شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1399/10/06 شناسه خبر: 1681126
کارشناس فضای مجازی مطرح کرد؛

افشاگری دشمنان داخلی و خارجیِ تفکر سلیمانی وظیفه رسانه‌هاست/ ضعف رسانه، عامل دریدگی مسئولین برای مذاکره با قاتلان سردار

افشاگری دشمنان داخلی و خارجیِ تفکر سلیمانی وظیفه رسانه‌هاست/ ضعف رسانه، عامل دریدگی مسئولین برای مذاکره با قاتلان سردار
روح الله مومن نسب گفت: برخی از دولت مردان ما حتی صراحتاً مذاکره، معامله، توافق، همراهی و همکاری با قاتلان حاج قاسم سلیمانی را مطرح می کنند؛ این دریدگی به دلیل ضعف رسانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس فضای مجازی در خصوص حاج قاسم سلیمانی و نقش رسانه در ابعاد شخصیت این سردار بزرگ، در گفتگو با تیتریک، گفت: حاج قاسم سلیمانی شخصیت چند بعدی داشتند یعنی از یک بعد شخصیت او بعد نظامی بود و بعد دیگر ابعاد اجتماعی شخصیت او بود.برای مثال شما می بینید منطقی نیست که یا در چهارچوب وظایف یک نظامی، آن هم کسی که مأموریت برون مرزی دارد و فرمانده سپاه قدسه نیست که بیاید در سیل به سیل زدگان کمک کند یا به فقرا رسیدگی کند یا برنامه هایی این گونه در داخل کشور داشته باشد. منتهی می بینیم که هر جا که نیاز هست حاج قاسم سلیمانی مستقیماً حاضر می شوند.

سردار سلیمانی شخصیتی فراملی بود

روح الله مومن نسب ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به عنوان شخصیتی بودند که در بیرون مرزهای کشور به مظلومان و محرومان رسیدگی و در برابر پدیده ای به نام داعش رسیدگی می کردند. ایشان وظیفه اش را به خوبی انجام داد و داعش را از کشور هایی مثل عراق و سوریه و ... که آنها می خواستند خرابکاری هایی کنند بیرون کرد. اما در بعد رسانه ای آن اتفاقی که باید می افتاد نیفتاد و کار به جایی رسید که حتی رسانه ها در بعضی کشورها مثل عراق کودتا کردند و کاری کردند که نخست وزیر همسوی با ایران در عراق مجبور به استعفا شود یا نمایندگان مجلس عراق نتوانند کارشان را به خوبی انجام دهند.

حصر رسانه ای؛حاج قاسم سلیمانی را قبل از ترور جسمشان؛ ترور رسانه ای کرد

وی افزود: این نشان می دهد که ما در حصر رسانه ای هستیم و چون در حصر رسانه ای هستیم نتوانستیم برای کشورهایی که با ما هم جهت هستند هم برنامه دقیقی داشته باشیم. حاج قاسم سلیمانی قبل از اینکه جسمشان ترور شود ترور رسانه ای شدند و توسط رسانه های بیگانه و رسانه های تحت نفوذ و رسانه های اینترت اکتیو مدیاهایی مثل تلگرام و اینستاگرام ترور رسانه ای شدند و حتی حساب هایی که به نامشان بود حتی قبل از ترور ایشان حذف می شد. بعد از اینکه ایشان به شهادت رسیدند باز هم در رسانه ترور شدند و رسانه های ما در داخل کشور، چه رسانه های نوین و چه رسانه های سنتی نتوانستند به معنای واقعی کلمه از سردار دفاع کنند و ما واقعاً در این حوزه ضعیف دیده شدیمدر بیانیهگام دوم حضرت آقا هم اتفاقاً به این ضعف اشارهمستقیم شده است و برای شکست حصر رسانه ای برنامه های کوتاه مدت و میان مدت دستور داده شد که متأسفانه تا به امروز اجرا نشده است.

