شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:50 منتشر شده در مورخ: 1399/10/09 شناسه خبر: 1682356
سردار کوثری:

مردم در «۹ دی» به فتنه‌ها پایان دادند/ از وقایع سال ۸۸ درس بگیریم

مردم در «۹ دی» به فتنه‌ها پایان دادند/ از وقایع سال ۸۸ درس بگیریم
مشاور فرمانده کل سپاه گفت: رهبر انقلاب «۹ دی» را یوم‌الله دانستند، چراکه مردم برای حفاظت و حراست از حرمت عزای حسینی بدون هماهنگی به میدان آمدند و به فتنه‌ها پایان دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار اسماعیل کوثری مشاور فرمانده کل سپاه  اظهار داشت: با گذشت زمان حوادثی همچون حرکت عظیم مردم در ۹ دی سال ۸۸ فراموش نمی‌شود چون این حرکت عظیم مردمی تاریخ ساز بود.

وی فتنه سال ۸۸ را حادثه بزرگ و دارای ابعاد گسترده دانست و گفت: اگر چه ناآرامی‌های بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، ۸ ما به طول انجامید و با بصیرت و وقت شناسی مردم عزیزمان پایان یافت اما تبعاتی داشت که آسیب‌های مختلفی برای کشور ما در پی داشته است پس باید به عنوان درس و عبرت برای ما یادآوری شود و ما اتفاقات آن دوران را مرور کنیم تا دشمن شناسی را به خوبی فرا بگیریم.
 
مشاوره فرمانده کل سپاه تصریح کرد: باید دشمن شناسی قوی باشیم تا در زمان وقوع حوادث مختلف بتوانیم راه درست را از اشتباه تشخیص داده و بدانیم پشت داستان چه کسانی هستند و هدف آنها چیست. این دشمن شناسی و بصیرت به ما کمک می‌کند تا در بحران‌های مختلف نقش خارجی‌ها را تشخیص دهیم و بدانیم هدف آنها از این اتفاقات چیست.
 
سردار کوثری حوادث و رخ دادهای بعد از انتخابات ریاست سال ۸۸ را دارای پیچیدگی‌های مختلفی دانست و گفت: مدت زیادی مردم ما درگیر مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی و عوامل داخلی آن بعد از انتخابات ریاست سال ۸۸ بودند و در نهایت با حرکت زننده و بسیار زشتی که برخی عوامل خود فروخته در قالب گروه‌های مانند منافقین، ملی گراها و بهائیت انجام دادند ماهیت پلید و نیت شوم آنها برای همگان آشکار شد.
 
وی ادامه داد: مردم ما در ۶ دی ماه سال ۸۸ دیدند که فتنه گران حتی رحمی به اماکن مذهبی مانند مساجد و حسینه‌ها نداشته و به پرچم عزای آقا اباعبدالله الحسین (ع) هم بی حرمتی می‌کنند اینجا بود که صبر مردم به سرآمد و در ۹ دی حماسه‌ای آفریدند که رهبر معظم انقلاب آن روز را یکی از روزهای یوم الله دانستند، چراکه مردم برای حفاظت و حراست از اعتقادات و حرمت عزای حسینی بدون هماهنگی به میدان آمدند و به فتنه‌ها پایان دادند پس این روز باید همیشه گرامی داشته شود تا جوانان که آن روزها را ندیده‌اند بدانند فتنه‌ها ابعاد مختلفی دارند.
 
وی در پایان تصریح کرد: فتنه‌ها ابعاد مختلفی دارند که بخش کوچکی از آن قابل مشاهده است پس ما باید مرور حوادث سال ۸۸ را داشته باشیم و آن برای پیشبرد اهداف عظیم انقلاب اسلامی درس بگیریم.
 
انتهای پیام/
 
منبع: مهر
 
https://www.dana.ir/1682356
ارسال نظر
نظرات