شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1399/10/09 شناسه خبر: 1682434
مدیر آبفای فردیس مطرح کرد؛

فردیس در مصرف آب سرانه جهانی را هم رد کرد/ اصلاح شبکه فرسوده در دستور کار آبفا

فردیس در مصرف آب سرانه جهانی را هم رد کرد/ اصلاح شبکه فرسوده در دستور کار آبفا
محمد نیک‌فکر گفت: متاسفانه سرانه مصرف آب در شهرستان 600 هزار نفری فردیس ۶۰ لیتر بیشتر از استاندارد جهانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، مدیر آبفای فردیس امروز سه شنبه با اشاره به اینکه متاسفانه سرانه مصرف آب در این شهرستان 600 هزار نفری ۶۰ لیتر بیشتر از استاندارد جهانی است، گفت: خوشبختانه امسال در راستای جلوگیری از هدر رفت آب، هفت کیلومتر اصلاح شبکه فرسوده انجام شد.

محمد نیک فکر سرانه جهانی مصرف آب آشامیدنی را در جهان بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ لیتر در روز و این آمار را در فردیس ۲۴۰ لیتر در روز اعلام کرد و افزود: اجرای پروژه خط ۵۰۰  میلی متری بین رزکان تا میدان استاندارد کرج با اعتبار 10 میلیارد تومان و برای تامین آب شرب 100 هزار نفر را در دست اجرا داریم.
 
وی با اشاره به اینکه کاهش سرانه مصرف آب در فردیس نیازمند فرهنگسازی بین شهروندان توسط رسانه ها است، اظهار داشت: در شرایط کرونایی هم می توان با صرفه جویی در مصرف آب به این بحران کمک کرد، البته برای تامین آب آشامیدنی این شهرستان ۲۰ پروژه آبرسانی در حال اجراست.
 
مدیرامور آبفای فردیس در خاتمه به مراحل پایانی ساخت مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی  پارک بهشت منظریه با اعتبار چهار میلیارد تومان اشاره و تصریح کرد: با اجرای این پروژه که 2 کیلومتر از آن باقی مانده است، آب شرب نقاط مرکزی این شهرستان تامین خواهد شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1682434
ارسال نظر
نظرات