در حوزه جنگ نرم و رسانه ای در برابر امریکا و رژیم صهیونیستی نتوانستیم مثل جنگ سخت قدرت نمایی کنیم

دبیرکل جبهه انقلاب‌ اسلامی در فضای‌ مجازی تصریح کرد: به نظر من رسانه های داخل هر دو بعد حاج قاسم سلیمانی را باید به صورت جدی و به شکل های مختلف دنبال کنند؛ مثلاً چرا در کشور ما بعد از گذشت یک سال از شهادت ایشان یک مستند در خور هنوز تولید نشده است؟ چرا فیلم حاج قاسم سلیمانی ساخته نمی شود و اسمی هم از آن نشنیده ایم؟ چرا بازی های رایانه ای و انیمیشن هایی از مبارزات ایشان ساخته نمی شود؟ یا مواردی هم که ساخته شده انداز آن حمایت نمی شود؛ تیم جوانی بازی انتقام سخت را ساختند اما دچار بی مهری شده و هیچ حمایتی از آن ها نشد و نهایتاً منجر به این شد که این ها نتوانند کارشان را تمام کنند. این ها نشان می دهد که ما در حوزه جنگ نرم و رسانه ای هم در برابر تئوریست های دنیا به خصوص امریکا و رژیم صهیونیستی نتوانستیم مثل جنگ سخت قدرت نمایی کنیم و در جنگ نرم بعضی قسمت ها قافیه را باخته ایم.

رسانه های مجازی تحت تأثیر نفوذ دشمن نتوانستند معنای واقعی شخصیت حاج قاسم سلیمانی را نشان دهند

مومن نسب گفت: وقتی فریب بستر آن ها را خورده ایم و وارد بستر آن ها شدیم و صفحه ای را در اینستاگرام راه انداختیم و سال ها پول خرج کردیم و انرژی گذاشتیم، تا اینکه به نقطه ای رسید که به خاطر یک عکس از حاج قاسم سلیمانی صفحه بسته می شود، چون ما به بستر آن ها اعتماد کردیم و قاعده نفی سبیل و اعانه ظالم را جدی نگرفتیم و باعث شدیم که رسانه های مجازی ما تحت تأثیر نفوذ دشمن نتوانند به معنای واقعی شخصیت حاج قاسم سلیمانی را نشان دهد و او همان طور که مظلوم شهید شد با وضعیت رسانه ای مظلوم هم باقی ماند.

همه رسانه های در شناختن ابعاد سردار دلها کوتاهی کردند

وی ادامه داد: من نگاهم به رسانه ها می افتد می بینم که متأسفانه ابعاد مختلف حاج قاسم سلیمانی پنهان مانده است. پخش های زنده در پست های اینستاگرامی یا شبکه های خارجی که بسیاری از کاربران ایرانی عضو آنهاهستند، جرئت نمی کنند نام حاج قاسم را بیاورند حتی یکی از عزیزان گرافیست چشم حاج قاسم را در یک پوستر کار کرده بود و به دلیل استفاده از چشم حاج قاسم در آن پوستر حسابش بسته شد. این یعنی نهایت خفت و ذلت که در خاک خودمان از بستر خودمان استفاده و سردار سلیمانی ما را ترور رسانه ای می کنند. در سمتی دیگر رسانه های خودمان هم چه صدا و سیما و چه رسانه های دیگر ظهور و بروز جدی نداشته و رسانه ها نتوانستند آن طور که باید و شاید همه ابعاد شخصیتی حاج قاسم سلیمانی را به نمایش بگذارند.

حرف از مذاکره دولت مردان و همکاری با قاتلان سردار دلها؛این دریدگی به خاطر ضعف رسانه است

