شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:09 منتشر شده در مورخ: 1399/10/08 شناسه خبر: 1682151
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:

۱.۵ درصد جمعیت قزوین بی‌سواد هستند/ ثبت‌نام ۸ هزار نوآموز در پیش‌دبستانی

۱.۵ درصد جمعیت قزوین بی‌سواد هستند/ ثبت‌نام ۸ هزار نوآموز در پیش‌دبستانی
حسنعلی اصغری،مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: از ۲۲ هزار و پانصد نفر نوآموزی که باید امسال در دوره پیش‌دبستانی ثبت‌نام می‌کردند کمتر از 8 هزار نفر در استان ثبت‌نام و تحت پوشش یک معلم خاص قرار گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین درباره الزام خانواده‌ها به پرداخت بیمه دانش‌آموزی اظهار کرد: بحث پرداخت بیمه و تصمیم‌گیری در مورد آن یک موضوع کشوری است؛ ضمن اینکه برخی از اولیا فکر می‌کنند این بیمه فقط مربوط به زمان حضور دانش‌آموز در مدرسه است.

وی افزود: پرداخت مبلغ هفت هزار تومانی برای بیمه دانش‌آموزی برای یک سال تحصیلی است که در این بازه زمانی هر حادثه‌ای در هر نقطه‌ای برای دانش‌آموز رخ دهد؛ همه هزینه‌های مربوط به آن دانش‌آموز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و در واقع این موضوع جزء مصوبات کشوری و ملی بوده که وزارت آموزش و پرورش به تنهایی در مورد آن تصمیم گیری نمی‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به اهمیت دوره پیش‌دبستانی تصریح کرد: ما به اولیای پیش‌دبستانی‌ها تاکید داشتیم که اقدام به نام‌نویسی حضوری فرزندانشان کرده تا معلم برای آنها تعریف کنیم اما از ۲۲هزار و ۵۰۰نفر نوآموزی که باید امسال ثبت‌نام می‌کردند کمتر از هشت هزار نفر در استان ثبت‌نام و تحت پوشش یک معلم خاص قرار گرفتند.

پیگیر حل مشکلات نیروهای خدماتی هستیم

وی اضافه کرد: برای اینکه بقیه دانش‌آموزان در سال تحصیلی بعد با مشکلاتی مواجه نشوند وزارتخانه تصمیم گرفت تا در فضای مجازی این افراد ثبت‌نام کنند تا کتاب در اختیار آنها قرار بگیرد و آموزش‌ها نیز از طریق شبکه شاد برای این افراد بارگذاری شود.

اصغری عنوان کرد: همه ما می‌دانیم که حدود هشت هزار نوآموزی که ثبت‌نام کردند و معلم مشخص و معینی دارند خدمات باکیفیت‌تری دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به مشکلات نیروهای خدماتی آموزش و پرورش گفت: برخی از نیروهای خدماتی به جهت قراردادی بودن و اینکه شاغل رسمی آموزش و پرورش نیستند، حقوق کمتری می‌گیرند که این موضوع تابع قوانین و مقررات اداره کار است؛ اما پیگیر هستیم که بتوانیم به نوعی یکدستی در حوزه نیروی انسانی آموزش و پرورش برسیم تا دغدغه خاطر همکاران خدماتی نیز مرتفع شود.

بیش از ۹۸درصد جمعیت استان قزوین باسوادند

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به هفته سوادآموزی گفت: وضعیت استان در زمینه سوادآموزی خوب بوده به طوریکه میانگین باسوادی کشور ۹۶ درصد است، اما این آمار در استان ۹۸ و نیم درصد است.

وی بیان کرد: زیبنده ملت و استان ما نیست که حتی یک و نیم درصد جمعیت استان قزوین بی‌سواد باشند؛ لذا امیدوارم همه همت کنند تا شاهد ریشه‌کنی بی‌سوادی باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: از همه اولیا که زحمات زیادی به دلیل شرایط کرونایی و آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان برای آنها ایجاد شده و همچنین معلمان که به صورت شبانه‌ریزی فعالیت می‌کنند و مدیران که برنامه‌ریزی منسجمی دارند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی در پایان گفت: همه این اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها با هدف تربیت دانش‌آموزان علمی‌تر و متصف به صفات پسندیده الهی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1682151
ارسال نظر
نظرات