شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 08:55 منتشر شده در مورخ: 1399/10/07 شناسه خبر: 1681465
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص):

36 پروژه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا تا پایان دولت افتتاح می‌شود/ آمادگی داریم به پروژه پتروشیمی گلستان ورود کنیم

36 پروژه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا تا پایان دولت افتتاح می‌شود/ آمادگی داریم به پروژه پتروشیمی گلستان ورود کنیم
سردار سعید محمد از افتتاح 36 پروژه تا پایان دولت دوازدهم خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت فوق‌العاده بالای استان گلستان کاملا آمادگی داریم به پروژه نیمه‌تمام پتروشیمی گلستان ورود کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ سردار سعید محمد شامگاه شنبه (6 دی‌ماه) در گفت و گوی ویژه خبری استان گلستان اظهار کرد: استان گلستان در عرصه های مختلف جزو استان های برتر به لحاظ ذخائر است اما وقتی به شاخصه‌های استان نگاه میکنیم شاخصه های کیفی و کمی پایین است.

وی افزود: ما بنا به درخواست مسئولین یک استان برای اجرای پروژه وارد خواهیم شد و بر همین اساس۲۳ پروژه عظیم در استان گلستان هدف گذاری کردیم که شامل بخش ترانزیت، کشاورزی، پرورش میگو، زهکشی اراضی و خدمات درمانی خواهد بود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) تصریح کرد: تا به امروز ۳ قرارداد عملیاتی شده اما برخی از این پروژه ها به دلیل نبود اعتبارات از سوی دستگاه های اجرایی از اولویت خارج شده است.

وی بیان کرد: ما معتقدیم با ظرفیت های داخلی موجود نباید پروژه ای غیرفعال شود و فردا هم در جلسه شورای اداری استان همین موضوع را مطرح می کنیم.

سردارمحمد تاکید کرد: ما در تمامی استان‌ها نزدیک به ۸۰ درصد نیرو های کاری را از ظرفیت بومی استان به کار می‌گیریم تا علاوه بر خدمت رسانی به مردم استان برای مردم استان اشتغال زایی کنیم.

وی ادامه داد:برخی از پروژه های ما در استان طرح و ساخت است و کار طراحی آن نیز با قرارگاه بوده اما در برخی دیگر فقط عملیات اجرایی برعهده ماست.

 سردار محمد همچنین بیان کرد: در پروژه سد نرماب سعی کردیم بر اساس قرارداد منعقد شده در موعد مقرر همه تعهدات خود را عملی کنیم اما منابعی که بنا بود از سوی دولت تزریق شود حاصل نشد.

وی ادامه داد: این وعده را به مردم می دهیم که ان شا الله سد نرماب سال آبی آینده و خرداد ۱۴۰۰  آبگیری خواهد شد.

یکی از راه های نجات اقتصاد کشور هدایت نقدینگی به سمت تولید است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) اذعان کرد: یکی از راه های نجات اقتصاد کشور هدایت نقدینگی به سمت تولید است و بر همین اساس درصدد آن برآمدیم که برخی پروژه های قرارگاه را در بورس و فرابروس عرضه کنیم.

وی بیان کرد: ۲ پتروپالایشگاه و ۵ معدن که از پروژه های سودآور قرارگاه است که طی یک سال آینده در فرابورس عرصه خواهد شد.

سردار محمد تاکید کرد: با توجه به ظرفیت فوق العاده بالای استان گلستان کاملا آمادگی داریم به پروژه نیمه تمام پتروشیمی گلستان ورود کنیم.

وی همچنین افزود: امروز هیچ حوزه ای نیست که از دسترس همکاران ما در قرارگاه خارج باشد و هیچ محدویتی برای کار خود قائل نیستیم.

سردار محمد تصریح کرد: نفتکش افرا ماکس با ظرفیت جابجایی ۱۱۳ هزار تن نفت طی دو سال به همت مهندسان ایرانی ساخته شد تا تبلور شعار "ما میتوانیم" باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز این توان را داریم ناو و ناوچه و نفتکش و امثالهم بسازیم و من از مسئولین و متولیان امور خواهش میکنم هیچ سفارشی به خارج از کشور ندهند.

سردار محمد گفت:دشمن برای زمین زدن به نظام تحریم بنزین را طراحی کرده بود اما با ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در تولید بنزین به خودکفایی رسیدیم.

وی بیان کرد: امسال تقریبا هر هفته یک پروژه در سطح کشور افتتاح کرده ایم و ۳۶ پروژه بزرگ هم تا پایان دولت به اتمام می رسانیم

سردار محمد یادآورشد: رمز موفقیت قرارگاه این است که باور داریم یک تشکیلات رسالت محور هستیم و به دنبال کوچکترین سود و منفعت مالی برای مجموعه نیستیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) بیان کرد: راه اندازی ۴ هزار کیلومتر راه آهن ، ۳۰۰ کیلومتر مترو ، احداث ۲۰۷ ایستگاه سینگال رسانی صدا و سیما، ۴۰  درصد بنزین کشور و ۹۰۰ کیلومتر آزادراه تنها بخشی از خدمات قرارگاه به مردم است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1681465
ارسال نظر
نظرات