رییس مرکز آموزش سواد فضای مجازی کشورافزود: جا داشت که حرف ها و حتی وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی بارها و بارها در برنامه های جدی و جذاب تلویزیون بررسی شوند و ابعاد مختلف این وصیت نامه الهی که ایشان نوشته بودند و مطالب جدی که ایشان در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و بین المللی داشتند مرفور مانده که این کار، کار رسانه است. رسانه های صوتی و تصویری ما درباره این موضوع کار کنند. به اعتقاد من رسانه های مجازی خوب عمل نکردند و خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب ما جز زدن یک عکس و مطلب کلیشه ای کار خاصی انجام ندادند، چه خوب بود که با همرزمان سردار مصاحبه کرده و نه یک مصاحبه خشک و خالی که بیایند و به شکل های مختلف مثل روش های انیمیشن، ساخت بازی، ساختن فیلم، مستند جذاب و به روش های مختلف هنری خوب شخصیت حاج قاسم سلیمانی را به نمایش می گذاشتند و شاید شناخت دشمنان حاج قاسم باعث شود که او بهتر شناخته شود که این هم مسئله بعدی ما است؛ یعنی ما در شناساندن دشمنی دشمنان حاج قاسم سلیمانی هم کم گذاشتیم. برخی از دولت مردان ما حتی صراحتاً حرف از مذاکره، معامله، توافق، همراهی و همکاری با قاتلان حاج قاسم سلیمانی را مطرح می کنند؛ این دریدگی به خاطر ضعف رسانه است و رسانه های ما باید دشمنان سردار را به درستی نشان می دادند.

دشمن حاج قاسم سلیمانی ترامپ نبود دشمن همان کسانی بودند که داعش را به وجود آوردند

مومن نسب خاطر نشان کرد: دشمن حاج قاسم سلیمانی ترامپ نبود دشمن همان کسانی بودند که داعش را به وجود آوردند، یعنی دمکرات های امریکا و کل سیستم و نظام حاکم در امریکا دشمن او بودند، همان هایی که الآن ترامپ را هم محدود می کنند و صفحه حاج قاسم را می بستند یعنی آن ها لزوماً از طرفداران ترامپ نبودند، بایدن که در امریکا رئیس جمهور است صراحتاً علیه سردار سلیمانی و به نفع تصمیم ترامپ در قتل و ترور حاج قاسم بیانیه صادر می کند. این ها نشان می دهد که امریکا یکدست با دولت مردانش وبا قاتل سردارمان هستند. رسانه ی ما باید این را اثبات کند، سردار سلیمانی با تکه تکه شدن بدنشان خواستند بد بودن، کثیف و حقیر بودن دشمن را به ما اثبات کنند؛ ایشان بهای کثیف بودن دشمن را با جانشان پرداخت کردند.

دشمن شناسی همیشه اولویت دارد

وی ادامه داد: دشمن شناسی همیشه اولویت دارد، همانطور که در قرآن مطرح شده است اول کفر به طاغوت را داشته باشید و بعد ایمان به خدا، یعنی کسی که کافربه طاغوت باشد بعد ایمانش به خدا پذیرفته می شود.در حوزه مجاهدت های سردار سلیمانی این را نتوانستیم خوب تبیین کنیم. حاج قاسم سلیمانی نماد یک تفکرو مکتب در کشور ما بودند؛ مکتب او با همه ابعادش باید شناخته می شد و این وظیفه رسانه هاست.

دشمنان داخلی که با سنگ اندازی جلوی پای سردار سلیمانی؛ درصدد پیشرفت کشور برآمدند

رییس سواد رسانه کشور تاکید کرد: رسانه ها باید با یک آزادگی خاصی حرف ها و مشی حاج قاسم سلیمانی را نشان دهند و دشمنان داخلی او همانانی هستند که وقتی او بشار اسد را برای ملاقات با حضرت آقا به ایران آورد، استعفا دادند و یا جوی علیه ایشان به راه انداختند، زمانی که حاج قاسم سلیمانی با امریکا در سوریه، لبنان، عراق، یمن و... می جنگید، آن ها با امریکا مذاکره و معامله می کردند و زمانی برجام را امضا کردند که ایشان و نیروهای عزیز سپاه قدس در حال نبرد تن به تن در خارج از جغرافیای ایران با آن ها بودند و از مرزهای ایران حمایت می کردند و همان هایی که به دروغ آمدند ووقتی نیروها در حال جنگ بودند، سیگنال ضعف ارسال کردند. آن هایی که جلوی کشتی های حاج قاسم را وقتی که سپاه قدس کمک ها را به سمت یمن می برد، گرفتند و نگذاشتند کمک ها به آن جا برسد.

