شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1399/10/09 شناسه خبر: 1682370
یک استاد دانشگاه مطرح کرد؛

دشمن‌شناسی و بی‌اعتمادی به مخالفان نظام از مصادیق بارز بصیرت و هوشیاری است/ تضعیف وجهه رهبری؛ مهم‌ترین حوزه نفوذ معاندین

دشمن‌شناسی و بی‌اعتمادی به مخالفان نظام از مصادیق بارز بصیرت و هوشیاری است/ تضعیف وجهه رهبری؛ مهم‌ترین حوزه نفوذ معاندین
محسن علیمردانی گفت: دشمنان به خوبی دریافته اند که راه نفوذ در جامعه، از رهگذر رهبر جامعه است؛ چرا که بزرگترین مانع نفوذ دشمنان، رهبر جامعه و هدایت های دشمن شکنانه اوست، از این روی به شدت روی آن حساسیت نشان می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ استاد دانشگاه البرزی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: نفوذ دشمن و تغییر در باورها و نگرش های انقلابی مردم ایران، یک اصل مسلم و از بزرگ ترین تهدیدهای استکبار است.

محسن علیمردانی ادامه داد: نفوذ اختیاری است که برای دستیابی به اهداف مشخص با ورود آشکار و پنهان به تغییر ذهنی و هنجارهای اخلاقی و در نهایت الگوهای رفتاری اقدام می کند.

وی افزود: نفوذ همواره نیازمند جامعه رقیب است و در جوامعی که تک رنگی حاکم است و همه هدف واحدی را دنبال می کنند، نفوذ جایگاهی نخواهد داشت.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: نفوذ به صورت کوتاه مدت، ماهیتی مستقیم و سریع دارد و نیازمند واکنش سریع و نظارت قهری است و به صورت بلند مدت ماهیتی نرم، و زمان بر که بیشتر نامحسوس و چند لایه است و به تدوین و اجرای اسناد کلان ملی –دینی و نظارت پیشگیرانه و مراقبتی نیاز دارد.

علیمردانی گفت: اولین خط نفوذ از طریق شیطان برای انحراف آدم انجام شده است که در مقابل خداوند، خط هدایت نبوی و امامت را برای رویارویی با نفوذی های شیطان در طول خط نفوذی شیطان در بستر زمان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: نفوذی ها برای نفوذ به تحریک عواطف، احساسات و باورها و هنجارها می پردازند و سعی می کنند با تزویر حق نما، باطل را چنان جلوه گری کنند تا مردم بی بصیرت را تحریک کنند و از راه صحیح و درست باز دارند.

این کارشناس افزود: آنان از طریق افرادی وارد می شوند که ایمان مستقر ندارند و برداشت صحیح از دینشان ندارند و بیش از اینکه محقق باشند مقلد هستند و بیش از اینکه حقایق را ببینند، اشخاص را می بینند، این همان نقطه ضعفی بود که در جریان فتنه 88 دشمن در برخی از افراد نفوذ کرد.

علیمردانی گفت: بهترین راهبرد مقابله با این جریان خزنده ارتقا و عمق بخشی به اطلاعات و بصیرت گفتمانی و ایمانی و ایجاد "حصار فرهنگی" است و مراقبت و جدی از منحرف نشدن از خط امامت و رهبری است.

وی ادامه داد: راهبرد نفوذ در قرآن و روایات، نیازمند رصد همیشگی در ابعاد امنیت ملی و تعیین و تشخیص نقاط ضعفی است که می تواند موضع نفوذ باشند.

این مدرس دانشگاه افزود: مهم ترین حوزه نفوذ دشمن، تخریب و تضعیف وجهه رهبری جمهوری اسلامی ایران است. دشمنان به خوبی دریافته اند که راه نفوذ در جامعه، از رهگذر رهبر جامعه است؛ چرا که بزرگترین مانع نفوذ دشمنان، رهبر جامعه و هدایت های دشمن شکنانه اوست، از این روی به شدت روی آن حساسیت نشان می دهند.

علیمردانی گفت: آنان از راه هایی چون شایعه پراکنی، شبهه افکنی، جنگ تبلیغاتی به این امرهمت می گمارند. لزوم دشمن شناسی و بی اعتمادی به دشمن از مصادیق بارز بصیرت و هوشیاری است.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: این کلام را باید سرلوحه تمام کارها و گفتمان های خود قرار دهیم که شیاطین جنی و انسی تنها بر پیروان خود تسلط دارند و به مومنان هیچ راه نفوذی ندارند و خدا کفایت از آن می کند(آیه 65 سوره اسرا)هر موقع در مظان گفتمان شیطانی قرار گرفتیم و تحریکی از ناحیه آنها احساس کردیم به خدا پناه ببریم.( آیه36 سوره فصلت)

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1682370
ارسال نظر
نظرات