شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 21:57 منتشر شده در مورخ: 1399/10/08 شناسه خبر: 1682210
نائب رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز؛

مبلغ ۲۵۰ هزار تومان هدیه روز پرستار بود نه پاداش کرونا

مبلغ ۲۵۰ هزار تومان هدیه روز پرستار بود نه پاداش کرونا
نائب رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز در واکنش به پرداخت پاداش ۲۵۰ هزار تومانی به پرستاران گفت: این مبلغ صرفا هدیه روز پرستار بوده و هنوز پاداش ها پرداخت نشده است و همکاران در تصمیم گیری برای رسانه ای کردن موضوع عجله کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریزبیدار، در واکنش به خبر اعتراض پرستاران تبریزی به حق الزحمه کرونا (جزئیات را اینجا بخوانید+) اظهار داشت: قرار است پاداش پرستاران مجزا پرداخت شود. با پرداخت این مبالغ برای پرستاران شبهه ایجاد شده است که کل پاداش آنها ناچیز است.

وی با بیان اینکه فعلا اعتبار دولتی برای پرداخت پاداش ها وجود ندارد، افزود: چون وزارت بهداشت در رسانه ها اعلام کرده پاداش پرستاران واریز شده است لذا برداشت این بود که مبالغ روز پرستار همان پاداش است.

نائب رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز خاطر نشان شد: احتمالا تا ده روز آینده پاداش کادر پرستاری پرداخت می شود و این شبهه ها حل می شود. وظیفه ما مطالبه گری حق پرستاران از وزارت بهداشت می باشد.

وی در خصوص مطالبه استخدام پرستاران شرکتی و قراردادی نیز گفت: استخدام خارج از محدوده اختیارات وزارت بهداشت بوده و به سازمان برنامه و بودجه ارتباط دارد. معمولا هر سال حدود ۴ هزار پرستار استخدام می شود و البته این تعداد نیز برای وزارت بهداشت کمتر از حد نیاز است.

ارشدی ادامه داد: در بهمن ماه سالجاری ۷ هزار پرستار در سراسر کشور جذب می شوند که از طریق آگهی رسمی کشور فراخوان داده می شود اما پرستاران شرکتی، در این آزمون از امتیازاتی برخوردار خواهند بود چرا که در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ فداکاری کردند.

نائب رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز در پایان اظهار داشت: سهمیه شبکه بهداشت و درمان استان در جذب نیرو ۱۳۷ نفر می باشد که از این تعداد حدود ۸۰ پرستار جذب می شود و ما به این تعداد اندک انتقاد کرده ایم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1682210
ارسال نظر
نظرات