رئیس جمهوری را که به بدترین شکل ممکن با امثال حاج قاسم سلیمانی و کم کردن بودجه برخورد کرد

مومن نسب گفت: رسانه تکلیف دارد که این ها را افشا کند، رئیس جمهوری را که به بدترین شکل ممکن مواجهه پیدا می کرد با امثال حاج قاسم سلیمانی و بودجه ها را کم می کرد و حرف ها و سیگنال هایی که از این سو ارسال می کرد و همه سیگنال هایی منفی بودند را افشا کند. حتی با توسعه فضای مجازی بی در و پیکر باعث شد که اختلالات جدی در کار بچه‌های حاج قاسم سلیمانی ایجاد شده و آن هایی که کاری کردند که حتی بعضی از نیروهای قدس از جمله خود حاج قاسم سلیمانی از طریق فضای مجازی و فضای سایبری مورد هدف قرار گرفتند که این هم حاصل ضعف دولت بود.

دشمنان حاج قاسم را فقط به یک ترامپ خلاصه نکینم؛ دشمنان او همه کسانی بودند که با تفکر ایشان زاویه داشتند

وی خاطر نشان کرد: چرا ما دشمنان حاج قاسم را فقط به یک ترامپ خلاصه کنیم، دشمنان او همه کسانی بودند که با تفکر ایشان زاویه داشتند. این ها چه در داخل و چه در خارج از جغرافیای ایران یک هدف مشترک را دنبال می کردند که آن هم کشتن او بود. یک عده از این سو می خواستند آرمان های او را بکشند و تا حدی هم موفق بودند و صفحاتی مثل آمد نیوز را در بستری مثل تلگرام توسعه و به آن ها اطلاعات دروغ می دادند و آن ها هم با اطلاعات دروغ می خواستند ذهن مردم را علیه حاج قاسم منفی کنند؛ از سمت دیگر در خارج از کشور هم تعداد خنجرهایی که در کمرشان فرو رفت خیلی بیشتر از گلوله هایی بود که به سینهایشان خورد. شاید حاج قاسم قبل از اینکه ترور شوند تروریست های داخلی ایشان را ترور و علیه ایشان جو سازی های سنگین کرده بودند. کسانی که شایعه کاندیداتوری ایشان را مطرح کردند و با انتخاب یک وزیر غیر سپاهی به دشمن کد تحریم سپاه را دادند و امثال این خرابکاری هایی که یکی و دو تا نیست که آن ها را بشماریم.

رسانه تکلیف دارد که دشمنان داخلی و تفکر حاج قاسم سلیمانی را چه در زمان حیات و چه بعد از شهادت و حیات مجددشان افشا کند

مومن نسب در خاتمه خاطر نشان کرد: پس در نتیجه رسانه تکلیف دارد که این ها را افشا کرده و دشمنان داخلی و تفکر حاج قاسم سلیمانی را چه در زمان حیات و چه بعد از شهادت و حیات مجددشان باید افشا کنند؛ این تحریم رسانه ای باید شکسته شود و دشمنان خارجی وی را نه فقط یک ترامپ بلکه کل امریکا، کل نظام سلطه، کل آنهایی که سکوت کردند، همراهی کردند، آب به آسیاب امریکایی هاوترامپ ریختند، خیلی از کشور های اروپایی و سیاستمداران امریکایی مثل بایدن و دموکرات هایی که دستشان آغشته به خون حاج قاسم است؛ همه این ها را نشان دهند و افشا کنند و ای کاش رسانه های ما این موضوع و همه ابعاد این جنایت را به نمایش بگذارند. حتی کسانی که در عراق قاتل سردار سلیمانی بودند بعد از ایشان سمت گرفته و دستگاه دیپلماسی ما بسیار منفعل با این موضوع برخورد کرد. اینکه آرمان هایحاج قاسم چه بود؟ و چگونه می شود آن ها را دنبال کرد؟ دشمنان داخلی و خارجی او چه کسانی بودند و چه تفکری داشتند؟ دنبال کردن و تبیین همه این ها از وظایف خطیر رسانه ها است.

 

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1681126
ارسال نظر
نظرات