شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1399/10/10 شناسه خبر: 1682817
روحانی در هیئت دولت:

شهید سلیمانی به معنای واقعی معتدل بود/ دشمنان قهرمان ملی ما را قهرمان ابدی کردند

شهید سلیمانی به معنای واقعی معتدل بود/ دشمنان قهرمان ملی ما را قهرمان ابدی کردند
رئیس‌جمهور با بیان اینکه شهید سلیمانی زنده تاریخ است، گفت: هیچگاه من ندیدم سردار سلیمانی به سمت این جناح و آن جناح برود بلکه همیشه در مسیر اعتدال ملی حرکت می‌کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه سردار سلیمانی حق بزرگی در استقلال و ثبات منطقه دارد، گفت: زمانی اقلیم کردستان در حال سقوط بود و تمام کسانی که امروز در کردستان شعار می‌دهند فرار کرده بودند. در چنین شرایطی سردار سلیمانی به بیابان‌های کردستان و شرایط را مدیریت کرد.

 
روحانی گفت: شهید سلیمانی زمانی به من می‌گفت در ماجراین بحران عراق، برخی مسئولان عراقی از منطقه سبز هم فرار کرده بودند.
 
وی با تاکید بر اینکه سردار سلیمانی یک شخصیت کم نظیر از لحاظ فهم و درک و تحقیق بود، گفت: شهید سلیمانی به معنی واقعی کلمه معتدل بود و نه دنبال مقام بود و نه موقعیت. هیچگاه من ندیدم سردار سلیمانی به سمت این جناح و آن جناح برود بلکه همیشه در مسیر اعتدال ملی حرکت می‌کرد.
 
رئیس‌جمهور گفت: شهادت شهید سلیمانی انتقام از ملت ایران بود، انتقام از ملت‌هایی بود که مقابل صهیونیسم و آمریکا ایستادند. آنها نمی‌خواستند داعش اینگونه پایان یابد. کسی که از جنگ و ناامنی در منطقه منفعت می‌برد، اول صهیونیست‌ها و سپس آمریکایی‌ها هستند.
 
روحانی با اشاره به فعالیت‌های شهید سلیمانی در عراق، گفت: لحظات اولیه‌ای که داعش بر موصل مسلط شد و آماده شده بودند که به سامرا و کاظمین و کربلا حمله کنند، شهید سلیمانی خالصانه رفت.
 
وی تاکید کرد: بعضی فکر می کنند شهید سلیمانی فقط یک شجاع کم نظیر بود؛ اما فقط بحث شجاعت نبود بلکه درایت او نیز کم نظیر بود. در سال‌های ۷۶ و ۷۷ با حاج قاسم سلیمانی ملاقات‌های هفتگی داشتیم و مشخص بود که او با درایت است.
 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه شهید سلیمانی زنده تاریخ است، گفت: شهید سلیمانی یک افتخار ملی برای ایران و ملت های منطقه است. آنها خواستند قهرمان ملی را از ما بگیرند اما اشتباه کردند و قهرمان ملی ما تبدیل به قهرمان ابدی شد.
 
روحانی با بیان اینکه برخی دو قطبی‌هاب کاذب در خصوص بودجه و بحث فروش نفت به ضرر کشور است، تاکید کرد: ما باید نفت‌مان را تولید و صادر کنیم زیرا این حق ماست. شما می‌گویید ما حق‌مان را پس نگیریم؟ صادرات ۲.۳ میلیون بشکه نفت به معنای گرفتن حق ماست. نفت را نباید در بودجه جاری مصرف کنیم اما به هرحال باید نفت‌مان را بفروشیم و سپس سرمایه گذاری کنیم.
 
وی افزود: آنهایی که میگویند دولت مدیریت خود را نشان دهد، باید بدانند ما در شرایط جنگ اقتصادی یک روز حقوق کارمندان را به تاخیر نیانداختیم، همیشه سر ماه حقوق را دادیم. زمانی که بالاترین درآمد نفت را داشتیم حقوق کارمندان ۵ تا ۱۰ روز با تاخیر پرداخت می‌شد. اما در این دولت یک روز پرداخت حقوق‌ها به تاخیر نیفتاد.
 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما اگر نفت را بفروشیم، در توسعه کشور می‌آوریم، گفت: ما گفتیم هرآنچه بیش از سال‌های قبل نفت فروختیم، صرف توسعه کشور و حمایت از اقشار کم درآمد جامعه می‌کنیم.
 
ادامه دارد ...
https://www.dana.ir/1682817
ارسال نظر
نظرات