقلاب خواهند بود، اذعان کرد: جوانان باید هوشیار و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب تا بتوانند امریکا را شکست دهند و تحریم‌های ظالمانه را کنار بزنند.

با بصیرت باید ادامه دهنده راه سردار بزرگ کشورمان باشیم

سلیمی ابراز کرد: جوانان باید با الگوبرداری از شهیدان، ادامه دهنده راه شهید سلیمانی باشند تا با بهره‌گیری از بصیرت‌های درست، امریکا و اسرائیل ظالم را با خاک یکسان کنند.

این ورزشکار قزوینی ابراز کرد: اکنون امریکا در کشور خود با چالش‌های زیادی مواجه شده و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند تا ۲۵ سال آینده اسرائیلی وجود نخواهد داشت و قطعاً این دشمن ظالم برکنار خواهد شد.

وی در پایان گفت: اولین سالگرد شهادت شهید سلیمانی را به مقام معظم رهبری، خانواده این شهید و مردم عزیز ایران تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم که همه ما جوانان بتوانیم بابصیرت ادامه دهنده راه جهان پهلوان سلیمانی باشیم.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1681041
ارسال نظر
نظرات