شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1399/10/08 شناسه خبر: 1681892
دادستان اسدآباد:

والدینی که مانع تحصیل فرزندان‌شان ‌شوند، مرتکب جرم شده اند

والدینی که مانع تحصیل فرزندان‌شان ‌شوند، مرتکب جرم شده اند
محمد شیرزادی از ممانعت تحصیل دانش‌آموزان توسط برخی اشخاص از جمله والدین در اسدآباد خبر داد و گفت: هرکسی با تهدید یا ترغیب و تشویق موجبات فرار طفل یا نوجوان را از مدرسه و تحصیل فراهم کند، مرتکب جرم شده و قانون مجازات برای او تعیین کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، محمد شیرزادی، دادستان اسدآباد با اشاره به اینکه مشاهده شده برخی اشخاص اعم از والدین و سایر افراد مانع تحصیل اطفال و نوجوانان می شوند، اظهار کرد: بر اساس قانون هر کس با تهدید، ترغیب و تشویق موجبات فرار طفل یا نوجوان از خانه یا مدرسه یا ترک تحصیل شود یا اطفال یا نوجوان را به این منظور فریب دهد یا موجبات آن را تسهیل کند، در صورت فرار یا ترک تحصیل به مجازات درجه شش محکوم خواهد شد.

وی تصریح کرد: هر یک از اولیا، والدین و سرپرستان قانونی طفل و یا نوجوان و تمام اشخاصی که مسئولیت تربیت مراقبت و نگهداری و سرپرستی یا نوجوان را برعهده دارند چنانچه برخلاف قانون از ثبت نام و فراهم آوردن امکانات تحصیل طفل و نوجوان واجد شرایط تحصیل تا پایان دوره متوسطه امتناع کنند یا به هر نحوی از تحصیل وی جلوگیری کنند و نیز در اختیار قردادن و یا فروش مواد دخانی اعم از سیگار و. به اطفال و نوجوانان به مجازات درجه هفت محکوم خواهد شد.

دادستان اسدآباد از مردم خواست در صورت مشاهده یا اطلاع از هرگونه اذیت و آزار اطفال و نوجوانان مراتب را به اداره بهزیستی و دادستانی اعلام کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1681892
ارسال نظر
نظرات