شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 22:19 منتشر شده در مورخ: 1399/10/09 شناسه خبر: 1682680

استنکاف بانک مرکزی از قبول بازرسی در کمیسیون اصل 90 مجلس بررسی شد

استنکاف بانک مرکزی از قبول بازرسی در کمیسیون اصل 90 مجلس بررسی شد
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس از بررسی مسائل مربوط به حوزه ارزی بانک مرکزیدر نشست امروز این کمیسیون خبرداد و گفت: با وجود دعوت به عمل آمده رئیس بانک مرکزی حضور نیافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون گفت: از همتی رئیس کل بانک مرکزی دعوت به‌ عمل آمده بود تا دو موضوع تأمین ارز و ارز با منشاء خارجی و همچنین استنکاف این بانک از قبول بازرسی سازمان حسابرسی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بخشی از پرونده عدم استنکاف بانک مرکزی نسبت به بازرسی قانونی سازمان حسابرسی که عامل مهمی برای ایجاد شفافیت مالی است، مربوط به سال‌های گذشته است و بر این اساس قرار بود تا پاسخ همتی نسبت به این پرونده شنیده و سپس کمیسیون اصل نود درباره آن تصمیم‌گیری کند که رئیس کل بانک مرکزی در این نشست حضور نیافت. خضریان تصریح کرد: علی‌رغم حضور مسئولان مربوطه و معاونان بانک مرکزی در این جلسه تصمیم کمیسیون اصل نود مجلس بر این شد که طبق ماده ۲ فصل دوم صلاحیت و حدود اختیارات این کمیسیون مبنی بر امکان ارجاع این پرونده به قوه قضاییه و همچنین گلایه شدید اعضا نسبت به معطل ماندن رسیدگی به پرونده‌هایی با این حجم، رئیس کل بانک مرکزی در نشست آینده این کمیسیون برای ارائه توضیحات حضور یابد و این موضوع به مسئولان بانک مرکزی حاضر در جلسه ابلاغ شد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: براین اساس فرصت دیگری به رئیس کل بانک مرکزی داده شد تا با حضور در جلسه این کمیسیون درباره این پرونده شفاف‌سازی لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به بررسی دستور دوم این کمیسیون گفت: پیرو وصول شکایت جمع کثیری از داوطلبان شرکت در کنکور نظام قدیم آموزشی به این کمیسیون از طرز کار شورای سنجش و آموزش کشور در اعتراض به تصمیم اخیر آن شورا مبنی بر عدم برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰، این کمیسیون ضمن بررسی ابعاد مختلف موضوع و دعوت از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، على رغم اظهارنظر مبهم مسئولین مرتبط و غیر مرتبط با موضوع که منجر به سردرگمی و بلاتکلیفی داوطلبان مشمول شده، لیکن از آنجایی که تصمیم شورای سنجش و آموزش کشور در خصوص نحوه برگزاری کنکور حسب قانون فصل‌الختام بوده و جلسات آن شورا نیز قانونی و با حضور اعضاء تشکیل گردیده است، تخلفی از سوی کمیسیون اصل نود در این خصوص احراز نگردید.

خضریان بیان کرد: هرچند لازم است به مسئولین مذکور در ورود غیر موجه و اعلام نظرات شخصی در مصاحبه ها که منجر به ایجاد توقع کاذب در مخاطبین گردیده است تذکر لازم داده شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار کرد: همچنین قرار است تا فردا در صحن علنی گزارش این کمیسیون درباره طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ کل کشور قرائت شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1682680
ارسال نظر
نظرات