شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:08 منتشر شده در مورخ: 1399/10/08 شناسه خبر: 1682150
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در قزوین خبرداد؛

بهره‌برداری از ۳۲۰پروژه میراث فرهنگی در کشور/ سند برنامه اقدام ملی گردشگری به‌زودی رونمایی می‌شود

بهره‌برداری از ۳۲۰پروژه میراث فرهنگی در کشور/ سند برنامه اقدام ملی گردشگری به‌زودی رونمایی می‌شود
علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: ۳۲۰ پروژه میراث فرهنگی به زودی توسط رئیس جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید که همه آنها کارهای بی‌نظیری بوده و بناهایی است که مردم به آن توجه زیادی دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ علی‌اصغر مونسان عصرامروز(دوشنبه) در حاشیه بازدید از آستان مقدس امامزاده حسین(ع) قزوین در جمع خبرنگاران قزوین اظهار کرد: خوشحالم که فرصتی شد تا از استان تاریخی قزوین دیدار داشته و به مباحث مربوط به میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بپردازیم.

وی افزود: از امامزاده حسین(ع) قزوین بازدید شد که بنای این امامزاده مربوط به دوره صفویه است که آسیب و ترک جدی دیده است و طرح مرمت این مکان یک کار واقعاً نمونه و سخت به لحاظ فنی است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: در کارهای سازه‌ای مربوط به پروژه‌های روز چنین اتفاقاتی یک کار پیچیده و فنی به حساب می‌آید، در اماکن تاریخی که سازه‌ها به صورت آجری است و استفاده از تکنولوژی برای مرمت، کار بسیار پیچیده‌ای خواهد بود انصافا همکاران میراث فرهنگی استان زحمات زیادی کشیدند؛ البته باید از سازمان اوقاف نیز تشکر کنیم.

وی عنوان کرد: ۳۲۰پروژه میراث فرهنگی به زودی توسط رئیس جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید که همه آنها کارهای بی‌نظیری بوده و بناهایی است که مردم به آن توجه زیادی دارند.

آمار گردشگری کشور از هشت میلیون نفر عبور کرد

مونسان تصریح کرد: علی‌رغم بودجه بسیار کم و بی‌مهری بسیار زیادی که به میراث شده است، توانستیم از مشارکت مردمی کمک بگیریم و با واگذاری اماکنی که امکان واگذاری آن به مردم وجود داشت خوشبختانه توانستیم از ظرفیت مردمی استفاده کرده و بتوانیم بناهای تاریخی را حفظ کنیم.

وی بیان کرد: در مجموع دو هزار پروژه‌ی در حال اجرا در کشور داریم و در بخش گردشگری نیز تا پیش از شیوع کرونا روند بسیار خوبی داشتیم؛ به طوریکه آمار گردشگری کشور از هشت میلیون نفر عبور کرد و سرعت رشد مناسبی داشت؛ این در حالی است که قبلا این آمار بین 4 میلیون و 600 تا 4 میلیون و 800 هزار نفر بود.

این مقام مسئول با اشاره به آسیب کرونا به بحث گردشگری جهان گفت: امیدواریم با تولید واکسن برای این بیماری و درمان آن سال آینده مجدد سال رونق گردشگری باشد.

وی عنوان کرد: 137هزار میلیارد تومان پروژه در کشور در حوزه گردشگری در حال اجرا داریم و 22 هزار میلیارد تومان پروژه در دولت دوازدهم تاکنون به اتمام رساندیم و هم اکنون 18 هتل در حال احداث است که دو هتل 5ستاره در استان قزوین احداث می‌شود.

مونسان تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌های خوبی برای محورهای جدید گردشگری ایجاد شده و غرب کشور پر از ظرفیت بود که به ظرفیت مقاصد گردشگری کشور اضافه شد؛ همچنین به جنوب کشور توجه ویژه‌ای کردیم و از اینکه گردشگری صرفاً به سمت شمال کشور باشد آن را به سمتی بردیم که تا توزیع یکنواخت گردشگری را در کشور شاهد باشیم.

وی یادآور شد: قزوین روزی فقط محل عبور و مرور مسافران بود که امیدواریم با زیرساخت‌هایی که صورت می‌گیرد تبدیل به مقصد گردشگری شود و با توجه به اینکه در کنار استان‌های پرجمعیت تهران و البرز قرار دارد بتواند مقصد مهم گردشگری برای بازار هدف پیرامون باشد.

طرح جامع گردشگری کشور به تصویب دولت رسید

مونسان تصریح کرد: طرح جامع گردشگری کشور خوشبختانه بعد از مدت‌ها کش و قوس به تصویب دولت رسید و برای تمام دستگاه‌های اجرایی احکام بسیار خوبی در این طرح دیده شده است.

وی عنوان کرد: سند برند ملی کشور آماده و رونمایی شد و نهایتاً به زودی سند برنامه اقدام ملی گردشگری آماده خواهد شد که رونق بسیار خوبی به گردشگری کشور خواهد داد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور بیان کرد: در بخش صنایع دستی خوشبختانه از ابتدای دولت دوازدهم طرحی با عنوان تجاری سازی شروع کردیم و در قالب این طرح تلاش شد تا روی برند سازی، طراحی‌های مبتنی بر سلیقه بازار مشتری و به روز کردن طرح‌ها کار شود.

وی در پایان تصریح کرد: روی ایجاد بازارهای جدید نیز کار و منجر به این شد که میزان صادرات صنایع دستی کشور به صورت رسمی و غیررسمی حدود ۶۰۰ میلیون دلار بود که رقم مناسبی است و به دنبال این هستیم که آن را به عدد یک میلیارد و در ادامه به دو میلیارد دلار برسانیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1682150
ارسال نظر
نظرات