شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1399/10/07 شناسه خبر: 1681660
امام جمعه سابق اسدیه:

تشییع باشکوه شهید سلیمانی؛ واضح‌ترین رفراندوم برای تشخیص خواست ملت بود

تشییع باشکوه شهید سلیمانی؛ واضح‌ترین رفراندوم برای تشخیص خواست ملت بود
حجت‌الاسلام حسینی گفت: تشییع باشکوه سردار سلیمانی برای دنیا و تمام دشمنان او این پیام را مخابره کرد که راه او مورد تأیید و حمایت مردم است و این تشییع جنازه، واضح‌ترین رفراندوم ملی و منطقه‌ای برای تشخیص خواست ملت بود تا نشان دهند که علی‌رغم تمام تحریم‌ها و مشکلات، مردم راه مقاومت عزّتمندانه را برگزیده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علیرضا حسینی امام جمعه سابق اسدیه در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: سردار شهید سلیمانی به دلیل اخلاص و فداکاری در امر دین و دفاع از ملت‌های مسلمان، در بین تمام مردم کشور و حتی جهان محبوب شد.

وی با اشاره به این‌که شهید سلیمانی خود را محدود و محصور در دعواهای حزبی نکرد، افزود: او از موقعیت بین‌المللی خود در راستای قدرت‌طلبی حزبی استفاده نکرد و تا آخر خود را سرباز ولایت می‌دانست و به همین دلیل در عمق جان مردم مومن و در عرش خدا منزل گزید و به سردار دل‌ها شهرت یافت.

تشییع حاج قاسم واضح‌ترین رفراندوم ملی و منطقه‌ای برای تشخیص خواست ملت

امام جمعه سابق اسدیه بیان کرد: تشییع باشکوه سردار سلیمانی برای دنیا و تمام دشمنان او این پیام را مخابره کرد که راه او مورد تأیید و حمایت مردم است و این تشییع جنازه، واضح‌ترین رفراندوم ملی و منطقه‌ای برای تشخیص خواست ملت بود تا نشان دهند که علی‌رغم تمام تحریم‌ها و مشکلات، مردم راه مقاومت عزّتمندانه را برگزیده‌اند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به این‌که سردار سلیمانی علاوه بر ترور فیزیکی، از طریق شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند اینستاگرام، ترور مجازی هم شد، گفت: متاسفانه پیام‌رسان‌های خارجی در این خصوص نقش تبعیض‌آمیزی در فضای مجازی ایفا کرده و علی‌رغم ادعای آزادی‌بیان سران استکبار، در مواجهه با آن دسته از کاربران فضای مجازی که تصویر شهید سلیمانی را منعکس می‌کردند، دست به سانسور زدند و نشان دادند که آمریکا و اسرائیل از نقش راهبردی شهید سلیمانی در نابودی داعش بسیار ناراحت هستند.

وی با تأکید بر معرفی بیشتر شهید سلیمانی در قالب رسانه و فضای مجازی اظهار کرد: علی‌رغم تمام محدودیت‌ها برای نیروهای فعال انقلابی در فضای مجازی، معتقدم رسالت خطیر حضور اثربخش نیروهای جوان و خلّاق، در رسانه‌های ارتباط جمعی می‌تواند جبهه مقاومت را تقویت کند.

تأکید بر تبلیغ تفکرات شهید سلیمانی در پیام‌رسان‌های مجازی/ تمرکز آمریکا بر جنگ نرم و رسانه است

امام جمعه سابق اسدیه ادامه داد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند که امروز نقش فضای مجازی در فرهنگ‌سازی و انتشار اندیشه‌های عدالت‌طلبانه و آرمان‌گرایانه غیرقابل انکار است، در این شرایط پیام‌رسان‌های پرمخاطب در فضای  مجازی، بهترین بستر برای معرفی و تبلیغ تفکرات شخصیت‌هایی مانند شهید سلیمانی است.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان این‌که به نظر می‌رسد آمریکا نسبت به قدرت نظامی، موشکی و توان بازدارندگی و دفاعی ایران کاملا واقف است و بعید است که در این شرایط علیه ایران دست به اقدام نظامی مستقیم بزند، گفت: آن‌چه در صحنه واقعیت می‌بینیم، تمرکز آمریکا بر جنگ نرم است که با سلاح رسانه محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: آمریکا به فکر فرهنگ‌سازی برای تربیت سربازان بی‌مزد و مواجب است که با اندیشه لیبرالی و تمایل به تفکر غرب و شرق، مجری اراده استکبار در منطقه و ایران باشند. به همین دلیل سرمایه‌گذاری آمریکا در عرصه رسانه‌های ارتباط جمعی و فضای مجازی و تولید محتوای ضدارزشی برای جامعه هدف، یعنی امت اسلام و ملت ایران، یک راهبرد است که البته مقرون به صرفه بوده و باید مراقبت کنیم احیانا با نابخردی برخی خودی‌ها، محقق نشود.

