شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:48 منتشر شده در مورخ: 1399/10/08 شناسه خبر: 1682111
رئیس پارک علم و فناوری استان اعلام کرد؛

افزایش دو برابری ایجاد واحدهای فناور در خراسان شمالی/ فروش ۴۷ میلیارد تومان محصولات فناورانه

افزایش دو برابری ایجاد واحدهای فناور در خراسان شمالی/ فروش ۴۷ میلیارد تومان محصولات فناورانه
مهران گرمه ای گفت: تعداد واحدهای کارگاهی تولیدی فناور پارک علم و فناوری استان، از سال ۹۷ تا به کنون از تعداد ۶۳ واحد به تعداد ۱۳۲ واحد رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، مهران گرمه ای، رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان شمالی در نشست خبری اظهار کرد: در خراسان شمالی، تعداد مراکز رشد پارک علم و فناوری استان در سال 97 تعداد سه مرکز بود که این تعداد در سال 98 به چهار مرکز و در سال جاری نیز به پنج مرکز افزایش یافت.

گرمه ای گفت: در حال حاضر این پنج مرکز رشد پارک علم و فناوری استان در شهرستان های بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سملقان مستقر هستند.

وی همچنین عنوان کرد: در استان، تعداد واحدهای کارگاهی-تولیدی فناور پارک علم و فناوری در سال 97 تعداد 63 واحد بود که این تعداد در سال 98 به 93 واحد در سال جاری به تعداد 132 واحد رسیده است.

گرمه‌ای همچنین بیان کرد: در استان، تعداد شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری استان در سال 97 تعداد 10 شرکت بود که تعداد این شرکت ها در سال 98 به 15 شرکت و در سال جاری به تعداد 19 شرکت دانش بنیان افزایش یافت.

افزون بر این، رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان شمالی گفت: در استان، تعداد شرکت های صنایع خلاق پارک علم و فناوری استان در سال 98 تعداد 11 شرکت بود که تعداد این شرکت ها در سال جاری به تعداد 14 شرکت افزایش یافته است.

وی در ادامه اظهار کرد: در استان، فضای ساختمان کارگاهی موجود در مراکز رشد در سال جاری به هزار و 984 متر مربع افزایش یافته که 720 متر مربع دیگر نیز در حال ساخت است.

وی در بخش دیگری از سخن خود درباره ارزش مالی محصولات، فناوری ها و خدمات صادر شده واحدهای فناور و شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری استان اعلام کرد: در حالی ارزش صادرات محصولات این واحدها در سال جاری به هفت هزار و 500 دلار رسید که ارزش صادراتی این محصولات در سال گذشته به سه هزار و 250 دلار رسیده بود.

گرمه ای گفت: در مجموع ارزش ریالی فروش محصولات، فناوری ها و خدمات فناورانه این واحدها در استان طی سال گذشته 35 میلیارد و 984 میلیون تومان شد که در سال جاری حجم این فروش به 47 میلیارد و 215 میلیون تومان رسید.

وی همچنین بیان کرد: در استان تا به کنون 82 دانش فنی نیز تجاری شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان خراسان شمالی افزود: متاثر از فعالیت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در استان، تا به کنون برای 397 نفر فرصت اشتغال تمام وقت و برای 220 نفر فرصت اشتغال پاره وقت ایجاد شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1682111
ارسال نظر
نظرات