شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 13:36 منتشر شده در مورخ: 1399/10/07 شناسه خبر: 1681609
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

وضعیت رعایت پروتکل‌ها در آرامستان زنجان مطلوب نیست

وضعیت رعایت پروتکل‌ها در آرامستان زنجان مطلوب نیست
محمد رضا صائینی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: در حال حاضر وضعیت رعایت پروتکل‌ها در آرامستان زنجان مطلوب نیست و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضا صائینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا;  اظهار داشت: در حال حاضر دو نفر از همکاران بهداشت در آرامستان زنجان به صورت ناظر مستقر هستند.

 
وی با بیان اینکه ناظران بهداشتی در خصوص افراد مشکوک به بیماری کرونا و نحوه کفن و دفن متوفیان نظارت‌های لازم را انجام می‌دهند، افزود: نحوه ضد عفونی کردن محل نیز توسط ناظران بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان نظارت می‌شود.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: مسئولیت آرامستان زنجان با شهرداری زنجان و با واحد ساماندهی آرامستان‌ها است که باید به وضعیت فعلی آن رسیدگی شود.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان با اشاره به اینکه به ازای هر فوتی باید 10 نفر در مراسم تدفین حضور داشته باشند، افزود: با همکاری شهرداری این امر محقق شده است اما حضور مردم در سایر روزها که به آرامستان مراجعه می‌کنند، بسیار زیاد بوده و مشکلات عدیده‌ای را به وجود می آورد.
 
صائینی با بیان اینکه مردم برای ورود به آرامستان از هر روشی استفاده می‌کنند، بیان داشت: به دلیل محصور نبودن آرامستان، مردم از مکان‌های دیگری برای ورود به آرامستان استفاده می‌کنند که این امر موجب ازدحام جمعیت می‌شود.
 
وی رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در آرامستان زنجان را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.
 
این مسئول تصریح کرد: در آرامستان زنجان نیروهای شهرداری زحمات بسیاری متحمل می شوند اما مردم پروتکل‌ها را رعایت نمی‌‌کنند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر استان زنجان در وضعیت نارنجی قرار دارد، افزود: عدم رعایت پروتکل‌ها و عدم استفاده از ماسک در معابر عمومی این وضعیت را شکننده می‌کند به همین دلیل ضروری است رعایت پروتکل‌ها به حداکثر میران برسد.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1681609
ارسال نظر
نظرات