ترویج ایران‌هراسی توسط آمریکا و اسرائیل/ عصبانیت استکبار از راهپیمایی اربعین حسینی

امام جمعه سابق اسدیه با بیان این‌که حضور ایران در منطقه با رویکرد مستشاری و معاهدات منطقه‌ای است که در سازمان ملل نیز به رسمیت شناخته می‌شود، افزود: اما آمریکا و اسرائیل، این ائتلاف و اتحاد منطقه‌ای را بر نمی‌تابند و در تضاد با هدف اصلی خود یعنی تجزیه کشورهای منطقه می‌دانند. به همین دلیل دنبال ایجاد اختلاف و انتشار شایعه برآمده‌اند و ایران‌هراسی را در منطقه ترویج می‌کنند.

حجت‌الاسلام حسینی یادآور شد: یکی از نمادهای اتحاد ملت‌های مسلمان، راهپیمایی اربعین حسینی است که به شدّت اتاق فکر استکبار جهانی را عصبی کرده است.

وی اظهار کرد: در این شرایط حساس، بر نیروهای ولایی و انقلابی لازم است تا با درک شرایط، از دمیدن در اختلافات قومی، مذهبی و حتی حزبی پرهیز کنند و مصلحت کلی و عالی جهان اسلام را در نظر بگیرند چراکه سیاست و راهبرد مقام معظم رهبری که در رأس هرم مرجعیت و ولایت فقیه قرار دارند، ایجاد امت یکپارچه و مقدمه‌سازی برای تمدن نوین اسلامی است.

فرماندهان مقاومت و مدافعان حرم؛ اسطوره و قهرمانان ملی و بین‌المللی

امام جمعه سابق اسدیه بیان کرد: مردم منطقه نیز نگاه خوبی نسبت به ایران و محور مقاومت دارند و نظرسنجی‌های منطقه و صدرنشینی شخصیت‌هایی مانند امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب، سید حسن نصرالله، شهیدان سلیمانی و ابومهدی‌المهندس موید این ادعا است.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان این‌که رسانه‌های معاند تلاش می‌کنند حضور مدافعان حرم را خارج از مرزهای ایران و در کشورهای سوریه و عراق، هزینه هدر رفته تلقی کنند، گفت: همچنین تلاش دارند تا این حضور را جنگ‌طلبی و دخالت در امور سایر کشور‌ها معرفی کنند. البته دشمنان ما با سیاستی احمقانه، تصویری از داعش در عرصه رسانه‌ای منتشر کردند که باعث تنفر ملت‌ها شد و فرماندهان مقاومت و مدافعان حرم را تبدیل به اسطوره و قهرمانان ملی کرد.

وی تأکید کرد: در این خصوص رسانه‌های انقلابی باید مراقبت کنند تا استقلال کشورهای منطقه و همسایه از جمله عراق و سوریه خدشه‌دار نشده و به حس ناسیونالیستی جوانان عراق لطمه‌ای وارد نشود.

امام جمعه سابق اسدیه با بیان این‌که راهبرد ما اتحاد کشورها؛ در عین استقلال کشورهای منطقه است، تأکید کرد: ما دنبال ایجاد ایران فرامرزی نیستیم و فقط تلاش می‌کنیم تا روحیه انقلابی و اندیشه مقاومت و استکبارستیزی که امام خمینی(ره) به ما آموخت را به آن سوی مرزها صادر کنیم. در این صورت، ملت‌ها و جوانان منطقه مانند جوانان یمن و عراق، خودشان راه خود را پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1681660
ارسال نظر
نظرات